Przejdź do treści
Letnie

Rotalla Setula E-race RH02

Etykieta UE dla każdego rozmiaru: 53 rozmiary – opona letnia na tle reszty rynku

Rotalla Setula E-race RH02 to opona letnia do samochodów osobowych. Dostawca zarejestrował ją w unijnej bazie produktów (EPREL) w 53 rozmiarach (70 wpisów z wariantami indeksu nośności i prędkości), na felgi 12″–16″.

Przyczepność na mokrym to klasa C we wszystkich rozmiarach, efektywność paliwowa C, a zewnętrzny hałas toczenia 70 dB.

Na rynku UE od: listopad 2015; najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 47/2015.

Przyczepność na mokrej nawierzchni
C
C 100%
Efektywność paliwowa
C
C 100%
Hałas toczenia70 dBmediana 70 dB
Rozmiary53felgi 12″–16″
Śnieg i lód—3PMSF brak · lód brak

Jak wypada w swoich rozmiarach

Porównaliśmy każdy rozmiar ze wszystkimi innymi oponami (opony letnie) o tym samym rozmiarze i klasie w EPREL (53 rozmiary miało co najmniej czterech konkurentów). Rozmiar zalicza punkt, gdy jego etykieta jest co najmniej tak dobra jak u 75% z nich.

Przyczepność na mokrej nawierzchni30% porównanych rozmiarów
Efektywność paliwowa100% porównanych rozmiarów
Hałas toczenia25% porównanych rozmiarów

Mocna strona: efektywność paliwowa. Słabsza strona: hałas toczenia – tu większość konkurentów w tym samym rozmiarze wypada tak samo lub lepiej.

Co etykieta oznacza na drodze (195/65R15)

Przykład: rozmiar 195/65R15 na tle 947 innych w kategorii opony letnie zarejestrowanych w tym rozmiarze.

Hamowanie na mokrym od 80 km/h

≈41 m przy klasie C, najczęstszej w tym rozmiarze.

Efektywność paliwowa

Klasa C, najczęstsza w tym rozmiarze: brak różnicy względem typowej opony.

Hałas toczenia

70 dB przy medianie 71 dB w tym rozmiarze (ciszej o 1 dB).

Szacunki na podstawie przedziałów klas z rozporządzenia (UE) 2020/740. Klasa to przedział, więc rzeczywista opona może leżeć w dowolnym jego miejscu. Każde 3 dB to dwa razy więcej energii akustycznej.

Wszystkie rozmiary (53)

Mała liczba pod każdą klasą to odsetek opon o tym samym rozmiarze i sezonie, którym ten rozmiar dorównuje lub które przewyższa („–”, gdy rozmiar ma mniej niż pięć opon).

