Przejdź do treści
Letnie

Zeetex HT5000 max

Etykieta UE dla każdego rozmiaru: 16 rozmiarów – opona letnia na tle reszty rynku

Zeetex HT5000 max to opona letnia do samochodów osobowych. Dostawca zarejestrował ją w unijnej bazie produktów (EPREL) w 16 rozmiarach (16 wpisów z wariantami indeksu nośności i prędkości), na felgi 16″–18″.

Przyczepność na mokrym to klasa C we wszystkich rozmiarach, efektywność paliwowa C, a zewnętrzny hałas toczenia 71–72 dB.

Na rynku UE od: kwiecień 2022; najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 01/2022.

Przyczepność na mokrej nawierzchni
C
C 100%
Efektywność paliwowa
C
C 100%
Hałas toczenia71–72 dBmediana 72 dB
Rozmiary16felgi 16″–18″
Śnieg i lód—3PMSF brak · lód brak

Jak wypada w swoich rozmiarach

Porównaliśmy każdy rozmiar ze wszystkimi innymi oponami (opony letnie) o tym samym rozmiarze i klasie w EPREL (16 rozmiarów miało co najmniej czterech konkurentów). Rozmiar zalicza punkt, gdy jego etykieta jest co najmniej tak dobra jak u 75% z nich.

Przyczepność na mokrej nawierzchni88% porównanych rozmiarów
Efektywność paliwowa100% porównanych rozmiarów
Hałas toczenia63% porównanych rozmiarów

Mocna strona: efektywność paliwowa.

Co etykieta oznacza na drodze (265/65R17)

Przykład: rozmiar 265/65R17 na tle 544 innych w kategorii opony letnie zarejestrowanych w tym rozmiarze.

Hamowanie na mokrym od 80 km/h

≈41 m przy klasie C, najczęstszej w tym rozmiarze.

Efektywność paliwowa

Klasa C, najczęstsza w tym rozmiarze: brak różnicy względem typowej opony.

Hałas toczenia

72 dB przy medianie 72 dB w tym rozmiarze.

Szacunki na podstawie przedziałów klas z rozporządzenia (UE) 2020/740. Klasa to przedział, więc rzeczywista opona może leżeć w dowolnym jego miejscu. Każde 3 dB to dwa razy więcej energii akustycznej.

Wszystkie rozmiary (16)

Mała liczba pod każdą klasą to odsetek opon o tym samym rozmiarze i sezonie, którym ten rozmiar dorównuje lub które przewyższa („–”, gdy rozmiar ma mniej niż pięć opon).

RozmiarNośność / prędkośćMokraPaliwoHałasŚnieg / lódProdukcja od
Felgi 16″
215/70R16100HC71%C91%71 dBB73%—01/2022
225/70R16103HC80%C93%71 dBB80%—01/2022
235/70R16106HC85%C96%71 dBB86%—01/2022
245/70R16111H XLC84%C95%72 dBB38%—01/2022
245/75R16111TC85%C99%71 dBB94%—01/2022
255/70R16111HC84%C94%72 dBB82%—01/2022
265/70R16112HC80%C94%72 dBB80%—01/2022
265/75R16116TC76%C96%72 dBB83%—01/2022
Felgi 17″
245/65R17111H XLC77%C89%72 dBB34%—01/2022
265/65R17112HC78%C88%72 dBB79%—01/2022
265/70R17115HC80%C92%72 dBB83%—01/2022
275/65R17115HC86%C96%72 dBB77%—01/2022
285/65R17116HC78%C92%72 dBB85%—01/2022
Felgi 18″
255/70R18113HC82%C90%72 dBB67%—01/2022
265/65R18114HC79%C83%72 dBB72%—01/2022
265/70R18116HC71%C88%72 dBB68%—01/2022

Opony letnie z najlepszą etykietą w rozmiarze 265/65R17

Inne opony w sprzedaży w tym samym rozmiarze, według przyczepności na mokrym, potem hałasu, potem efektywności paliwowej.

Wszystkie opony 265/65 R17 według etykiety →

Pytania

Czy Zeetex HT5000 max to cicha opona?

Deklarowany hałas toczenia wynosi od 71 dB do 72 dB (mediana 72 dB). W 63% porównywalnych rozmiarów jest co najmniej tak cicha jak trzy czwarte konkurentów w tym samym rozmiarze.

Jak Zeetex HT5000 max radzi sobie na mokrej nawierzchni?

Klasa przyczepności na mokrym to C. W 88% porównanych rozmiarów to co najmniej tyle, co u trzech czwartych konkurentów w tym samym rozmiarze.

Czy Zeetex HT5000 max nadaje się na śnieg?

Żaden rozmiar nie ma symbolu 3PMSF, więc opona nie ma certyfikatu na ciężkie warunki śnieżne. W krajach z obowiązkiem opon zimowych nie liczy się jako opona zimowa.

Kiedy pojawiła się Zeetex HT5000 max?

Jest na rynku UE od: kwiecień 2022. Najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 01/2022; kod DOT na boku opony pokazuje tydzień i rok Twojej opony.

Więcej opon Zeetex

Źródło: EPREL, rejestr Komisji Europejskiej do celów etykietowania energetycznego — 16 wpisów, dane z 23 października 2026. Dostawcy zaktualizowali 16 z tych wpisów od pierwszej publikacji. Wartości etykiety to deklaracje dostawcy.