Przejdź do treści
Letnie

Roadstone Eurovis Tour

Etykieta UE dla każdego rozmiaru: 32 rozmiary – opona letnia na tle reszty rynku

Roadstone Eurovis Tour to opona letnia do samochodów osobowych. Dostawca zarejestrował ją w unijnej bazie produktów (EPREL) w 32 rozmiarach (32 wpisy z wariantami indeksu nośności i prędkości), na felgi 13″–17″.

Przyczepność na mokrym to klasa A–C zależnie od rozmiaru, efektywność paliwowa C–D, a zewnętrzny hałas toczenia 67–71 dB.

Etykieta zależy od rozmiaru. Według przyczepności na mokrym, potem efektywności paliwowej, potem hałasu, najlepiej oceniony rozmiar w sprzedaży to 195/60 R15 (Przyczepność na mokrej nawierzchni A · Efektywność paliwowa C · 69 dB), najsłabszy 185/60 R15 (Przyczepność na mokrej nawierzchni C · Efektywność paliwowa D · 70 dB).

Na rynku UE od: lipiec 2026; najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 30/2014.

Przyczepność na mokrej nawierzchni
ABC
A 6% · B 56% · C 38%
Efektywność paliwowa
CD
C 47% · D 53%
Hałas toczenia67–71 dBmediana 69 dB
Rozmiary32felgi 13″–17″
Śnieg i lód—3PMSF brak · lód brak

Jak wypada w swoich rozmiarach

Porównaliśmy każdy rozmiar ze wszystkimi innymi oponami (opony letnie) o tym samym rozmiarze i klasie w EPREL (32 rozmiary miało co najmniej czterech konkurentów). Rozmiar zalicza punkt, gdy jego etykieta jest co najmniej tak dobra jak u 75% z nich.

Przyczepność na mokrej nawierzchni59% porównanych rozmiarów
Efektywność paliwowa56% porównanych rozmiarów
Hałas toczenia84% porównanych rozmiarów

Mocna strona: hałas toczenia.

Co etykieta oznacza na drodze (205/60R16)

Przykład: rozmiar 205/60R16 na tle 915 innych w kategorii opony letnie zarejestrowanych w tym rozmiarze.

Hamowanie na mokrym od 80 km/h

≈37 m przy klasie B, najczęstszej w tym rozmiarze.

Efektywność paliwowa

Klasa C, najczęstsza w tym rozmiarze: brak różnicy względem typowej opony.

Hałas toczenia

70 dB przy medianie 71 dB w tym rozmiarze (ciszej o 1 dB).

Szacunki na podstawie przedziałów klas z rozporządzenia (UE) 2020/740. Klasa to przedział, więc rzeczywista opona może leżeć w dowolnym jego miejscu. Każde 3 dB to dwa razy więcej energii akustycznej.

Wszystkie rozmiary (32)

Mała liczba pod każdą klasą to odsetek opon o tym samym rozmiarze i sezonie, którym ten rozmiar dorównuje lub które przewyższa („–”, gdy rozmiar ma mniej niż pięć opon).

RozmiarNośność / prędkośćMokraPaliwoHałasŚnieg / lódProdukcja od
Felgi 13″
155/65R1373TB99%D83%67 dBA98%—30/2014
155/70R1375TB99%D77%68 dBB94%—30/2014
155/80R1379TC70%D82%68 dBB93%—30/2014
Felgi 14″
155/65R1475TC63%D74%69 dBB85%—30/2014
165/60R1475HC67%C100%67 dBA98%—30/2014
165/65R1479TB96%D68%69 dBB85%—30/2014
165/70R1481TB95%D60%70 dBB70%—30/2014
175/65R1482TC62%C97%70 dBB71%—30/2014
175/70R1484TB97%D51%70 dBB74%—30/2014
185/60R1482TC62%D60%69 dBB87%—30/2014
185/65R1486TB96%D53%68 dBB96%—30/2014
Felgi 15″
165/60R1577HC59%D55%68 dBB88%—30/2014
165/65R1581HC58%D51%68 dBB90%—30/2014
175/60R1581HC60%C98%69 dBB84%—30/2014
175/65R1584HB92%D44%68 dBB93%—30/2014
185/55R1582HC53%D55%68 dBB96%—30/2014
185/60R1584HC55%D41%70 dBB73%—30/2014
185/65R1588TB91%D34%68 dBB96%—30/2014
195/50R1582VC50%D58%68 dBA99%—30/2014
195/55R1585VB90%C98%69 dBB92%—30/2014
195/60R1588HA100%C95%69 dBB91%—30/2014
205/60R1591HA100%C94%69 dBB91%—30/2014
205/65R1594HB94%C91%69 dBB92%—26/2023
205/70R1596TC63%C94%69 dBB91%—30/2014
Felgi 16″
175/60R1682HB93%D49%69 dBB86%—30/2014
195/50R1688V XLB89%C95%71 dBB62%—30/2014
195/60R1689HB87%C87%70 dBB76%—30/2014
205/60R1692VB84%C80%70 dBB80%—30/2014
205/65R1695HB91%C84%69 dBB87%—30/2014
215/60R1699H XLB86%C82%69 dBA90%—30/2014
Felgi 17″
205/50R1793V XLB72%C77%70 dBB81%—30/2014
225/60R1799HB86%C84%70 dBB84%—30/2014

Ta sama etykieta, inna marka

Te opony mają dokładnie te same wartości etykiety co Roadstone Eurovis Tour w większości wspólnych rozmiarów, a obie zarejestrował w EPREL ten sam producent. Identyczne etykiety nie dowodzą, że opony są takie same: klasy są szerokie. Ale stała zgodność w wielu rozmiarach wskazuje na wspólną rodzinę produkcyjną.

Opony letnie z najlepszą etykietą w rozmiarze 205/60R16

Inne opony w sprzedaży w tym samym rozmiarze, według przyczepności na mokrym, potem hałasu, potem efektywności paliwowej.

Wszystkie opony 205/60 R16 według etykiety →

Pytania

Czy Roadstone Eurovis Tour to cicha opona?

Deklarowany hałas toczenia wynosi od 67 dB do 71 dB (mediana 69 dB). W 84% porównywalnych rozmiarów jest co najmniej tak cicha jak trzy czwarte konkurentów w tym samym rozmiarze.

Jak Roadstone Eurovis Tour radzi sobie na mokrej nawierzchni?

Klasa przyczepności na mokrym to A–C. W 59% porównanych rozmiarów to co najmniej tyle, co u trzech czwartych konkurentów w tym samym rozmiarze.

Czy Roadstone Eurovis Tour nadaje się na śnieg?

Żaden rozmiar nie ma symbolu 3PMSF, więc opona nie ma certyfikatu na ciężkie warunki śnieżne. W krajach z obowiązkiem opon zimowych nie liczy się jako opona zimowa.

Kiedy pojawiła się Roadstone Eurovis Tour?

Jest na rynku UE od: lipiec 2026. Najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 30/2014; kod DOT na boku opony pokazuje tydzień i rok Twojej opony.

Więcej opon Roadstone

Źródło: EPREL, rejestr Komisji Europejskiej do celów etykietowania energetycznego — 32 wpisy, dane z 26 października 2026. Dostawcy zaktualizowali 0 z tych wpisów od pierwszej publikacji. Wartości etykiety to deklaracje dostawcy.