Przejdź do treści
Opona zimowa

Yokohama Advan Winter V907

Etykieta UE dla każdego rozmiaru: 44 rozmiary – opona zimowa na tle reszty rynku

Yokohama Advan Winter V907 to opona zimowa do samochodów osobowych. Dostawca zarejestrował ją w unijnej bazie produktów (EPREL) w 44 rozmiarach (44 wpisy z wariantami indeksu nośności i prędkości), na felgi 19″–22″.

Przyczepność na mokrym to klasa B we wszystkich rozmiarach, efektywność paliwowa C–D, a zewnętrzny hałas toczenia 71–73 dB. Każdy rozmiar ma symbol 3PMSF (trzy szczyty górskie i płatek śniegu), przyznawany oponom przebadanym w ciężkich warunkach śnieżnych.

Etykieta zależy od rozmiaru. Według przyczepności na mokrym, potem efektywności paliwowej, potem hałasu, najlepiej oceniony rozmiar w sprzedaży to 235/50 R19 (Przyczepność na mokrej nawierzchni B · Efektywność paliwowa C · 71 dB), najsłabszy 295/30 R20 (Przyczepność na mokrej nawierzchni B · Efektywność paliwowa D · 73 dB).

Na rynku UE od: styczeń 2025; najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 03/2025.

Przyczepność na mokrej nawierzchni
B
B 100%
Efektywność paliwowa
CD
C 36% · D 64%
Hałas toczenia71–73 dBmediana 71 dB
Rozmiary44felgi 19″–22″
Śnieg i lód3PMSF ✓3PMSF wszystkie rozmiary · lód brak

Jak wypada w swoich rozmiarach

Porównaliśmy każdy rozmiar ze wszystkimi innymi oponami (opony zimowe i z 3PMSF) o tym samym rozmiarze i klasie w EPREL (44 rozmiary miało co najmniej czterech konkurentów). Rozmiar zalicza punkt, gdy jego etykieta jest co najmniej tak dobra jak u 75% z nich.

Przyczepność na mokrej nawierzchni100% porównanych rozmiarów
Efektywność paliwowa36% porównanych rozmiarów
Hałas toczenia71% porównanych rozmiarów

Mocna strona: przyczepność na mokrej nawierzchni.

Co etykieta oznacza na drodze (235/55R19)

Przykład: rozmiar 235/55R19 na tle 467 innych w kategorii opony zimowe i z 3PMSF zarejestrowanych w tym rozmiarze.

Hamowanie na mokrym od 80 km/h

≈37 m przy klasie B, wobec ≈41 m dla najczęstszej klasy w tym rozmiarze (C).

Efektywność paliwowa

Klasa C, najczęstsza w tym rozmiarze: brak różnicy względem typowej opony.

Hałas toczenia

71 dB przy medianie 72 dB w tym rozmiarze (ciszej o 1 dB).

Szacunki na podstawie przedziałów klas z rozporządzenia (UE) 2020/740. Klasa to przedział, więc rzeczywista opona może leżeć w dowolnym jego miejscu. Każde 3 dB to dwa razy więcej energii akustycznej.

Wszystkie rozmiary (44)

Mała liczba pod każdą klasą to odsetek opon o tym samym rozmiarze i sezonie, którym ten rozmiar dorównuje lub które przewyższa („–”, gdy rozmiar ma mniej niż pięć opon).

