Przejdź do treści
Letnie

Rydanz Roadster R02S

Etykieta UE dla każdego rozmiaru: 14 rozmiarów – opona letnia na tle reszty rynku

Rydanz Roadster R02S to opona letnia do samochodów osobowych. Dostawca zarejestrował ją w unijnej bazie produktów (EPREL) w 14 rozmiarach (28 wpisów z wariantami indeksu nośności i prędkości), na felgi 18″–20″.

Przyczepność na mokrym to klasa B we wszystkich rozmiarach, efektywność paliwowa C, a zewnętrzny hałas toczenia 71–75 dB.

Na rynku UE od: wrzesień 2018; najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 39/2018.

Przyczepność na mokrej nawierzchni
B
B 100%
Efektywność paliwowa
C
C 100%
Hałas toczenia71–75 dBmediana 73 dB
Rozmiary14felgi 18″–20″
Śnieg i lód—3PMSF brak · lód brak

Jak wypada w swoich rozmiarach

Porównaliśmy każdy rozmiar ze wszystkimi innymi oponami (opony letnie) o tym samym rozmiarze i klasie w EPREL (14 rozmiarów miało co najmniej czterech konkurentów). Rozmiar zalicza punkt, gdy jego etykieta jest co najmniej tak dobra jak u 75% z nich.

Przyczepność na mokrej nawierzchni79% porównanych rozmiarów
Efektywność paliwowa100% porównanych rozmiarów
Hałas toczenia21% porównanych rozmiarów

Mocna strona: efektywność paliwowa. Słabsza strona: hałas toczenia – tu większość konkurentów w tym samym rozmiarze wypada tak samo lub lepiej.

Co etykieta oznacza na drodze (245/45ZR19)

Przykład: rozmiar 245/45ZR19 na tle 415 innych w kategorii opony letnie zarejestrowanych w tym rozmiarze.

Hamowanie na mokrym od 80 km/h

≈37 m przy klasie B, najczęstszej w tym rozmiarze.

Efektywność paliwowa

Klasa C, najczęstsza w tym rozmiarze: brak różnicy względem typowej opony.

Hałas toczenia

71 dB przy medianie 71 dB w tym rozmiarze.

Szacunki na podstawie przedziałów klas z rozporządzenia (UE) 2020/740. Klasa to przedział, więc rzeczywista opona może leżeć w dowolnym jego miejscu. Każde 3 dB to dwa razy więcej energii akustycznej.

Wszystkie rozmiary (14)

Mała liczba pod każdą klasą to odsetek opon o tym samym rozmiarze i sezonie, którym ten rozmiar dorównuje lub które przewyższa („–”, gdy rozmiar ma mniej niż pięć opon).

RozmiarNośność / prędkośćMokraPaliwoHałasŚnieg / lódProdukcja od
Felgi 18″
265/35ZR1897W XL · 97W XLB86%C96%73 dBB43%—39/2018
275/45ZR18103Y · 103YB60%C93%72 dBB72%—39/2018
Felgi 19″
245/45ZR1998W · 98WB83%C84%71 dBB75%—39/2018
245/45ZRF1998W · 98WB100%C100%71 dBB100%—39/2018
255/40ZR19100Y XL · 100Y XLB81%C88%73 dBB43%—39/2018
265/30ZR1993W XL · 93W XLB83%C95%73 dBB49%—39/2018
275/30ZR1996W XL · 96W XLB84%C95%73 dBB47%—39/2018
275/35ZR1996Y · 96YB77%C92%72 dBB69%—39/2018
275/40ZRF19101Y · 101YB100%C100%72 dBB94%—39/2018
275/40ZR19101Y · 101YB76%C91%72 dBB68%—39/2018
275/45ZR19108W XL · 108W XLB89%C88%73 dBB58%—39/2018
285/30ZR1998Y XL · 98Y XLB52%C99%75 dBB11%—39/2018
Felgi 20″
275/30ZR2097W XL · 97W XLB74%C92%73 dBB49%—39/2018
275/55R20117V XL · 117V XLB97%C85%73 dBB49%—39/2018

Opony letnie z najlepszą etykietą w rozmiarze 245/45ZR19

Inne opony w sprzedaży w tym samym rozmiarze, według przyczepności na mokrym, potem hałasu, potem efektywności paliwowej.

Wszystkie opony 245/45 ZR19 według etykiety →

Pytania

Czy Rydanz Roadster R02S to cicha opona?

Deklarowany hałas toczenia wynosi od 71 dB do 75 dB (mediana 73 dB). W 21% porównywalnych rozmiarów jest co najmniej tak cicha jak trzy czwarte konkurentów w tym samym rozmiarze.

Jak Rydanz Roadster R02S radzi sobie na mokrej nawierzchni?

Klasa przyczepności na mokrym to B. W 79% porównanych rozmiarów to co najmniej tyle, co u trzech czwartych konkurentów w tym samym rozmiarze.

Czy Rydanz Roadster R02S nadaje się na śnieg?

Żaden rozmiar nie ma symbolu 3PMSF, więc opona nie ma certyfikatu na ciężkie warunki śnieżne. W krajach z obowiązkiem opon zimowych nie liczy się jako opona zimowa.

Kiedy pojawiła się Rydanz Roadster R02S?

Jest na rynku UE od: wrzesień 2018. Najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 39/2018; kod DOT na boku opony pokazuje tydzień i rok Twojej opony.

Więcej opon Rydanz

Źródło: EPREL, rejestr Komisji Europejskiej do celów etykietowania energetycznego — 28 wpisów, dane z 25 października 2026. Dostawcy zaktualizowali 14 z tych wpisów od pierwszej publikacji. Wartości etykiety to deklaracje dostawcy.