Przejdź do treści
Letnie

Milever MU074

Etykieta UE dla każdego rozmiaru: 32 rozmiary – opona letnia na tle reszty rynku

Milever MU074 to opona letnia do samochodów osobowych. Dostawca zarejestrował ją w unijnej bazie produktów (EPREL) w 32 rozmiarach (35 wpisów z wariantami indeksu nośności i prędkości), na felgi 16″–22″.

Przyczepność na mokrym to klasa C we wszystkich rozmiarach, efektywność paliwowa C, a zewnętrzny hałas toczenia 70–74 dB. 13 z 35 wpisów ma symbol 3PMSF do jazdy w ciężkich warunkach śnieżnych.

Na rynku UE od: luty 2025; najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 06/2025.

Przyczepność na mokrej nawierzchni
C
C 100%
Efektywność paliwowa
C
C 100%
Hałas toczenia70–74 dBmediana 71 dB
Rozmiary32felgi 16″–22″
Śnieg i lód13/353PMSF 13 · lód brak

Jak wypada w swoich rozmiarach

Porównaliśmy każdy rozmiar ze wszystkimi innymi oponami (opony letnie) o tym samym rozmiarze i klasie w EPREL (32 rozmiary miało co najmniej czterech konkurentów). Rozmiar zalicza punkt, gdy jego etykieta jest co najmniej tak dobra jak u 75% z nich.

Przyczepność na mokrej nawierzchni31% porównanych rozmiarów
Efektywność paliwowa75% porównanych rozmiarów
Hałas toczenia81% porównanych rozmiarów

Mocna strona: hałas toczenia.

Co etykieta oznacza na drodze (215/60R17)

Przykład: rozmiar 215/60R17 na tle 761 innych w kategorii opony letnie zarejestrowanych w tym rozmiarze.

Hamowanie na mokrym od 80 km/h

≈41 m przy klasie C, wobec ≈37 m dla najczęstszej klasy w tym rozmiarze (B).

Efektywność paliwowa

Klasa C, najczęstsza w tym rozmiarze: brak różnicy względem typowej opony.

Hałas toczenia

70 dB przy medianie 71 dB w tym rozmiarze (ciszej o 1 dB).

Szacunki na podstawie przedziałów klas z rozporządzenia (UE) 2020/740. Klasa to przedział, więc rzeczywista opona może leżeć w dowolnym jego miejscu. Każde 3 dB to dwa razy więcej energii akustycznej.

Wszystkie rozmiary (32)

Mała liczba pod każdą klasą to odsetek opon o tym samym rozmiarze i sezonie, którym ten rozmiar dorównuje lub które przewyższa („–”, gdy rozmiar ma mniej niż pięć opon).

RozmiarNośność / prędkośćMokraPaliwoHałasŚnieg / lódProdukcja od
Felgi 16″
215/70R16100HC71%C91%70 dBB86%3PMSF06/2025
225/70R16103HC80%C93%70 dBB91%—23/2025
235/60R16100VC59%C89%70 dBB84%3PMSF06/2025
235/70R16106HC85%C96%70 dBB94%—15/2026
245/70R16107HC84%C95%70 dBB97%3PMSF06/2025
265/70R16112TC80%C94%71 dBB93%3PMSF06/2025
275/70R16114TC81%C95%71 dBB89%—15/2026
Felgi 17″
215/60R1796VC44%C74%70 dBB80%3PMSF06/2025
225/60R1799VC52%C84%70 dBB84%3PMSF06/2025
225/65R17102VC56%C84%70 dBB86%3PMSF06/2025
235/60R17102HC62%C87%70 dBB89%—23/2025
235/65R17104HC61%C81%70 dBB89%—23/2025
245/70R17110TC82%C97%70 dBB99%—15/2026
265/65R17112TC78%C88%71 dBB94%3PMSF06/2025
265/70R17115TC80%C92%71 dBB93%—23/2025
Felgi 18″
215/55R1895VC36%C71%70 dBB84%3PMSF06/2025
225/55R1898VC37%C69%70 dBB81%3PMSF06/2025
225/60R18104V XLC49%C72%71 dBB68%3PMSF06/2025
235/60R18107V XLC48%C70%71 dBB72%3PMSF06/2025
245/60R18105H · 105HC74%C88%70 dBB93%—23/2025
255/70R18113TC82%C90%71 dBB78%—23/2025
265/60R18114H XLC67%C81%71 dBB93%—12/2026
265/65R18114HC79%C83%71 dBB93%—23/2025
265/70R18116TC71%C88%71 dBB82%—23/2025
275/65R18116TC72%C92%71 dBB94%—23/2025
285/60R18116HC73%C90%73 dBB74%—15/2026
Felgi 19″
235/55R19101VC32%C57%70 dBB83%3PMSF06/2025
Felgi 20″
275/60R20115H · 115HC59%C81%71 dBB85%—15/2026
285/50R20116V XLC56%C83%74 dBB43%—23/2025
Felgi 21″
275/50R21113V XLC42%C73%72 dBB73%—23/2025
Felgi 22″
275/50R22111VC64%C76%71 dBB88%—15/2026
285/45R22114V XL · 114V XLC46%C75%74 dBB37%—15/2026

Opony letnie z najlepszą etykietą w rozmiarze 215/60R17

Inne opony w sprzedaży w tym samym rozmiarze, według przyczepności na mokrym, potem hałasu, potem efektywności paliwowej.

Wszystkie opony 215/60 R17 według etykiety →

Pytania

Czy Milever MU074 to cicha opona?

Deklarowany hałas toczenia wynosi od 70 dB do 74 dB (mediana 71 dB). W 81% porównywalnych rozmiarów jest co najmniej tak cicha jak trzy czwarte konkurentów w tym samym rozmiarze.

Jak Milever MU074 radzi sobie na mokrej nawierzchni?

Klasa przyczepności na mokrym to C. W 31% porównanych rozmiarów to co najmniej tyle, co u trzech czwartych konkurentów w tym samym rozmiarze.

Czy Milever MU074 nadaje się na śnieg?

13 z 35 wpisów ma symbol 3PMSF, co oznacza zaliczony unijny test w ciężkich warunkach śnieżnych. Sprawdź dokładny rozmiar w tabeli.

Kiedy pojawiła się Milever MU074?

Jest na rynku UE od: luty 2025. Najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 06/2025; kod DOT na boku opony pokazuje tydzień i rok Twojej opony.

Więcej opon Milever

Źródło: EPREL, rejestr Komisji Europejskiej do celów etykietowania energetycznego — 35 wpisów, dane z 25 października 2026. Dostawcy zaktualizowali 0 z tych wpisów od pierwszej publikacji. Wartości etykiety to deklaracje dostawcy.