Przejdź do treści
Opona zimowa

Roadking Ice-plus S210

Etykieta UE dla każdego rozmiaru: 31 rozmiarów – opona zimowa na tle reszty rynku

Roadking Ice-plus S210 to opona zimowa do samochodów osobowych. Dostawca zarejestrował ją w unijnej bazie produktów (EPREL) w 31 rozmiarach (31 wpisów z wariantami indeksu nośności i prędkości), na felgi 16″–19″.

Przyczepność na mokrym to klasa C we wszystkich rozmiarach, efektywność paliwowa C, a zewnętrzny hałas toczenia 70–72 dB. Każdy rozmiar ma symbol 3PMSF (trzy szczyty górskie i płatek śniegu), przyznawany oponom przebadanym w ciężkich warunkach śnieżnych.

Na rynku UE od: marzec 2009; najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 13/2009.

Przyczepność na mokrej nawierzchni
C
C 100%
Efektywność paliwowa
C
C 100%
Hałas toczenia70–72 dBmediana 72 dB
Rozmiary31felgi 16″–19″
Śnieg i lód3PMSF ✓3PMSF wszystkie rozmiary · lód brak

Jak wypada w swoich rozmiarach

Porównaliśmy każdy rozmiar ze wszystkimi innymi oponami (opony zimowe i z 3PMSF) o tym samym rozmiarze i klasie w EPREL (31 rozmiarów miało co najmniej czterech konkurentów). Rozmiar zalicza punkt, gdy jego etykieta jest co najmniej tak dobra jak u 75% z nich.

Przyczepność na mokrej nawierzchni16% porównanych rozmiarów
Efektywność paliwowa100% porównanych rozmiarów
Hałas toczenia19% porównanych rozmiarów

Mocna strona: efektywność paliwowa. Słabsza strona: przyczepność na mokrej nawierzchni – tu większość konkurentów w tym samym rozmiarze wypada tak samo lub lepiej.

Co etykieta oznacza na drodze (205/55R16)

Przykład: rozmiar 205/55R16 na tle 839 innych w kategorii opony zimowe i z 3PMSF zarejestrowanych w tym rozmiarze.

Hamowanie na mokrym od 80 km/h

≈41 m przy klasie C, najczęstszej w tym rozmiarze.

Efektywność paliwowa

Klasa C, najczęstsza w tym rozmiarze: brak różnicy względem typowej opony.

Hałas toczenia

72 dB przy medianie 72 dB w tym rozmiarze.

Szacunki na podstawie przedziałów klas z rozporządzenia (UE) 2020/740. Klasa to przedział, więc rzeczywista opona może leżeć w dowolnym jego miejscu. Każde 3 dB to dwa razy więcej energii akustycznej.

Wszystkie rozmiary (31)

Mała liczba pod każdą klasą to odsetek opon o tym samym rozmiarze i sezonie, którym ten rozmiar dorównuje lub które przewyższa („–”, gdy rozmiar ma mniej niż pięć opon).

RozmiarNośność / prędkośćMokraPaliwoHałasŚnieg / lódProdukcja od
Felgi 16″
185/55R1687H XLC78%C100%71 dBB53%3PMSF30/2014
195/45R1684H XLC74%C100%72 dBB54%3PMSF13/2010
205/45R1687H XLC74%C100%72 dBB59%3PMSF08/2012
205/55R1694H XLC73%C99%72 dBB58%3PMSF07/2012
215/55R1697H XLC75%C98%72 dBB63%3PMSF15/2009
Felgi 17″
205/45R1788V XLC73%C98%71 dBB75%3PMSF20/2016
205/50R1793V XLC74%C98%72 dBB64%3PMSF13/2010
205/55R1795V XLC65%C97%72 dBB58%3PMSF31/2013
215/50R1795V XLC77%C98%72 dBB64%3PMSF08/2012
215/55R1798V XLC76%C97%72 dBB61%3PMSF09/2012
215/60R1796HC76%C94%72 dBB63%3PMSF11/2012
225/45R1794V XLC71%C99%72 dBB66%3PMSF13/2009
225/50R1798V XLC71%C97%72 dBB65%3PMSF13/2010
225/55R17101V XLC75%C96%72 dBB67%3PMSF17/2010
225/60R1799HC78%C94%72 dBB65%3PMSF11/2012
235/55R17103V XLC72%C93%72 dBB69%3PMSF30/2013
245/45R1799V XLC70%C96%72 dBB68%3PMSF30/2013
Felgi 18″
225/40R1892V XLC71%C99%72 dBB65%3PMSF13/2010
225/45R1895V XLC73%C97%72 dBB58%3PMSF08/2012
235/45R1898V XLC72%C98%71 dBB77%3PMSF20/2016
235/50R18101V XLC73%C96%72 dBB67%3PMSF03/2014
245/40R1897V XLC72%C99%70 dBB92%3PMSF38/2011
245/45R18100V XLC73%C95%72 dBB67%3PMSF09/2012
Felgi 19″
225/40R1993V XLC63%C99%72 dBB55%3PMSF23/2018
235/35R1991V XLC63%C99%72 dBB60%3PMSF12/2010
235/55R19105V XLC69%C86%72 dBB65%3PMSF26/2012
245/35R1993V XLC61%C98%72 dBB70%3PMSF23/2018
245/40R1998V XLC66%C96%71 dBB77%3PMSF20/2016
245/45R19102V XLC68%C94%71 dBB77%3PMSF20/2016
255/35R1996V XLC64%C99%71 dBB81%3PMSF20/2016
255/40R19100V XLC65%C95%71 dBB89%3PMSF03/2016

Opony zimowe i z 3PMSF z najlepszą etykietą w rozmiarze 205/55R16

Inne opony w sprzedaży w tym samym rozmiarze, według przyczepności na mokrym, potem hałasu, potem efektywności paliwowej.

Wszystkie opony 205/55 R16 według etykiety →

Pytania

Czy Roadking Ice-plus S210 to cicha opona?

Deklarowany hałas toczenia wynosi od 70 dB do 72 dB (mediana 72 dB). W 19% porównywalnych rozmiarów jest co najmniej tak cicha jak trzy czwarte konkurentów w tym samym rozmiarze.

Jak Roadking Ice-plus S210 radzi sobie na mokrej nawierzchni?

Klasa przyczepności na mokrym to C. W 16% porównanych rozmiarów to co najmniej tyle, co u trzech czwartych konkurentów w tym samym rozmiarze.

Czy Roadking Ice-plus S210 nadaje się na śnieg?

31 z 31 wpisów ma symbol 3PMSF, co oznacza zaliczony unijny test w ciężkich warunkach śnieżnych. Sprawdź dokładny rozmiar w tabeli.

Kiedy pojawiła się Roadking Ice-plus S210?

Jest na rynku UE od: marzec 2009. Najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 13/2009; kod DOT na boku opony pokazuje tydzień i rok Twojej opony.

Więcej opon Roadking

Źródło: EPREL, rejestr Komisji Europejskiej do celów etykietowania energetycznego — 31 wpisów, dane z 25 października 2026. Dostawcy zaktualizowali 26 z tych wpisów od pierwszej publikacji. Wartości etykiety to deklaracje dostawcy.