Przejdź do treści
Opona zimowa

Joyroad Winter RX858

Etykieta UE dla każdego rozmiaru: 31 rozmiarów – opona zimowa na tle reszty rynku

Joyroad Winter RX858 to opona zimowa do samochodów osobowych, dostawczych i lekkich ciężarówek. Dostawca zarejestrował ją w unijnej bazie produktów (EPREL) w 31 rozmiarach (31 wpisów z wariantami indeksu nośności i prędkości), na felgi 15″–20″.

Przyczepność na mokrym to klasa C we wszystkich rozmiarach, efektywność paliwowa C–D, a zewnętrzny hałas toczenia 71–73 dB. Każdy rozmiar ma symbol 3PMSF (trzy szczyty górskie i płatek śniegu), przyznawany oponom przebadanym w ciężkich warunkach śnieżnych.

Etykieta zależy od rozmiaru. Według przyczepności na mokrym, potem efektywności paliwowej, potem hałasu, najlepiej oceniony rozmiar w sprzedaży (samochodów osobowych) to 215/60 R17 (Przyczepność na mokrej nawierzchni C · Efektywność paliwowa C · 72 dB), najsłabszy 275/55 R20 (Przyczepność na mokrej nawierzchni C · Efektywność paliwowa D · 73 dB).

Na rynku UE od: czerwiec 2026; najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 24/2026.

Przyczepność na mokrej nawierzchni
C
C 100%
Efektywność paliwowa
CD
C 45% · D 55%
Hałas toczenia71–73 dBmediana 73 dB
Rozmiary31felgi 15″–20″
Śnieg i lód3PMSF ✓3PMSF wszystkie rozmiary · lód brak

Jak wypada w swoich rozmiarach

Porównaliśmy każdy rozmiar ze wszystkimi innymi oponami (opony zimowe i z 3PMSF) o tym samym rozmiarze i klasie w EPREL (31 rozmiarów miało co najmniej czterech konkurentów). Rozmiar zalicza punkt, gdy jego etykieta jest co najmniej tak dobra jak u 75% z nich.

Przyczepność na mokrej nawierzchni61% porównanych rozmiarów
Efektywność paliwowa45% porównanych rozmiarów
Hałas toczenia39% porównanych rozmiarów

Mocna strona: przyczepność na mokrej nawierzchni.

Co etykieta oznacza na drodze (225/65R17)

Przykład: rozmiar 225/65R17 na tle 650 innych w kategorii opony zimowe i z 3PMSF zarejestrowanych w tym rozmiarze.

Hamowanie na mokrym od 80 km/h

≈41 m przy klasie C, najczęstszej w tym rozmiarze.

Efektywność paliwowa

Klasa D wobec typowej C: ≈0,18 l/100 km więcej, czyli ok. 28 l więcej na 15 000 km w aucie o masie 1500 kg.

Hałas toczenia

71 dB przy medianie 72 dB w tym rozmiarze (ciszej o 1 dB).

Szacunki na podstawie przedziałów klas z rozporządzenia (UE) 2020/740. Klasa to przedział, więc rzeczywista opona może leżeć w dowolnym jego miejscu. Każde 3 dB to dwa razy więcej energii akustycznej.

Wszystkie rozmiary (31)

Mała liczba pod każdą klasą to odsetek opon o tym samym rozmiarze i sezonie, którym ten rozmiar dorównuje lub które przewyższa („–”, gdy rozmiar ma mniej niż pięć opon).

