Przejdź do treści
Letnie

Charmhoo Ecoplus UHP

Etykieta UE dla każdego rozmiaru: 23 rozmiary – opona letnia na tle reszty rynku

Charmhoo Ecoplus UHP to opona letnia do samochodów osobowych. Dostawca zarejestrował ją w unijnej bazie produktów (EPREL) w 23 rozmiarach (25 wpisów z wariantami indeksu nośności i prędkości), na felgi 16″–20″.

Przyczepność na mokrym to klasa B we wszystkich rozmiarach, efektywność paliwowa C–D, a zewnętrzny hałas toczenia 69–73 dB.

Etykieta zależy od rozmiaru. Według przyczepności na mokrym, potem efektywności paliwowej, potem hałasu, najlepiej oceniony rozmiar w sprzedaży to 205/50 ZR17 (Przyczepność na mokrej nawierzchni B · Efektywność paliwowa C · 69 dB), najsłabszy 255/40 R19 (Przyczepność na mokrej nawierzchni B · Efektywność paliwowa D · 73 dB).

Na rynku UE od: maj 2021; najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 40/2020.

Przyczepność na mokrej nawierzchni
B
B 100%
Efektywność paliwowa
CD
C 56% · D 44%
Hałas toczenia69–73 dBmediana 70 dB
Rozmiary23felgi 16″–20″
Śnieg i lód—3PMSF brak · lód brak

Jak wypada w swoich rozmiarach

Porównaliśmy każdy rozmiar ze wszystkimi innymi oponami (opony letnie) o tym samym rozmiarze i klasie w EPREL (23 rozmiary miało co najmniej czterech konkurentów). Rozmiar zalicza punkt, gdy jego etykieta jest co najmniej tak dobra jak u 75% z nich.

Przyczepność na mokrej nawierzchni48% porównanych rozmiarów
Efektywność paliwowa44% porównanych rozmiarów
Hałas toczenia83% porównanych rozmiarów

Mocna strona: hałas toczenia.

Co etykieta oznacza na drodze (215/55R17)

Przykład: rozmiar 215/55R17 na tle 565 innych w kategorii opony letnie zarejestrowanych w tym rozmiarze.

Hamowanie na mokrym od 80 km/h

≈37 m przy klasie B, najczęstszej w tym rozmiarze.

Efektywność paliwowa

Klasa C, najczęstsza w tym rozmiarze: brak różnicy względem typowej opony.

Hałas toczenia

70 dB przy medianie 71 dB w tym rozmiarze (ciszej o 1 dB).

Szacunki na podstawie przedziałów klas z rozporządzenia (UE) 2020/740. Klasa to przedział, więc rzeczywista opona może leżeć w dowolnym jego miejscu. Każde 3 dB to dwa razy więcej energii akustycznej.

Wszystkie rozmiary (23)

Mała liczba pod każdą klasą to odsetek opon o tym samym rozmiarze i sezonie, którym ten rozmiar dorównuje lub które przewyższa („–”, gdy rozmiar ma mniej niż pięć opon).

RozmiarNośność / prędkośćMokraPaliwoHałasŚnieg / lódProdukcja od
Felgi 16″
215/45R1690V XLB74%D24%70 dBB85%—40/2020
Felgi 17″
205/45ZR1788W XLB88%D39%69 dBB94%—23/2023
205/50ZR1793W XLB87%C91%69 dBB93%—23/2023
205/55R1795W XLB69%C63%69 dBB92%—23/2023
215/40ZR1787W XLB88%D47%70 dBB89%—23/2023
215/45R1791W XLB71%C87%70 dBB84%—23/2023
215/50ZR1795W XLB89%C89%70 dBB88%—23/2023
215/50ZR1795W XLB89%D18%72 dBB48%—22/2021
215/55R1798W XLB72%C71%70 dBB78%—23/2023
225/45ZR1794W XLB86%C91%70 dBB89%—40/2020
225/50R1798Y XLB70%C79%70 dBB84%—23/2023
225/55R17101W XLB72%C75%70 dBB84%—23/2023
235/45R1797W XLB69%D22%72 dBB45%—22/2021
245/45ZR1799W XLB86%D22%72 dBB44%—05/2024
Felgi 18″
215/45ZR1893W XLB87%D25%72 dBB37%—07/2024
225/40R1892Y XLB63%C84%70 dBB90%—23/2023
225/40R1892Y XLB63%D36%72 dBB47%—22/2021
235/40R1895W XLB73%C91%70 dBB89%—42/2021
235/45ZR1898W XLB82%C83%70 dBB88%—01/2022
245/40R1897W XLB67%C83%70 dBB90%—42/2021
245/45R18100W XLB66%C70%70 dBB91%—42/2021
Felgi 19″
215/35R1985W XLB93%D70%70 dBB96%—42/2021
225/35ZR1988W XLB80%D51%70 dBB85%—40/2020
255/40R19100W XLB60%D17%73 dBB34%—40/2024
Felgi 20″
255/30R2092Y XLB82%C88%70 dBB97%—23/2023

Opony letnie z najlepszą etykietą w rozmiarze 215/55R17

Inne opony w sprzedaży w tym samym rozmiarze, według przyczepności na mokrym, potem hałasu, potem efektywności paliwowej.

Wszystkie opony 215/55 R17 według etykiety →

Pytania

Czy Charmhoo Ecoplus UHP to cicha opona?

Deklarowany hałas toczenia wynosi od 69 dB do 73 dB (mediana 70 dB). W 83% porównywalnych rozmiarów jest co najmniej tak cicha jak trzy czwarte konkurentów w tym samym rozmiarze.

Jak Charmhoo Ecoplus UHP radzi sobie na mokrej nawierzchni?

Klasa przyczepności na mokrym to B. W 48% porównanych rozmiarów to co najmniej tyle, co u trzech czwartych konkurentów w tym samym rozmiarze.

Czy Charmhoo Ecoplus UHP nadaje się na śnieg?

Żaden rozmiar nie ma symbolu 3PMSF, więc opona nie ma certyfikatu na ciężkie warunki śnieżne. W krajach z obowiązkiem opon zimowych nie liczy się jako opona zimowa.

Kiedy pojawiła się Charmhoo Ecoplus UHP?

Jest na rynku UE od: maj 2021. Najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 40/2020; kod DOT na boku opony pokazuje tydzień i rok Twojej opony.

Więcej opon Charmhoo

Źródło: EPREL, rejestr Komisji Europejskiej do celów etykietowania energetycznego — 25 wpisów, dane z 25 października 2026. Dostawcy zaktualizowali 0 z tych wpisów od pierwszej publikacji. Wartości etykiety to deklaracje dostawcy.