Przejdź do treści
Letnie

Kustone Passion P9s

Etykieta UE dla każdego rozmiaru: 34 rozmiary – opona letnia na tle reszty rynku

Kustone Passion P9s to opona letnia do samochodów osobowych. Dostawca zarejestrował ją w unijnej bazie produktów (EPREL) w 34 rozmiarach (34 wpisy z wariantami indeksu nośności i prędkości), na felgi 19″–23″.

Przyczepność na mokrym to klasa B we wszystkich rozmiarach, efektywność paliwowa B, a zewnętrzny hałas toczenia 72–73 dB.

Na rynku UE od: marzec 2022; najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 10/2022.

Przyczepność na mokrej nawierzchni
B
B 100%
Efektywność paliwowa
B
B 100%
Hałas toczenia72–73 dBmediana 73 dB
Rozmiary34felgi 19″–23″
Śnieg i lód—3PMSF brak · lód brak

Jak wypada w swoich rozmiarach

Porównaliśmy każdy rozmiar ze wszystkimi innymi oponami (opony letnie) o tym samym rozmiarze i klasie w EPREL (34 rozmiary miało co najmniej czterech konkurentów). Rozmiar zalicza punkt, gdy jego etykieta jest co najmniej tak dobra jak u 75% z nich.

Przyczepność na mokrej nawierzchni38% porównanych rozmiarów
Efektywność paliwowa100% porównanych rozmiarów
Hałas toczenia12% porównanych rozmiarów

Mocna strona: efektywność paliwowa. Słabsza strona: hałas toczenia – tu większość konkurentów w tym samym rozmiarze wypada tak samo lub lepiej.

Co etykieta oznacza na drodze (285/35ZR22)

Przykład: rozmiar 285/35ZR22 na tle 155 innych w kategorii opony letnie zarejestrowanych w tym rozmiarze.

Hamowanie na mokrym od 80 km/h

≈37 m przy klasie B, najczęstszej w tym rozmiarze.

Efektywność paliwowa

Klasa B wobec typowej C: ≈0,16 l/100 km mniej, czyli ok. 25 l mniej na 15 000 km w aucie o masie 1500 kg.

Hałas toczenia

73 dB przy medianie 73 dB w tym rozmiarze.

Szacunki na podstawie przedziałów klas z rozporządzenia (UE) 2020/740. Klasa to przedział, więc rzeczywista opona może leżeć w dowolnym jego miejscu. Każde 3 dB to dwa razy więcej energii akustycznej.

Wszystkie rozmiary (34)

Mała liczba pod każdą klasą to odsetek opon o tym samym rozmiarze i sezonie, którym ten rozmiar dorównuje lub które przewyższa („–”, gdy rozmiar ma mniej niż pięć opon).

RozmiarNośność / prędkośćMokraPaliwoHałasŚnieg / lódProdukcja od
Felgi 19″
265/45ZR19105WB18%B100%72 dBB53%—10/2022
275/50ZR19112WB76%B100%72 dBB94%—10/2022
285/45ZR19111WB86%B100%72 dBB86%—10/2022
295/40ZR19108WB33%B100%73 dBB67%—10/2022
Felgi 20″
215/45ZR2095W XLB83%B100%73 dBB0%—01/2025
275/50ZR20113W XLB76%B97%72 dBB84%—18/2022
285/40ZR20108WB56%B95%73 dBB59%—10/2022
Felgi 21″
235/45ZR21101W XLB68%B100%73 dBB3%—18/2022
255/35ZR2198WB62%B100%72 dBB74%—10/2022
255/40ZR21102WB70%B98%72 dBB71%—10/2022
255/45ZR21105W XLB83%B94%73 dBB42%—01/2025
255/50ZR21109WB73%B100%72 dBB73%—10/2022
265/35ZR21101WB55%B95%72 dBB55%—10/2022
285/30ZR21100W XLB59%B100%73 dBB77%—18/2022
285/40ZR21109WB61%B97%73 dBB62%—10/2022
295/30ZR21102WB63%B100%73 dBB69%—10/2022
305/30ZR21104WB56%B94%73 dBB62%—10/2022
315/30ZR21105YB61%B100%73 dBB72%—10/2022
315/40ZR21111WB77%B98%73 dBB69%—18/2022
Felgi 22″
255/45ZR22107W XLB79%B100%73 dBB68%—18/2022
265/35ZR22102W XLB89%B100%73 dBB41%—18/2022
275/35ZR22104W XLB66%B100%73 dBB45%—18/2022
275/50ZR22111WB78%B100%73 dBB33%—18/2022
285/35ZR22106WB70%B99%73 dBB61%—10/2022
285/40ZR22110WB68%B96%73 dBB53%—10/2022
285/45ZR22114W XLB88%B100%73 dBB70%—18/2022
285/45R22114Y XLB85%B96%73 dBB62%—01/2025
295/40ZR22112W XLB88%B100%73 dBB64%—18/2022
315/30ZR22107WB57%B100%73 dBB58%—10/2022
325/35ZR22110WB68%B100%73 dBB68%—18/2022
325/40ZR22114WB73%B100%73 dBB54%—18/2022
325/40R22114YB70%B100%73 dBB45%—01/2025
Felgi 23″
285/40ZR23111Y XLB74%B100%73 dBB72%—18/2022
325/35ZR23115Y XLB76%B100%73 dBB48%—18/2022

Opony letnie z najlepszą etykietą w rozmiarze 285/35ZR22

Inne opony w sprzedaży w tym samym rozmiarze, według przyczepności na mokrym, potem hałasu, potem efektywności paliwowej.

Wszystkie opony 285/35 ZR22 według etykiety →

Pytania

Czy Kustone Passion P9s to cicha opona?

Deklarowany hałas toczenia wynosi od 72 dB do 73 dB (mediana 73 dB). W 12% porównywalnych rozmiarów jest co najmniej tak cicha jak trzy czwarte konkurentów w tym samym rozmiarze.

Jak Kustone Passion P9s radzi sobie na mokrej nawierzchni?

Klasa przyczepności na mokrym to B. W 38% porównanych rozmiarów to co najmniej tyle, co u trzech czwartych konkurentów w tym samym rozmiarze.

Czy Kustone Passion P9s nadaje się na śnieg?

Żaden rozmiar nie ma symbolu 3PMSF, więc opona nie ma certyfikatu na ciężkie warunki śnieżne. W krajach z obowiązkiem opon zimowych nie liczy się jako opona zimowa.

Kiedy pojawiła się Kustone Passion P9s?

Jest na rynku UE od: marzec 2022. Najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 10/2022; kod DOT na boku opony pokazuje tydzień i rok Twojej opony.

Więcej opon Kustone

Źródło: EPREL, rejestr Komisji Europejskiej do celów etykietowania energetycznego — 34 wpisy, dane z 25 października 2026. Dostawcy zaktualizowali 0 z tych wpisów od pierwszej publikacji. Wartości etykiety to deklaracje dostawcy.