Przejdź do treści
Letnie

Davanti Ecoura HP1

Etykieta UE dla każdego rozmiaru: 27 rozmiarów – opona letnia na tle reszty rynku

Davanti Ecoura HP1 to opona letnia do samochodów osobowych. Dostawca zarejestrował ją w unijnej bazie produktów (EPREL) w 27 rozmiarach (29 wpisów z wariantami indeksu nośności i prędkości), na felgi 14″–18″.

Przyczepność na mokrym to klasa B we wszystkich rozmiarach, efektywność paliwowa C–D, a zewnętrzny hałas toczenia 68–69 dB.

Etykieta zależy od rozmiaru. Według przyczepności na mokrym, potem efektywności paliwowej, potem hałasu, najlepiej oceniony rozmiar w sprzedaży to 205/50 R15 (Przyczepność na mokrej nawierzchni B · Efektywność paliwowa C · 68 dB), najsłabszy 195/60 R18 (Przyczepność na mokrej nawierzchni B · Efektywność paliwowa D · 68 dB).

Na rynku UE od: czerwiec 2020; najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 23/2024.

Przyczepność na mokrej nawierzchni
B
B 100%
Efektywność paliwowa
CD
C 59% · D 41%
Hałas toczenia68–69 dBmediana 68 dB
Rozmiary27felgi 14″–18″
Śnieg i lód—3PMSF brak · lód brak

Jak wypada w swoich rozmiarach

Porównaliśmy każdy rozmiar ze wszystkimi innymi oponami (opony letnie) o tym samym rozmiarze i klasie w EPREL (27 rozmiarów miało co najmniej czterech konkurentów). Rozmiar zalicza punkt, gdy jego etykieta jest co najmniej tak dobra jak u 75% z nich.

Przyczepność na mokrej nawierzchni96% porównanych rozmiarów
Efektywność paliwowa59% porównanych rozmiarów
Hałas toczenia100% porównanych rozmiarów

Mocna strona: hałas toczenia.

Co etykieta oznacza na drodze (195/65R15)

Przykład: rozmiar 195/65R15 na tle 947 innych w kategorii opony letnie zarejestrowanych w tym rozmiarze.

Hamowanie na mokrym od 80 km/h

≈37 m przy klasie B, wobec ≈41 m dla najczęstszej klasy w tym rozmiarze (C).

Efektywność paliwowa

Klasa D wobec typowej C: ≈0,18 l/100 km więcej, czyli ok. 28 l więcej na 15 000 km w aucie o masie 1500 kg.

Hałas toczenia

68 dB przy medianie 71 dB w tym rozmiarze (ciszej o 3 dB).

Szacunki na podstawie przedziałów klas z rozporządzenia (UE) 2020/740. Klasa to przedział, więc rzeczywista opona może leżeć w dowolnym jego miejscu. Każde 3 dB to dwa razy więcej energii akustycznej.

Wszystkie rozmiary (27)

Mała liczba pod każdą klasą to odsetek opon o tym samym rozmiarze i sezonie, którym ten rozmiar dorównuje lub które przewyższa („–”, gdy rozmiar ma mniej niż pięć opon).

RozmiarNośność / prędkośćMokraPaliwoHałasŚnieg / lódProdukcja od
Felgi 14″
195/70R1495H XLB97%D45%68 dBA98%—36/2024
Felgi 15″
195/50R1582VB90%D58%68 dBA99%—36/2024
195/55R1585VB90%D51%68 dBA98%—36/2024
195/60R1588HB91%D40%68 dBA98%—36/2024
195/65R1591HB90%D28%68 dBA98%—36/2024
195/65R1595T XLB90%D28%68 dBA98%—36/2024
205/50R1586VB91%C100%68 dBA99%—36/2024
205/55R1588VB92%C97%68 dBA97%—36/2024
205/60R1595V XLB92%C94%68 dBA97%—23/2024
205/65R1594HB94%C91%68 dBA98%—36/2024
215/65R15100H XLB95%C93%68 dBA96%—36/2024
Felgi 16″
195/45R1684V XLB86%D52%68 dBA99%—36/2024
195/50R1688V XLB89%D41%68 dBA97%—36/2024
195/55R1687VB82%D28%68 dBA98%—36/2024
195/60R1689VB87%D30%68 dBA98%—36/2024
205/45ZR1687W XLB93%C96%68 dBA95%—36/2024
205/50ZR1691W XLB96%C98%68 dBA100%—36/2024
205/55R1691VB81%C84%68 dBA98%—23/2024
205/55R1694V XLB81%C84%68 dBA98%—23/2024
205/55ZR1694W XLB89%C87%68 dBA96%—23/2024
205/60R1696H XLB84%C80%68 dBA98%—36/2024
205/65R1695HB91%C84%68 dBA96%—36/2024
215/45ZR1690W XLB99%D40%68 dBA88%—36/2024
215/55ZR1697W XLB94%C84%68 dBA100%—36/2024
215/60R1699H XLB86%C82%68 dBA98%—36/2024
215/65R1698HB87%C82%68 dBA98%—36/2024
225/55ZR1699W XLB91%C86%69 dBA92%—36/2024
225/60R16102V XLB93%C89%69 dBA92%—36/2024
Felgi 18″
195/60R1896H XLB64%D0%68 dBA98%—30/2025

Opony letnie z najlepszą etykietą w rozmiarze 195/65R15

Inne opony w sprzedaży w tym samym rozmiarze, według przyczepności na mokrym, potem hałasu, potem efektywności paliwowej.

Wszystkie opony 195/65 R15 według etykiety →

Pytania

Czy Davanti Ecoura HP1 to cicha opona?

Deklarowany hałas toczenia wynosi od 68 dB do 69 dB (mediana 68 dB). W 100% porównywalnych rozmiarów jest co najmniej tak cicha jak trzy czwarte konkurentów w tym samym rozmiarze.

Jak Davanti Ecoura HP1 radzi sobie na mokrej nawierzchni?

Klasa przyczepności na mokrym to B. W 96% porównanych rozmiarów to co najmniej tyle, co u trzech czwartych konkurentów w tym samym rozmiarze.

Czy Davanti Ecoura HP1 nadaje się na śnieg?

Żaden rozmiar nie ma symbolu 3PMSF, więc opona nie ma certyfikatu na ciężkie warunki śnieżne. W krajach z obowiązkiem opon zimowych nie liczy się jako opona zimowa.

Kiedy pojawiła się Davanti Ecoura HP1?

Jest na rynku UE od: czerwiec 2020. Najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 23/2024; kod DOT na boku opony pokazuje tydzień i rok Twojej opony.

Więcej opon Davanti

Źródło: EPREL, rejestr Komisji Europejskiej do celów etykietowania energetycznego — 29 wpisów, dane z 25 października 2026. Dostawcy zaktualizowali 29 z tych wpisów od pierwszej publikacji. Wartości etykiety to deklaracje dostawcy.