Przejdź do treści
3PMSF

Syron Everest C2

Etykieta UE dla każdego rozmiaru: 11 rozmiarów – opona z oznaczeniem 3PMSF na tle reszty rynku

Syron Everest C2 to opona z oznaczeniem 3PMSF do samochodów osobowych, dostawczych i lekkich ciężarówek. Dostawca zarejestrował ją w unijnej bazie produktów (EPREL) w 11 rozmiarach (11 wpisów z wariantami indeksu nośności i prędkości), na felgi 15″–16″.

Przyczepność na mokrym to klasa A–C zależnie od rozmiaru, efektywność paliwowa C–D, a zewnętrzny hałas toczenia 72 dB. Każdy rozmiar ma symbol 3PMSF (trzy szczyty górskie i płatek śniegu), przyznawany oponom przebadanym w ciężkich warunkach śnieżnych.

Na rynku UE od: kwiecień 2022; najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 14/2022.

Przyczepność na mokrej nawierzchni
AC
A 91% · C 9%
Efektywność paliwowa
CD
C 73% · D 27%
Hałas toczenia72 dBmediana 72 dB
Rozmiary11felgi 15″–16″
Śnieg i lód3PMSF ✓3PMSF wszystkie rozmiary · lód brak

Jak wypada w swoich rozmiarach

Porównaliśmy każdy rozmiar ze wszystkimi innymi oponami (opony zimowe i z 3PMSF) o tym samym rozmiarze i klasie w EPREL (11 rozmiarów miało co najmniej czterech konkurentów). Rozmiar zalicza punkt, gdy jego etykieta jest co najmniej tak dobra jak u 75% z nich.

Przyczepność na mokrej nawierzchni100% porównanych rozmiarów
Efektywność paliwowa91% porównanych rozmiarów
Hałas toczenia55% porównanych rozmiarów

Mocna strona: przyczepność na mokrej nawierzchni.

Co etykieta oznacza na drodze (195/55R15)

Przykład: rozmiar 195/55R15 na tle 492 innych w kategorii opony zimowe i z 3PMSF zarejestrowanych w tym rozmiarze.

Hamowanie na mokrym od 80 km/h

≈41 m przy klasie C, najczęstszej w tym rozmiarze.

Efektywność paliwowa

Klasa D, najczęstsza w tym rozmiarze: brak różnicy względem typowej opony.

Hałas toczenia

72 dB przy medianie 72 dB w tym rozmiarze.

Szacunki na podstawie przedziałów klas z rozporządzenia (UE) 2020/740. Klasa to przedział, więc rzeczywista opona może leżeć w dowolnym jego miejscu. Każde 3 dB to dwa razy więcej energii akustycznej.

Wszystkie rozmiary (11)

Mała liczba pod każdą klasą to odsetek opon o tym samym rozmiarze i sezonie, którym ten rozmiar dorównuje lub które przewyższa („–”, gdy rozmiar ma mniej niż pięć opon).

RozmiarNośność / prędkośćMokraPaliwoHałasŚnieg / lódProdukcja od
Felgi 15″
195/55R1585TC82%D82%72 dBB56%3PMSF14/2022
215/70R15CC2109/107RA100%C100%72 dBB72%3PMSF14/2022
Felgi 16″
195/60R16CC299/97TA100%D76%72 dBB73%3PMSF14/2022
195/75R16CC2107/105RA100%D55%72 dBB72%3PMSF14/2022
205/65R16CC2107/105RA100%C99%72 dBB72%3PMSF14/2022
205/75R16CC2110/108RA100%C99%72 dBB76%3PMSF14/2022
215/65R16CC2109/107RA100%C99%72 dBB75%3PMSF14/2022
215/75R16CC2113/111RA100%C99%72 dBB76%3PMSF14/2022
225/65R16CC2112/110RA100%C99%72 dBB75%3PMSF14/2022
225/75R16CC2121/120RA100%C98%72 dBB76%3PMSF14/2022
235/65R16CC2115/113RA100%C97%72 dBB76%3PMSF14/2022

Opony zimowe i z 3PMSF z najlepszą etykietą w rozmiarze 195/55R15

Inne opony w sprzedaży w tym samym rozmiarze, według przyczepności na mokrym, potem hałasu, potem efektywności paliwowej.

Wszystkie opony 195/55 R15 według etykiety →

Pytania

Czy Syron Everest C2 to cicha opona?

Deklarowany hałas toczenia wynosi 72 dB w każdym rozmiarze. W 55% porównywalnych rozmiarów jest co najmniej tak cicha jak trzy czwarte konkurentów w tym samym rozmiarze.

Jak Syron Everest C2 radzi sobie na mokrej nawierzchni?

Klasa przyczepności na mokrym to A–C. W 100% porównanych rozmiarów to co najmniej tyle, co u trzech czwartych konkurentów w tym samym rozmiarze.

Czy Syron Everest C2 nadaje się na śnieg?

11 z 11 wpisów ma symbol 3PMSF, co oznacza zaliczony unijny test w ciężkich warunkach śnieżnych. Sprawdź dokładny rozmiar w tabeli.

Kiedy pojawiła się Syron Everest C2?

Jest na rynku UE od: kwiecień 2022. Najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 14/2022; kod DOT na boku opony pokazuje tydzień i rok Twojej opony.

Więcej opon Syron

Źródło: EPREL, rejestr Komisji Europejskiej do celów etykietowania energetycznego — 11 wpisów, dane z 25 października 2026. Dostawcy zaktualizowali 11 z tych wpisów od pierwszej publikacji. Wartości etykiety to deklaracje dostawcy.