Przejdź do treści
Letnie

YUSTARacing YST-1198

Etykieta UE dla każdego rozmiaru: 23 rozmiary – opona letnia na tle reszty rynku

YUSTARacing YST-1198 to opona letnia do samochodów osobowych. Dostawca zarejestrował ją w unijnej bazie produktów (EPREL) w 23 rozmiarach (23 wpisy z wariantami indeksu nośności i prędkości), na felgi 17″–22″.

Przyczepność na mokrym to klasa B we wszystkich rozmiarach, efektywność paliwowa C, a zewnętrzny hałas toczenia 72 dB.

Na rynku UE od: kwiecień 2025; najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 06/2025.

Przyczepność na mokrej nawierzchni
B
B 100%
Efektywność paliwowa
C
C 100%
Hałas toczenia72 dBmediana 72 dB
Rozmiary23felgi 17″–22″
Śnieg i lód—3PMSF brak · lód brak

Jak wypada w swoich rozmiarach

Porównaliśmy każdy rozmiar ze wszystkimi innymi oponami (opony letnie) o tym samym rozmiarze i klasie w EPREL (23 rozmiary miało co najmniej czterech konkurentów). Rozmiar zalicza punkt, gdy jego etykieta jest co najmniej tak dobra jak u 75% z nich.

Przyczepność na mokrej nawierzchni83% porównanych rozmiarów
Efektywność paliwowa100% porównanych rozmiarów
Hałas toczenia22% porównanych rozmiarów

Mocna strona: efektywność paliwowa. Słabsza strona: hałas toczenia – tu większość konkurentów w tym samym rozmiarze wypada tak samo lub lepiej.

Co etykieta oznacza na drodze (225/40ZR18)

Przykład: rozmiar 225/40ZR18 na tle 528 innych w kategorii opony letnie zarejestrowanych w tym rozmiarze.

Hamowanie na mokrym od 80 km/h

≈37 m przy klasie B, najczęstszej w tym rozmiarze.

Efektywność paliwowa

Klasa C, najczęstsza w tym rozmiarze: brak różnicy względem typowej opony.

Hałas toczenia

72 dB przy medianie 71 dB w tym rozmiarze (głośniej o 1 dB).

Szacunki na podstawie przedziałów klas z rozporządzenia (UE) 2020/740. Klasa to przedział, więc rzeczywista opona może leżeć w dowolnym jego miejscu. Każde 3 dB to dwa razy więcej energii akustycznej.

Wszystkie rozmiary (23)

Mała liczba pod każdą klasą to odsetek opon o tym samym rozmiarze i sezonie, którym ten rozmiar dorównuje lub które przewyższa („–”, gdy rozmiar ma mniej niż pięć opon).

RozmiarNośność / prędkośćMokraPaliwoHałasŚnieg / lódProdukcja od
Felgi 17″
215/45ZR1791Y XLB89%C92%72 dBB47%—10/2025
215/55ZR1798W XLB88%C87%72 dBB41%—06/2025
Felgi 18″
215/55ZR1899W XLB78%C89%72 dBB52%—10/2025
225/40ZR1892Y XLB86%C92%72 dBB48%—08/2025
225/50ZR1899W XLB86%C91%72 dBB27%—13/2025
225/55ZR18102W XLB84%C75%72 dBB43%—09/2025
235/50ZR18101W XLB89%C90%72 dBB42%—10/2025
Felgi 19″
225/55ZR19103W XLB75%C86%72 dBB31%—08/2025
235/50ZR19103W XLB83%C83%72 dBB43%—07/2025
235/55ZR19105W XLB81%C76%72 dBB41%—08/2025
245/45ZR19102Y XLB83%C84%72 dBB42%—06/2025
255/50ZR19107W XLB86%C77%72 dBB72%—15/2025
285/45ZR19111W XLB86%C89%72 dBA86%—07/2025
Felgi 20″
235/45ZR20100Y XLB74%C89%72 dBB43%—11/2025
245/40ZR2099Y XLB76%C87%72 dBB44%—13/2025
245/45ZR20103Y XLB83%C84%72 dBB46%—08/2025
255/45ZR20105Y XLB77%C82%72 dBB66%—07/2025
275/45ZR20110Y XLB77%C84%72 dBA73%—11/2025
285/40ZR20108Y XLB56%C80%72 dBA77%—09/2025
295/40ZR20110Y XLB71%C85%72 dBA92%—11/2025
Felgi 22″
275/40ZR22107Y XLB83%C79%72 dBB61%—16/2025
275/45ZR22112Y XLB79%C88%72 dBA79%—16/2025
315/35ZR22111Y XLB69%C80%72 dBA89%—16/2025

Opony letnie z najlepszą etykietą w rozmiarze 225/40ZR18

Inne opony w sprzedaży w tym samym rozmiarze, według przyczepności na mokrym, potem hałasu, potem efektywności paliwowej.

Wszystkie opony 225/40 ZR18 według etykiety →

Pytania

Czy YUSTARacing YST-1198 to cicha opona?

Deklarowany hałas toczenia wynosi 72 dB w każdym rozmiarze. W 22% porównywalnych rozmiarów jest co najmniej tak cicha jak trzy czwarte konkurentów w tym samym rozmiarze.

Jak YUSTARacing YST-1198 radzi sobie na mokrej nawierzchni?

Klasa przyczepności na mokrym to B. W 83% porównanych rozmiarów to co najmniej tyle, co u trzech czwartych konkurentów w tym samym rozmiarze.

Czy YUSTARacing YST-1198 nadaje się na śnieg?

Żaden rozmiar nie ma symbolu 3PMSF, więc opona nie ma certyfikatu na ciężkie warunki śnieżne. W krajach z obowiązkiem opon zimowych nie liczy się jako opona zimowa.

Kiedy pojawiła się YUSTARacing YST-1198?

Jest na rynku UE od: kwiecień 2025. Najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 06/2025; kod DOT na boku opony pokazuje tydzień i rok Twojej opony.

Źródło: EPREL, rejestr Komisji Europejskiej do celów etykietowania energetycznego — 23 wpisy, dane z 25 października 2026. Dostawcy zaktualizowali 0 z tych wpisów od pierwszej publikacji. Wartości etykiety to deklaracje dostawcy.