Przejdź do treści
Letnie

Syron Premium Performance

Etykieta UE dla każdego rozmiaru: 21 rozmiarów – opona letnia na tle reszty rynku

Syron Premium Performance to opona letnia do samochodów osobowych. Dostawca zarejestrował ją w unijnej bazie produktów (EPREL) w 21 rozmiarach (25 wpisów z wariantami indeksu nośności i prędkości), na felgi 17″–20″.

Przyczepność na mokrym to klasa B we wszystkich rozmiarach, efektywność paliwowa B–C, a zewnętrzny hałas toczenia 71–73 dB.

Etykieta zależy od rozmiaru. Według przyczepności na mokrym, potem efektywności paliwowej, potem hałasu, najlepiej oceniony rozmiar w sprzedaży to 225/45 ZR17 (Przyczepność na mokrej nawierzchni B · Efektywność paliwowa B · 72 dB), najsłabszy 305/30 ZR20 (Przyczepność na mokrej nawierzchni B · Efektywność paliwowa C · 73 dB).

Na rynku UE od: styczeń 2019; najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 02/2019.

Przyczepność na mokrej nawierzchni
B
B 100%
Efektywność paliwowa
BC
B 52% · C 48%
Hałas toczenia71–73 dBmediana 72 dB
Rozmiary21felgi 17″–20″
Śnieg i lód—3PMSF brak · lód brak

Jak wypada w swoich rozmiarach

Porównaliśmy każdy rozmiar ze wszystkimi innymi oponami (opony letnie) o tym samym rozmiarze i klasie w EPREL (21 rozmiarów miało co najmniej czterech konkurentów). Rozmiar zalicza punkt, gdy jego etykieta jest co najmniej tak dobra jak u 75% z nich.

Przyczepność na mokrej nawierzchni81% porównanych rozmiarów
Efektywność paliwowa100% porównanych rozmiarów
Hałas toczenia10% porównanych rozmiarów

Mocna strona: efektywność paliwowa. Słabsza strona: hałas toczenia – tu większość konkurentów w tym samym rozmiarze wypada tak samo lub lepiej.

Co etykieta oznacza na drodze (225/45ZR17)

Przykład: rozmiar 225/45ZR17 na tle 532 innych w kategorii opony letnie zarejestrowanych w tym rozmiarze.

Hamowanie na mokrym od 80 km/h

≈37 m przy klasie B, najczęstszej w tym rozmiarze.

Efektywność paliwowa

Klasa B wobec typowej C: ≈0,16 l/100 km mniej, czyli ok. 25 l mniej na 15 000 km w aucie o masie 1500 kg.

Hałas toczenia

72 dB przy medianie 71 dB w tym rozmiarze (głośniej o 1 dB).

Szacunki na podstawie przedziałów klas z rozporządzenia (UE) 2020/740. Klasa to przedział, więc rzeczywista opona może leżeć w dowolnym jego miejscu. Każde 3 dB to dwa razy więcej energii akustycznej.

Wszystkie rozmiary (21)

Mała liczba pod każdą klasą to odsetek opon o tym samym rozmiarze i sezonie, którym ten rozmiar dorównuje lub które przewyższa („–”, gdy rozmiar ma mniej niż pięć opon).

RozmiarNośność / prędkośćMokraPaliwoHałasŚnieg / lódProdukcja od
Felgi 17″
225/45ZR1794Y XLB85%B100%72 dBB44%—10/2019
Felgi 18″
225/40ZR1892Y XLB86%B100%72 dBB48%—10/2019
225/45ZR1895Y XL · 95Y XLB82%C90%71 dBB76%—48/2020
245/40ZR1897Y XLB83%B100%72 dBB49%—10/2019
245/45ZR18100Y XLB83%C88%71 dBB78%—04/2021
Felgi 19″
225/35ZR1988Y XLB80%B100%72 dBB45%—14/2019
225/40ZR1993Y XLB79%B100%72 dBB46%—03/2019
235/35ZR1991Y XLB81%B100%72 dBB50%—14/2019
235/40ZR1998Y XLB78%B99%72 dBB43%—03/2019
245/35ZR1993W XL · 93Y XLB77%C92%71 dBB73%—04/2021
245/40ZR1998Y XLB82%B99%72 dBB49%—02/2019
255/30ZR1991Y XLB72%C93%72 dBB61%—04/2021
255/35ZR1996Y XLB77%C92%73 dBB43%—02/2019
275/35ZR19100Y XLB77%B99%73 dBB45%—03/2019
Felgi 20″
245/35ZR2095W XLB79%B100%72 dBB47%—03/2019
245/40ZR2099Y XLB76%B100%72 dBB44%—02/2019
255/35ZR2097Y XLB80%B99%73 dBB41%—02/2019
255/40ZR20101Y XL · 101Y XLB70%C82%72 dBB62%—48/2020
275/30ZR2097Y XLB74%B100%73 dBB49%—03/2019
275/35ZR20102Y XLB76%C93%72 dBB70%—04/2021
305/30ZR2099Y · 99YB68%C96%73 dBB66%—48/2020

Opony letnie z najlepszą etykietą w rozmiarze 225/45ZR17

Inne opony w sprzedaży w tym samym rozmiarze, według przyczepności na mokrym, potem hałasu, potem efektywności paliwowej.

Wszystkie opony 225/45 ZR17 według etykiety →

Pytania

Czy Syron Premium Performance to cicha opona?

Deklarowany hałas toczenia wynosi od 71 dB do 73 dB (mediana 72 dB). W 10% porównywalnych rozmiarów jest co najmniej tak cicha jak trzy czwarte konkurentów w tym samym rozmiarze.

Jak Syron Premium Performance radzi sobie na mokrej nawierzchni?

Klasa przyczepności na mokrym to B. W 81% porównanych rozmiarów to co najmniej tyle, co u trzech czwartych konkurentów w tym samym rozmiarze.

Czy Syron Premium Performance nadaje się na śnieg?

Żaden rozmiar nie ma symbolu 3PMSF, więc opona nie ma certyfikatu na ciężkie warunki śnieżne. W krajach z obowiązkiem opon zimowych nie liczy się jako opona zimowa.

Kiedy pojawiła się Syron Premium Performance?

Jest na rynku UE od: styczeń 2019. Najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 02/2019; kod DOT na boku opony pokazuje tydzień i rok Twojej opony.

Więcej opon Syron

Źródło: EPREL, rejestr Komisji Europejskiej do celów etykietowania energetycznego — 25 wpisów, dane z 23 października 2026. Dostawcy zaktualizowali 24 z tych wpisów od pierwszej publikacji. Wartości etykiety to deklaracje dostawcy.