RozmiarNośność / prędkośćMokraPaliwoHałasŚnieg / lódProdukcja od
Felgi 19″
225/35R1988W XLB95%D62%71 dBB79%3PMSF05/2026
225/40R1993W XLB95%D41%71 dBB73%3PMSF08/2025
225/45R1996V XLB97%D41%71 dBB72%3PMSF08/2025
225/55R1999VB97%D33%71 dBB76%3PMSF18/2025
235/35R1991W XLB96%D49%71 dBB73%3PMSF05/2025
235/40R1996V XLB97%D42%71 dBB73%3PMSF19/2025
235/45R1999V XLB97%D35%71 dBB71%3PMSF19/2025
235/50R19103V XLB98%C90%71 dBB78%3PMSF23/2025
235/55R19105V XLB97%C86%71 dBB83%3PMSF03/2025
245/40R1998V XLB97%D37%71 dBB77%3PMSF10/2025
245/45R19102V XLB97%C94%71 dBB77%3PMSF03/2025
255/35R1996W XLB97%D37%71 dBB81%3PMSF07/2025
255/40R19100V XLB96%D34%71 dBB89%3PMSF42/2025
255/45R19104V XLB97%D29%71 dBB86%3PMSF07/2025
255/50R19107V XLB97%C88%71 dBB86%3PMSF06/2025
255/55R19111V XLB97%C90%71 dBB88%3PMSF21/2025
275/35R19100V XLB95%D43%71 dBB86%3PMSF42/2025
275/40R19105V XLB96%C96%71 dBB87%3PMSF04/2025
Felgi 20″
235/35R2092W XLB93%D37%71 dBB61%3PMSF09/2025
245/35R2095W XLB94%D46%71 dBB68%3PMSF08/2025
245/45R20103V XLB97%D32%71 dBB75%3PMSF18/2025
255/40R20101W XLB97%D27%71 dBB79%3PMSF08/2025
255/45R20105V XLB96%C92%71 dBB86%3PMSF21/2025
265/35R2099V XLB81%D27%71 dBB97%3PMSF19/2025
265/40R20104V XLB91%D27%71 dBB95%3PMSF18/2025
275/30R2097W XLB95%D37%73 dBB44%3PMSF21/2025
275/35R20102W XLB95%D41%71 dBB83%3PMSF05/2025
275/40R20106V XLB96%C93%71 dBB92%3PMSF21/2025
275/45R20110V XLB96%C90%71 dBB89%3PMSF09/2025
285/30R2099W XLB96%D38%73 dBB85%3PMSF04/2026
295/30R20101W XLB91%D14%73 dBB77%3PMSF23/2025
295/35R20105W XLB88%C92%71 dBA88%3PMSF05/2025
295/40R20110V XLB94%D28%72 dBA94%3PMSF18/2025
Felgi 21″
235/50R21101VB96%D25%71 dBB71%3PMSF21/2025
255/35R2198W XLB83%D39%71 dBB80%3PMSF10/2025
265/35R21101W XLB91%D17%71 dBB80%3PMSF19/2025
275/40R21107W XLB97%D23%71 dBB80%3PMSF09/2025
275/45R21110W XLB96%C89%71 dBB89%3PMSF10/2025
295/35R21107V XLB89%D30%72 dBA70%3PMSF18/2025
315/35R21111W XLB98%C89%72 dBA69%3PMSF23/2025
315/40R21115W XLB94%C80%72 dBA67%3PMSF23/2025
Felgi 22″
275/40R22107V XLB94%C91%71 dBB84%3PMSF08/2025
285/45R22114V XLB97%C85%71 dBA99%3PMSF05/2025
315/35R22111V XLB94%C90%72 dBA72%3PMSF23/2025

Opony zimowe i z 3PMSF z najlepszą etykietą w rozmiarze 235/55R19

Inne opony w sprzedaży w tym samym rozmiarze, według przyczepności na mokrym, potem hałasu, potem efektywności paliwowej.

Wszystkie opony 235/55 R19 według etykiety →

Pytania

Czy Yokohama Advan Winter V907 to cicha opona?

Deklarowany hałas toczenia wynosi od 71 dB do 73 dB (mediana 71 dB). W 71% porównywalnych rozmiarów jest co najmniej tak cicha jak trzy czwarte konkurentów w tym samym rozmiarze.

Jak Yokohama Advan Winter V907 radzi sobie na mokrej nawierzchni?

Klasa przyczepności na mokrym to B. W 100% porównanych rozmiarów to co najmniej tyle, co u trzech czwartych konkurentów w tym samym rozmiarze.

Czy Yokohama Advan Winter V907 nadaje się na śnieg?

44 z 44 wpisów ma symbol 3PMSF, co oznacza zaliczony unijny test w ciężkich warunkach śnieżnych. Sprawdź dokładny rozmiar w tabeli.

Kiedy pojawiła się Yokohama Advan Winter V907?

Jest na rynku UE od: styczeń 2025. Najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 03/2025; kod DOT na boku opony pokazuje tydzień i rok Twojej opony.

Więcej opon Yokohama

Źródło: EPREL, rejestr Komisji Europejskiej do celów etykietowania energetycznego — 44 wpisy, dane z 25 października 2026. Dostawcy zaktualizowali 0 z tych wpisów od pierwszej publikacji. Wartości etykiety to deklaracje dostawcy.