Przejdź do treści
Letnie

Vinmax Ecotour HP3

Etykieta UE dla każdego rozmiaru: 27 rozmiarów – opona letnia na tle reszty rynku

Vinmax Ecotour HP3 to opona letnia do samochodów osobowych. Dostawca zarejestrował ją w unijnej bazie produktów (EPREL) w 27 rozmiarach (28 wpisów z wariantami indeksu nośności i prędkości), na felgi 13″–17″.

Przyczepność na mokrym to klasa C we wszystkich rozmiarach, efektywność paliwowa C, a zewnętrzny hałas toczenia 70–71 dB.

Na rynku UE od: styczeń 2025; najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 01/2024.

Przyczepność na mokrej nawierzchni
C
C 100%
Efektywność paliwowa
C
C 100%
Hałas toczenia70–71 dBmediana 70 dB
Rozmiary27felgi 13″–17″
Śnieg i lód—3PMSF brak · lód brak

Jak wypada w swoich rozmiarach

Porównaliśmy każdy rozmiar ze wszystkimi innymi oponami (opony letnie) o tym samym rozmiarze i klasie w EPREL (27 rozmiarów miało co najmniej czterech konkurentów). Rozmiar zalicza punkt, gdy jego etykieta jest co najmniej tak dobra jak u 75% z nich.

Przyczepność na mokrej nawierzchni15% porównanych rozmiarów
Efektywność paliwowa100% porównanych rozmiarów
Hałas toczenia22% porównanych rozmiarów

Mocna strona: efektywność paliwowa. Słabsza strona: przyczepność na mokrej nawierzchni – tu większość konkurentów w tym samym rozmiarze wypada tak samo lub lepiej.

Co etykieta oznacza na drodze (195/65R15)

Przykład: rozmiar 195/65R15 na tle 947 innych w kategorii opony letnie zarejestrowanych w tym rozmiarze.

Hamowanie na mokrym od 80 km/h

≈41 m przy klasie C, najczęstszej w tym rozmiarze.

Efektywność paliwowa

Klasa C, najczęstsza w tym rozmiarze: brak różnicy względem typowej opony.

Hałas toczenia

71 dB przy medianie 71 dB w tym rozmiarze.

Szacunki na podstawie przedziałów klas z rozporządzenia (UE) 2020/740. Klasa to przedział, więc rzeczywista opona może leżeć w dowolnym jego miejscu. Każde 3 dB to dwa razy więcej energii akustycznej.

Wszystkie rozmiary (27)

Mała liczba pod każdą klasą to odsetek opon o tym samym rozmiarze i sezonie, którym ten rozmiar dorównuje lub które przewyższa („–”, gdy rozmiar ma mniej niż pięć opon).

RozmiarNośność / prędkośćMokraPaliwoHałasŚnieg / lódProdukcja od
Felgi 13″
165/65R1377TC74%C100%70 dBB71%—01/2026
175/60R1377HC75%C99%70 dBB80%—01/2026
175/70R1382HC72%C99%70 dBB73%—01/2026
175/75R1385TC76%C100%70 dBB76%—01/2026
185/70R1386TC76%C98%70 dBB80%—01/2026
Felgi 14″
165/60R1475TC67%C100%70 dBB71%—01/2026
165/65R1479TC63%C99%70 dBB69%—01/2026
165/70R1481TC62%C97%70 dBB70%—01/2026
175/65R1482H · 82HC62%C97%70 dBB71%—01/2026
175/70R1484HC65%C96%70 dBB74%—01/2026
175/75R1486TC75%C100%70 dBB78%—01/2026
185/60R1482HC62%C98%70 dBB72%—01/2026
185/65R1486HC64%C97%70 dBB71%—01/2026
185/70R1488HC68%C98%70 dBB75%—01/2026
205/60R1488VC66%C99%71 dBB60%—01/2026
Felgi 15″
185/60R1584HC55%C94%70 dBB73%—01/2024
185/65R1588HC52%C89%70 dBB74%—01/2024
195/55R1585VC50%C98%71 dBB59%—01/2026
195/60R1588VC52%C95%71 dBB57%—01/2026
195/65R1591VC50%C89%71 dBB58%—01/2024
205/60R1591VC52%C94%71 dBB63%—01/2026
205/65R1594VC53%C91%71 dBB64%—01/2026
Felgi 16″
205/55R1691VC37%C84%71 dBB58%—01/2024
215/60R1695VC42%C82%71 dBB63%—01/2026
215/65R1698VC52%C82%71 dBB69%—01/2026
Felgi 17″
225/60R1799HC52%C84%70 dBB84%—01/2026
225/65R17102HC56%C84%71 dBB68%—01/2026

Opony letnie z najlepszą etykietą w rozmiarze 195/65R15

Inne opony w sprzedaży w tym samym rozmiarze, według przyczepności na mokrym, potem hałasu, potem efektywności paliwowej.

Wszystkie opony 195/65 R15 według etykiety →

Pytania

Czy Vinmax Ecotour HP3 to cicha opona?

Deklarowany hałas toczenia wynosi od 70 dB do 71 dB (mediana 70 dB). W 22% porównywalnych rozmiarów jest co najmniej tak cicha jak trzy czwarte konkurentów w tym samym rozmiarze.

Jak Vinmax Ecotour HP3 radzi sobie na mokrej nawierzchni?

Klasa przyczepności na mokrym to C. W 15% porównanych rozmiarów to co najmniej tyle, co u trzech czwartych konkurentów w tym samym rozmiarze.

Czy Vinmax Ecotour HP3 nadaje się na śnieg?

Żaden rozmiar nie ma symbolu 3PMSF, więc opona nie ma certyfikatu na ciężkie warunki śnieżne. W krajach z obowiązkiem opon zimowych nie liczy się jako opona zimowa.

Kiedy pojawiła się Vinmax Ecotour HP3?

Jest na rynku UE od: styczeń 2025. Najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 01/2024; kod DOT na boku opony pokazuje tydzień i rok Twojej opony.

Więcej opon Vinmax

Źródło: EPREL, rejestr Komisji Europejskiej do celów etykietowania energetycznego — 28 wpisów, dane z 23 października 2026. Dostawcy zaktualizowali 0 z tych wpisów od pierwszej publikacji. Wartości etykiety to deklaracje dostawcy.