Przejdź do treści
Letnie

Dynamo Hiscend-h MSU01

Etykieta UE dla każdego rozmiaru: 44 rozmiary – opona letnia na tle reszty rynku

Dynamo Hiscend-h MSU01 to opona letnia do samochodów osobowych. Dostawca zarejestrował ją w unijnej bazie produktów (EPREL) w 44 rozmiarach (44 wpisy z wariantami indeksu nośności i prędkości), na felgi 17″–22″.

Przyczepność na mokrym to klasa B we wszystkich rozmiarach, efektywność paliwowa B–D, a zewnętrzny hałas toczenia 71–73 dB.

Etykieta zależy od rozmiaru. Według przyczepności na mokrym, potem efektywności paliwowej, potem hałasu, najlepiej oceniony rozmiar w sprzedaży to 255/50 R20 (Przyczepność na mokrej nawierzchni B · Efektywność paliwowa B · 71 dB), najsłabszy 295/35 R20 (Przyczepność na mokrej nawierzchni B · Efektywność paliwowa D · 73 dB).

Na rynku UE od: listopad 2020; najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 05/2020.

Przyczepność na mokrej nawierzchni
B
B 100%
Efektywność paliwowa
BCD
B 2% · C 68% · D 30%
Hałas toczenia71–73 dBmediana 71 dB
Rozmiary44felgi 17″–22″
Śnieg i lód—3PMSF brak · lód brak

Jak wypada w swoich rozmiarach

Porównaliśmy każdy rozmiar ze wszystkimi innymi oponami (opony letnie) o tym samym rozmiarze i klasie w EPREL (44 rozmiary miało co najmniej czterech konkurentów). Rozmiar zalicza punkt, gdy jego etykieta jest co najmniej tak dobra jak u 75% z nich.

Przyczepność na mokrej nawierzchni46% porównanych rozmiarów
Efektywność paliwowa30% porównanych rozmiarów
Hałas toczenia34% porównanych rozmiarów

Co etykieta oznacza na drodze (235/60R18)

Przykład: rozmiar 235/60R18 na tle 724 innych w kategorii opony letnie zarejestrowanych w tym rozmiarze.

Hamowanie na mokrym od 80 km/h

≈37 m przy klasie B, wobec ≈41 m dla najczęstszej klasy w tym rozmiarze (C).

Efektywność paliwowa

Klasa C, najczęstsza w tym rozmiarze: brak różnicy względem typowej opony.

Hałas toczenia

72 dB przy medianie 71 dB w tym rozmiarze (głośniej o 1 dB).

Szacunki na podstawie przedziałów klas z rozporządzenia (UE) 2020/740. Klasa to przedział, więc rzeczywista opona może leżeć w dowolnym jego miejscu. Każde 3 dB to dwa razy więcej energii akustycznej.

Wszystkie rozmiary (44)

Mała liczba pod każdą klasą to odsetek opon o tym samym rozmiarze i sezonie, którym ten rozmiar dorównuje lub które przewyższa („–”, gdy rozmiar ma mniej niż pięć opon).

