Przejdź do treści
3PMSF

Triangle TR797

Etykieta UE dla każdego rozmiaru: 10 rozmiarów – opona z oznaczeniem 3PMSF na tle reszty rynku

Triangle TR797 to opona z oznaczeniem 3PMSF do samochodów osobowych. Dostawca zarejestrował ją w unijnej bazie produktów (EPREL) w 10 rozmiarach (10 wpisów z wariantami indeksu nośności i prędkości), na felgi 16″–20″.

Przyczepność na mokrym to klasa C–D zależnie od rozmiaru, efektywność paliwowa C–D, a zewnętrzny hałas toczenia 71–73 dB. Każdy rozmiar ma symbol 3PMSF (trzy szczyty górskie i płatek śniegu), przyznawany oponom przebadanym w ciężkich warunkach śnieżnych.

Etykieta zależy od rozmiaru. Według przyczepności na mokrym, potem efektywności paliwowej, potem hałasu, najlepiej oceniony rozmiar w sprzedaży to 275/65 R17 (Przyczepność na mokrej nawierzchni C · Efektywność paliwowa C · 73 dB), najsłabszy 235/60 R17 (Przyczepność na mokrej nawierzchni D · Efektywność paliwowa D · 71 dB).

Na rynku UE od: maj 2021; najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 08/2021.

Przyczepność na mokrej nawierzchni
CD
C 30% · D 70%
Efektywność paliwowa
CD
C 90% · D 10%
Hałas toczenia71–73 dBmediana 72 dB
Rozmiary10felgi 16″–20″
Śnieg i lód3PMSF ✓3PMSF wszystkie rozmiary · lód brak

Jak wypada w swoich rozmiarach

Porównaliśmy każdy rozmiar ze wszystkimi innymi oponami (opony zimowe i z 3PMSF) o tym samym rozmiarze i klasie w EPREL (10 rozmiarów miało co najmniej czterech konkurentów). Rozmiar zalicza punkt, gdy jego etykieta jest co najmniej tak dobra jak u 75% z nich.

Przyczepność na mokrej nawierzchni30% porównanych rozmiarów
Efektywność paliwowa90% porównanych rozmiarów
Hałas toczenia40% porównanych rozmiarów

Mocna strona: efektywność paliwowa.

Co etykieta oznacza na drodze (235/55R18)

Przykład: rozmiar 235/55R18 na tle 514 innych w kategorii opony zimowe i z 3PMSF zarejestrowanych w tym rozmiarze.

Hamowanie na mokrym od 80 km/h

≈47 m przy klasie D, wobec ≈41 m dla najczęstszej klasy w tym rozmiarze (C).

Efektywność paliwowa

Klasa C, najczęstsza w tym rozmiarze: brak różnicy względem typowej opony.

Hałas toczenia

72 dB przy medianie 72 dB w tym rozmiarze.

Szacunki na podstawie przedziałów klas z rozporządzenia (UE) 2020/740. Klasa to przedział, więc rzeczywista opona może leżeć w dowolnym jego miejscu. Każde 3 dB to dwa razy więcej energii akustycznej.

Wszystkie rozmiary (10)

Mała liczba pod każdą klasą to odsetek opon o tym samym rozmiarze i sezonie, którym ten rozmiar dorównuje lub które przewyższa („–”, gdy rozmiar ma mniej niż pięć opon).

RozmiarNośność / prędkośćMokraPaliwoHałasŚnieg / lódProdukcja od
Felgi 16″
245/70R16111T XLD44%C96%72 dBB71%3PMSF18/2021
Felgi 17″
235/60R17102TD36%D42%71 dBB79%3PMSF18/2021
245/65R17111T XLD37%C94%72 dBB75%3PMSF18/2021
265/65R17112TD39%C92%72 dBB86%3PMSF08/2021
275/65R17119T XLC97%C94%73 dBB76%3PMSF12/2021
Felgi 18″
235/55R18104Q XLD27%C90%72 dBB67%3PMSF18/2021
245/60R18105TD47%C94%71 dBB94%3PMSF18/2021
Felgi 20″
235/55R20105H XLD39%C91%72 dBB63%3PMSF18/2021
275/55R20117T XLC87%C86%73 dBB63%3PMSF18/2021
275/60R20119T XLC89%C88%73 dBB64%3PMSF10/2021

Opony zimowe i z 3PMSF z najlepszą etykietą w rozmiarze 235/55R18

Inne opony w sprzedaży w tym samym rozmiarze, według przyczepności na mokrym, potem hałasu, potem efektywności paliwowej.

Wszystkie opony 235/55 R18 według etykiety →

Pytania

Czy Triangle TR797 to cicha opona?

Deklarowany hałas toczenia wynosi od 71 dB do 73 dB (mediana 72 dB). W 40% porównywalnych rozmiarów jest co najmniej tak cicha jak trzy czwarte konkurentów w tym samym rozmiarze.

Jak Triangle TR797 radzi sobie na mokrej nawierzchni?

Klasa przyczepności na mokrym to C–D. W 30% porównanych rozmiarów to co najmniej tyle, co u trzech czwartych konkurentów w tym samym rozmiarze.

Czy Triangle TR797 nadaje się na śnieg?

10 z 10 wpisów ma symbol 3PMSF, co oznacza zaliczony unijny test w ciężkich warunkach śnieżnych. Sprawdź dokładny rozmiar w tabeli.

Kiedy pojawiła się Triangle TR797?

Jest na rynku UE od: maj 2021. Najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 08/2021; kod DOT na boku opony pokazuje tydzień i rok Twojej opony.

Więcej opon Triangle

Źródło: EPREL, rejestr Komisji Europejskiej do celów etykietowania energetycznego — 10 wpisów, dane z 23 października 2026. Dostawcy zaktualizowali 10 z tych wpisów od pierwszej publikacji. Wartości etykiety to deklaracje dostawcy.