RozmiarNośność / prędkośćMokraPaliwoHałasŚnieg / lódProdukcja od
Felgi 15″
215/70R1598SC89%D62%71 dBB76%3PMSF24/2026
LT235/75R15 8PRC2110/107QC69%C100%73 dBB86%3PMSF24/2026
Felgi 16″
185/75R16C 8PRC2104/102RC57%C99%73 dBB35%3PMSF24/2026
195/75R16CC2107/105RC56%C100%73 dBB37%3PMSF24/2026
225/70R16107T XLC89%D57%72 dBB59%3PMSF24/2026
LT225/75R16 10PRC2115/112QC83%C100%73 dBB79%3PMSF24/2026
225/75R16CC2118/116RC55%C98%73 dBB38%3PMSF24/2026
235/65R16CC2121/119RC52%C97%73 dBB38%3PMSF24/2026
LT235/85R16 10PRC2120/116QC69%C100%73 dBB77%3PMSF24/2026
245/70R16111T XLC90%D54%72 dBB71%3PMSF24/2026
LT265/75R16 8PRC2119/116QC61%C100%73 dBB100%3PMSF35/2026
LT285/75R16 6PRC2116/113QC64%C100%73 dBB95%3PMSF35/2026
Felgi 17″
215/60R17100T XLC76%C94%72 dBB63%3PMSF24/2026
215/65R17103T XLC62%D35%72 dBB63%3PMSF24/2026
225/60R1799TC78%D46%71 dBB81%3PMSF24/2026
225/65R17102TC79%D46%71 dBB83%3PMSF24/2026
LT245/70R17 10PRC2119/116QC81%C100%73 dBB91%3PMSF24/2026
265/65R17112TC85%D45%72 dBB86%3PMSF24/2026
Felgi 18″
225/60R18104T XLC78%D38%72 dBB62%3PMSF24/2026
235/55R18104T XLC74%D39%72 dBB67%3PMSF24/2026
235/60R18103TC75%D37%71 dBB84%3PMSF24/2026
245/60R18109T XLC88%D49%72 dBB69%3PMSF24/2026
255/55R18109T XLC77%D38%73 dBB54%3PMSF24/2026
265/60R18114T XLC80%D43%73 dBB61%3PMSF24/2026
LT275/65R18 8PRC2119/116QC81%C100%73 dBB65%3PMSF35/2026
LT275/70R18 8PRC2121/118QC80%C100%73 dBB68%3PMSF35/2026
Felgi 19″
235/55R19105T XLC69%D31%72 dBB65%3PMSF24/2026
245/55R19107T XLC90%D48%72 dBB69%3PMSF24/2026
255/55R19107TC81%D38%72 dBB79%3PMSF24/2026
Felgi 20″
275/55R20117T XLC87%D44%73 dBB63%3PMSF24/2026
LT275/60R20 8PRC2119/116QC88%C100%73 dBB69%3PMSF24/2026

Opony zimowe i z 3PMSF z najlepszą etykietą w rozmiarze 225/65R17

Inne opony w sprzedaży w tym samym rozmiarze, według przyczepności na mokrym, potem hałasu, potem efektywności paliwowej.

Wszystkie opony 225/65 R17 według etykiety →

Pytania

Czy Joyroad Winter RX858 to cicha opona?

Deklarowany hałas toczenia wynosi od 71 dB do 73 dB (mediana 73 dB). W 39% porównywalnych rozmiarów jest co najmniej tak cicha jak trzy czwarte konkurentów w tym samym rozmiarze.

Jak Joyroad Winter RX858 radzi sobie na mokrej nawierzchni?

Klasa przyczepności na mokrym to C. W 61% porównanych rozmiarów to co najmniej tyle, co u trzech czwartych konkurentów w tym samym rozmiarze.

Czy Joyroad Winter RX858 nadaje się na śnieg?

31 z 31 wpisów ma symbol 3PMSF, co oznacza zaliczony unijny test w ciężkich warunkach śnieżnych. Sprawdź dokładny rozmiar w tabeli.

Kiedy pojawiła się Joyroad Winter RX858?

Jest na rynku UE od: czerwiec 2026. Najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 24/2026; kod DOT na boku opony pokazuje tydzień i rok Twojej opony.

Więcej opon Joyroad

Źródło: EPREL, rejestr Komisji Europejskiej do celów etykietowania energetycznego — 31 wpisów, dane z 25 października 2026. Dostawcy zaktualizowali 0 z tych wpisów od pierwszej publikacji. Wartości etykiety to deklaracje dostawcy.