Przejdź do treści
Letnie

Mileking mk317

Etykieta UE dla każdego rozmiaru: 14 rozmiarów – opona letnia na tle reszty rynku

Mileking mk317 to opona letnia do samochodów osobowych. Dostawca zarejestrował ją w unijnej bazie produktów (EPREL) w 14 rozmiarach (14 wpisów z wariantami indeksu nośności i prędkości), na felgi 17″–21″.

Przyczepność na mokrym to klasa B we wszystkich rozmiarach, efektywność paliwowa B, a zewnętrzny hałas toczenia 69–71 dB.

Na rynku UE od: lipiec 2023; najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 23/2023.

Przyczepność na mokrej nawierzchni
B
B 100%
Efektywność paliwowa
B
B 100%
Hałas toczenia69–71 dBmediana 71 dB
Rozmiary14felgi 17″–21″
Śnieg i lód—3PMSF brak · lód brak

Jak wypada w swoich rozmiarach

Porównaliśmy każdy rozmiar ze wszystkimi innymi oponami (opony letnie) o tym samym rozmiarze i klasie w EPREL (14 rozmiarów miało co najmniej czterech konkurentów). Rozmiar zalicza punkt, gdy jego etykieta jest co najmniej tak dobra jak u 75% z nich.

Przyczepność na mokrej nawierzchni71% porównanych rozmiarów
Efektywność paliwowa100% porównanych rozmiarów
Hałas toczenia43% porównanych rozmiarów

Mocna strona: efektywność paliwowa.

Co etykieta oznacza na drodze (235/60R18)

Przykład: rozmiar 235/60R18 na tle 725 innych w kategorii opony letnie zarejestrowanych w tym rozmiarze.

Hamowanie na mokrym od 80 km/h

≈37 m przy klasie B, wobec ≈41 m dla najczęstszej klasy w tym rozmiarze (C).

Efektywność paliwowa

Klasa B wobec typowej C: ≈0,16 l/100 km mniej, czyli ok. 25 l mniej na 15 000 km w aucie o masie 1500 kg.

Hałas toczenia

71 dB przy medianie 71 dB w tym rozmiarze.

Szacunki na podstawie przedziałów klas z rozporządzenia (UE) 2020/740. Klasa to przedział, więc rzeczywista opona może leżeć w dowolnym jego miejscu. Każde 3 dB to dwa razy więcej energii akustycznej.

Wszystkie rozmiary (14)

Mała liczba pod każdą klasą to odsetek opon o tym samym rozmiarze i sezonie, którym ten rozmiar dorównuje lub które przewyższa („–”, gdy rozmiar ma mniej niż pięć opon).

RozmiarNośność / prędkośćMokraPaliwoHałasŚnieg / lódProdukcja od
Felgi 17″
215/55R1798V XLB72%B90%70 dBB78%—23/2023
Felgi 18″
215/50ZR1896W XLB88%B100%71 dBB59%—50/2023
225/60R18104V XLB84%B95%71 dBB68%—50/2023
235/45ZR1898Y XLB82%B99%71 dBB75%—02/2025
235/60R18107V XLB83%B93%71 dBB72%—02/2025
Felgi 19″
235/45ZR1999Y XLB81%B100%71 dBB67%—02/2025
235/50R1999VB70%B84%71 dBB60%—50/2023
245/45ZR19102W XLB83%B99%71 dBB75%—50/2023
255/55R19111V XLB77%B89%71 dBB85%—50/2023
Felgi 20″
245/45R20103V XLB65%B86%71 dBB65%—50/2023
245/50ZR20105W XLB97%B99%71 dBB65%—02/2025
255/45ZR20105Y XLB77%B97%71 dBB87%—02/2025
255/50R20109V XLB70%B77%71 dBB82%—50/2023
Felgi 21″
265/45ZR21108W XLB82%B95%69 dBA98%—50/2023

Opony letnie z najlepszą etykietą w rozmiarze 235/60R18

Inne opony w sprzedaży w tym samym rozmiarze, według przyczepności na mokrym, potem hałasu, potem efektywności paliwowej.

Wszystkie opony 235/60 R18 według etykiety →

Pytania

Czy Mileking mk317 to cicha opona?

Deklarowany hałas toczenia wynosi od 69 dB do 71 dB (mediana 71 dB). W 43% porównywalnych rozmiarów jest co najmniej tak cicha jak trzy czwarte konkurentów w tym samym rozmiarze.

Jak Mileking mk317 radzi sobie na mokrej nawierzchni?

Klasa przyczepności na mokrym to B. W 71% porównanych rozmiarów to co najmniej tyle, co u trzech czwartych konkurentów w tym samym rozmiarze.

Czy Mileking mk317 nadaje się na śnieg?

Żaden rozmiar nie ma symbolu 3PMSF, więc opona nie ma certyfikatu na ciężkie warunki śnieżne. W krajach z obowiązkiem opon zimowych nie liczy się jako opona zimowa.

Kiedy pojawiła się Mileking mk317?

Jest na rynku UE od: lipiec 2023. Najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 23/2023; kod DOT na boku opony pokazuje tydzień i rok Twojej opony.

Więcej opon Mileking

Źródło: EPREL, rejestr Komisji Europejskiej do celów etykietowania energetycznego — 14 wpisów, dane z 23 października 2026. Dostawcy zaktualizowali 0 z tych wpisów od pierwszej publikacji. Wartości etykiety to deklaracje dostawcy.