RozmiarNośność / prędkośćMokraPaliwoHałasŚnieg / lódProdukcja od
Felgi 12″
145/80R1273TC90%C100%70 dBB61%—11/2016
155/70R1273TC94%C100%70 dBB76%—10/2016
155/80R1277TC89%C100%70 dBB83%—12/2016
165/70R1277TC87%C100%70 dBB77%—14/2016
175/70R1281TC91%C100%70 dBB79%—14/2016
Felgi 13″
145/60R1366TC93%C100%70 dBB67%—19/2021
145/70R1371TC84%C99%70 dBB60%—51/2015
145/80R1375TC90%C100%70 dBB66%—51/2015
155/65R1373TC72%C100%70 dBB73%—49/2015
155/70R1375TC71%C99%70 dBB69%—48/2015
155/80R1379TC70%C99%70 dBB69%—49/2015
165/55R1370HC92%C100%70 dBB100%—52/2015
165/65R1377TC74%C100%70 dBB71%—02/2016
165/70R1379TC74%C100%70 dBB73%—51/2015
165/80R1383TC74%C98%70 dBB67%—51/2015
175/60R1377H · 77TC75%C99%70 dBB80%—13/2016
175/65R1380TC85%C100%70 dBB64%—51/2015
175/70R1382TC72%C99%70 dBB73%—49/2015
185/70R1386TC76%C98%70 dBB80%—14/2016
Felgi 14″
155/65R1475TC63%C99%70 dBB68%—48/2015
165/60R1475HC67%C100%70 dBB71%—50/2015
165/65R1479TC63%C99%70 dBB69%—50/2015
165/70R1481TC62%C97%70 dBB70%—48/2015
165/70R1485T XLC62%C97%70 dBB70%—48/2015
175/60R1479HC67%C100%70 dBB68%—10/2016
175/65R1482H · 82TC62%C97%70 dBB71%—48/2015
175/65R1486T XLC62%C97%70 dBB71%—48/2015
175/70R1484TC65%C96%70 dBB74%—48/2015
175/70R1488T XLC65%C96%70 dBB74%—48/2015
175/80R1488H · 88TC72%C98%70 dBB74%—19/2021
185/50R1477VC76%C100%70 dBB46%—14/2016
185/55R1480HC66%C100%70 dBB65%—10/2016
185/60R1482HC62%C98%70 dBB72%—51/2015
185/65R1486H · 86TC64%C97%70 dBB71%—48/2015
185/70R1488TC68%C98%70 dBB75%—10/2016
195/60R1486HC70%C100%70 dBB79%—12/2016
195/65R1489HC59%C100%70 dBB67%—14/2016
195/70R1491TC68%C98%70 dBB81%—12/2016
Felgi 15″
135/70R1570TC89%C100%70 dBB89%—14/2016
145/65R1572TC76%C100%70 dBB53%—11/2016
155/60R1574TC60%C100%70 dBB59%—10/2016
165/60R1581T XLC59%C97%70 dBB63%—10/2016
165/65R1581TC58%C92%70 dBB69%—10/2016
175/55R1577TC60%C99%70 dBB72%—10/2016
175/60R1581VC60%C98%70 dBB71%—12/2016
175/65R1584H · 84TC56%C95%70 dBB72%—49/2015
185/55R1582H · 82VC53%C95%70 dBB73%—48/2015
185/55R1586V XLC53%C95%70 dBB73%—19/2024
185/60R1584HC55%C94%70 dBB73%—52/2015
185/60R1588H XLC55%C94%70 dBB73%—49/2015
185/65R1588H · 88TC52%C89%70 dBB74%—48/2015
185/65R1592T XLC52%C89%70 dBB74%—48/2015
195/60R1588H · 88VC52%C95%70 dBB78%—49/2015
195/65R1591H · 91VC50%C89%70 dBB78%—47/2015
195/65R1595T XLC50%C89%70 dBB78%—47/2015
Felgi 16″
175/50R1677VC78%C100%70 dBB48%—14/2016
175/60R1686H XLC49%C94%70 dBB60%—19/2021
185/50R1681VC63%C96%70 dBB66%—11/2016
185/55R1683HC52%C94%70 dBB72%—11/2016
185/55R1687V XLC52%C94%70 dBB72%—02/2018
185/60R1686HC56%C78%70 dBB42%—19/2021

Opony letnie z najlepszą etykietą w rozmiarze 195/65R15

Inne opony w sprzedaży w tym samym rozmiarze, według przyczepności na mokrym, potem hałasu, potem efektywności paliwowej.

Wszystkie opony 195/65 R15 według etykiety →

Pytania

Czy Rotalla Setula E-race RH02 to cicha opona?

Deklarowany hałas toczenia wynosi 70 dB w każdym rozmiarze. W 25% porównywalnych rozmiarów jest co najmniej tak cicha jak trzy czwarte konkurentów w tym samym rozmiarze.

Jak Rotalla Setula E-race RH02 radzi sobie na mokrej nawierzchni?

Klasa przyczepności na mokrym to C. W 30% porównanych rozmiarów to co najmniej tyle, co u trzech czwartych konkurentów w tym samym rozmiarze.

Czy Rotalla Setula E-race RH02 nadaje się na śnieg?

Żaden rozmiar nie ma symbolu 3PMSF, więc opona nie ma certyfikatu na ciężkie warunki śnieżne. W krajach z obowiązkiem opon zimowych nie liczy się jako opona zimowa.

Kiedy pojawiła się Rotalla Setula E-race RH02?

Jest na rynku UE od: listopad 2015. Najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 47/2015; kod DOT na boku opony pokazuje tydzień i rok Twojej opony.

Więcej opon Rotalla

Źródło: EPREL, rejestr Komisji Europejskiej do celów etykietowania energetycznego — 70 wpisów, dane z 23 października 2026. Dostawcy zaktualizowali 70 z tych wpisów od pierwszej publikacji. Wartości etykiety to deklaracje dostawcy.