RozmiarNośność / prędkośćMokraPaliwoHałasŚnieg / lódProdukcja od
Felgi 17″
235/55R17103W XLB75%D21%72 dBB35%—05/2020
Felgi 18″
215/50R1892WB61%D25%71 dBB60%—10/2021
225/50R1899Y XLB64%C64%72 dBB25%—10/2021
225/55R18102W XLB79%D16%72 dBB16%—05/2020
225/60R18100VB84%D19%71 dBB68%—05/2020
235/50R1897VB72%D18%71 dBB68%—05/2020
235/55R18104W XLB80%C69%72 dBB29%—05/2020
235/60R18107W XLB83%C70%72 dBB40%—05/2020
245/60R18105VB96%D25%71 dBB82%—05/2020
255/55R18109Y XLB81%C78%72 dBB67%—05/2020
255/60R18112V XLB87%C78%72 dBB68%—05/2020
265/60R18110VB91%C81%71 dBB93%—05/2020
275/40R18103W XLB56%D31%71 dBB77%—05/2020
Felgi 19″
225/45R1996W XLB64%C70%72 dBB41%—05/2020
235/55R19101WB74%D12%71 dBB62%—05/2020
245/50R19105W XLB65%C51%71 dBB55%—10/2021
245/55R19103VB89%D19%71 dBB75%—05/2020
255/55R19111Y XLB77%C67%72 dBB69%—05/2020
265/50R19110Y XLB67%C77%71 dBB91%—05/2020
Felgi 20″
235/50R20104Y XLB67%C25%71 dBB47%—10/2021
255/40R20101Y XLB38%D7%72 dBB53%—05/2020
255/45R20105Y XLB53%C40%71 dBB66%—05/2020
255/50R20109Y XLB70%B77%71 dBB82%—05/2020
255/55R20110Y XLB77%C59%72 dBB67%—05/2020
265/50R20111Y XLB87%C80%71 dBB89%—05/2020
275/35R20102W XLB53%D16%71 dBB85%—05/2020
275/55R20117W XLB97%C85%71 dBB93%—05/2020
275/60R20119V XLB96%C81%71 dBB85%—05/2020
285/40R20104YB42%D15%73 dBB39%—05/2020
285/50R20116W XLB92%C83%73 dBB74%—05/2020
295/35R20105Y XLB65%D41%73 dBB65%—05/2020
Felgi 21″
245/45R21104Y XLB84%C34%71 dBB79%—10/2021
255/40R21102Y XLB37%C39%71 dBB60%—10/2021
265/40R21105Y XLB57%C53%71 dBB74%—10/2021
265/45R21108Y XLB61%C38%71 dBB79%—10/2021
275/40R21107Y XLB52%C53%73 dBB43%—10/2021
275/45R21110Y XLB52%C50%71 dBB78%—05/2020
285/40R21109Y XLB50%C51%73 dBB63%—10/2021
315/35R21111Y XLB62%C53%73 dBB69%—10/2021
Felgi 22″
265/35R22102Y XLB72%C88%71 dBB89%—10/2021
285/35R22106Y XLB67%C81%73 dBB72%—10/2021
285/45R22114W XLB85%C75%73 dBB62%—05/2020
305/40R22114W XLB100%C84%73 dBB85%—05/2020
305/45R22118W XLB100%C81%73 dBB94%—05/2020

Opony letnie z najlepszą etykietą w rozmiarze 235/60R18

Inne opony w sprzedaży w tym samym rozmiarze, według przyczepności na mokrym, potem hałasu, potem efektywności paliwowej.

Wszystkie opony 235/60 R18 według etykiety →

Pytania

Czy Dynamo Hiscend-h MSU01 to cicha opona?

Deklarowany hałas toczenia wynosi od 71 dB do 73 dB (mediana 71 dB). W 34% porównywalnych rozmiarów jest co najmniej tak cicha jak trzy czwarte konkurentów w tym samym rozmiarze.

Jak Dynamo Hiscend-h MSU01 radzi sobie na mokrej nawierzchni?

Klasa przyczepności na mokrym to B. W 46% porównanych rozmiarów to co najmniej tyle, co u trzech czwartych konkurentów w tym samym rozmiarze.

Czy Dynamo Hiscend-h MSU01 nadaje się na śnieg?

Żaden rozmiar nie ma symbolu 3PMSF, więc opona nie ma certyfikatu na ciężkie warunki śnieżne. W krajach z obowiązkiem opon zimowych nie liczy się jako opona zimowa.

Kiedy pojawiła się Dynamo Hiscend-h MSU01?

Jest na rynku UE od: listopad 2020. Najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 05/2020; kod DOT na boku opony pokazuje tydzień i rok Twojej opony.

Więcej opon Dynamo

Źródło: EPREL, rejestr Komisji Europejskiej do celów etykietowania energetycznego — 44 wpisy, dane z 25 października 2026. Dostawcy zaktualizowali 8 z tych wpisów od pierwszej publikacji. Wartości etykiety to deklaracje dostawcy.