Przejdź do treści
Letnie

Doublestar Ltech DL01

Etykieta UE dla każdego rozmiaru: 34 rozmiary – opona letnia na tle reszty rynku

Doublestar Ltech DL01 to opona letnia do dostawczych i lekkich ciężarówek. Dostawca zarejestrował ją w unijnej bazie produktów (EPREL) w 34 rozmiarach (38 wpisów z wariantami indeksu nośności i prędkości), na felgi 13″–16″.

Przyczepność na mokrym to klasa C we wszystkich rozmiarach, efektywność paliwowa C, a zewnętrzny hałas toczenia 72 dB.

Na rynku UE od: czerwiec 2020; najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 01/2018.

Przyczepność na mokrej nawierzchni
C
C 100%
Efektywność paliwowa
C
C 100%
Hałas toczenia72 dBmediana 72 dB
Rozmiary34felgi 13″–16″
Śnieg i lód—3PMSF brak · lód brak

Jak wypada w swoich rozmiarach

Porównaliśmy każdy rozmiar ze wszystkimi innymi oponami (opony letnie) o tym samym rozmiarze i klasie w EPREL (33 rozmiary miało co najmniej czterech konkurentów). Rozmiar zalicza punkt, gdy jego etykieta jest co najmniej tak dobra jak u 75% z nich.

Przyczepność na mokrej nawierzchni15% porównanych rozmiarów
Efektywność paliwowa100% porównanych rozmiarów
Hałas toczenia18% porównanych rozmiarów

Mocna strona: efektywność paliwowa. Słabsza strona: przyczepność na mokrej nawierzchni – tu większość konkurentów w tym samym rozmiarze wypada tak samo lub lepiej.

Wszystkie rozmiary (34)

Mała liczba pod każdą klasą to odsetek opon o tym samym rozmiarze i sezonie, którym ten rozmiar dorównuje lub które przewyższa („–”, gdy rozmiar ma mniej niż pięć opon).

RozmiarNośność / prędkośćMokraPaliwoHałasŚnieg / lódProdukcja od
Felgi 13″
155R13CC285/83S · 90/88SC60%C97%72 dBB56%—01/2018
155R13LTC290/88SC89%C100%72 dBB42%—01/2018
165R13CC291/89S · 94/93SC64%C95%72 dBB59%—01/2018
165/70R13CC288/86SC58%C100%72 dBB70%—01/2018
175R13LTC297/95RC93%C100%72 dBB33%—01/2018
Felgi 14″
165R14CC297/95RC60%C100%72 dBB40%—01/2018
165/70R14CC289/87SC53%C100%72 dBB66%—01/2018
175/65R14CC290/88TC43%C93%72 dBB59%—01/2018
185R14CC2102/100RC50%C94%72 dBB57%—01/2018
195R14CC2105/103N · 106/104NC49%C95%72 dBB57%—01/2018
205R14CC2109/107NC59%C97%72 dBB65%—01/2018
Felgi 15″
185R15CC2103/102RC43%C100%72 dBB58%—01/2018
195R15CC2106/104QC51%C99%72 dBB60%—01/2018
195/70R15CC2104/102RC47%C94%72 dBB58%—01/2018
205/70R15CC2106/104RC41%C94%72 dBB60%—01/2018
215/70R15CC2109/107RC43%C91%72 dBB62%—01/2018
225/75R15CC2110/108S · 118/116QC33%C100%72 dBB67%—01/2018
235/75R15LTC2116/113SC89%C100%72 dBB100%—01/2018
Felgi 16″
175R16CC2101/99RC50%C100%72 dBB85%—01/2018
185/75R16CC2104/102RC48%C93%72 dBB55%—01/2018
195/65R16CC2104/102TC46%C96%72 dBB58%—01/2018
195/75R16CC2107/105RC42%C93%72 dBB54%—01/2018
195/75R16LTC2107/105RC14%C91%72 dBB55%—01/2018
195/85R16CC2114/110RC100%C100%72 dBB100%—01/2018
205R16CC2110/108QC58%C98%72 dBB84%—01/2018
205/65R16CC2107/105TC44%C94%72 dBB59%—01/2018
205/75R16CC2110/108RC39%C91%72 dBB60%—01/2018
205/85R16LTC2112/109RC13%C100%72 dBB38%—01/2018
215/75R16CC2113/111RC40%C91%72 dBB60%—01/2018
225/75R16CC2121/120RC41%C84%72 dBB61%—01/2018
235/85R16CC2120/116NC44%C100%72 dBB13%—01/2018
245/70R16LTC2118/115RC–C–72 dBB–—01/2018
245/75R16LTC2120/116QC69%C100%72 dBB100%—01/2018
265/70R16LTC2121/118QC100%C100%72 dBB100%—01/2018

Pytania

Czy Doublestar Ltech DL01 to cicha opona?

Deklarowany hałas toczenia wynosi 72 dB w każdym rozmiarze. W 18% porównywalnych rozmiarów jest co najmniej tak cicha jak trzy czwarte konkurentów w tym samym rozmiarze.

Jak Doublestar Ltech DL01 radzi sobie na mokrej nawierzchni?

Klasa przyczepności na mokrym to C. W 15% porównanych rozmiarów to co najmniej tyle, co u trzech czwartych konkurentów w tym samym rozmiarze.

Czy Doublestar Ltech DL01 nadaje się na śnieg?

Żaden rozmiar nie ma symbolu 3PMSF, więc opona nie ma certyfikatu na ciężkie warunki śnieżne. W krajach z obowiązkiem opon zimowych nie liczy się jako opona zimowa.

Kiedy pojawiła się Doublestar Ltech DL01?

Jest na rynku UE od: czerwiec 2020. Najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 01/2018; kod DOT na boku opony pokazuje tydzień i rok Twojej opony.

Więcej opon Doublestar

Źródło: EPREL, rejestr Komisji Europejskiej do celów etykietowania energetycznego — 38 wpisów, dane z 23 października 2026. Dostawcy zaktualizowali 38 z tych wpisów od pierwszej publikacji. Wartości etykiety to deklaracje dostawcy.