Przejdź do treści
Opona zimowa

Michelin Pilot Alpin 5 SUV NE0

Etykieta UE dla każdego rozmiaru: 4 rozmiary – opona zimowa na tle reszty rynku

Michelin Pilot Alpin 5 SUV NE0 to opona zimowa do samochodów osobowych. Dostawca zarejestrował ją w unijnej bazie produktów (EPREL) w 4 rozmiarach (4 wpisy z wariantami indeksu nośności i prędkości), na felgi 20″–21″.

Przyczepność na mokrym to klasa C we wszystkich rozmiarach, efektywność paliwowa C, a zewnętrzny hałas toczenia 71–74 dB. Każdy rozmiar ma symbol 3PMSF (trzy szczyty górskie i płatek śniegu), przyznawany oponom przebadanym w ciężkich warunkach śnieżnych.

Na rynku UE od: wrzesień 2023; najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 48/2019.

Przyczepność na mokrej nawierzchni
C
C 100%
Efektywność paliwowa
C
C 100%
Hałas toczenia71–74 dBmediana 73 dB
Rozmiary4felgi 20″–21″
Śnieg i lód3PMSF ✓3PMSF wszystkie rozmiary · lód brak

Jak wypada w swoich rozmiarach

Porównaliśmy każdy rozmiar ze wszystkimi innymi oponami (opony zimowe i z 3PMSF) o tym samym rozmiarze i klasie w EPREL (4 rozmiary miało co najmniej czterech konkurentów). Rozmiar zalicza punkt, gdy jego etykieta jest co najmniej tak dobra jak u 75% z nich.

Przyczepność na mokrej nawierzchni50% porównanych rozmiarów
Efektywność paliwowa100% porównanych rozmiarów
Hałas toczenia25% porównanych rozmiarów

Mocna strona: efektywność paliwowa.

Co etykieta oznacza na drodze (235/55R20)

Przykład: rozmiar 235/55R20 na tle 158 innych w kategorii opony zimowe i z 3PMSF zarejestrowanych w tym rozmiarze.

Hamowanie na mokrym od 80 km/h

≈41 m przy klasie C, najczęstszej w tym rozmiarze.

Efektywność paliwowa

Klasa C, najczęstsza w tym rozmiarze: brak różnicy względem typowej opony.

Hałas toczenia

72 dB przy medianie 72 dB w tym rozmiarze.

Szacunki na podstawie przedziałów klas z rozporządzenia (UE) 2020/740. Klasa to przedział, więc rzeczywista opona może leżeć w dowolnym jego miejscu. Każde 3 dB to dwa razy więcej energii akustycznej.

Wszystkie rozmiary (4)

Mała liczba pod każdą klasą to odsetek opon o tym samym rozmiarze i sezonie, którym ten rozmiar dorównuje lub które przewyższa („–”, gdy rozmiar ma mniej niż pięć opon).

RozmiarNośność / prędkośćMokraPaliwoHałasŚnieg / lódProdukcja od
Felgi 20″
235/55R20105V XLC83%C91%72 dBB63%3PMSF51/2020
285/45R20112V XLC64%C77%74 dBB41%3PMSF51/2020
Felgi 21″
255/45R21106V XLC76%C85%71 dBB90%3PMSF48/2019
285/40R21109V XLC73%C85%74 dBB37%3PMSF48/2019

Opony zimowe i z 3PMSF z najlepszą etykietą w rozmiarze 235/55R20

Inne opony w sprzedaży w tym samym rozmiarze, według przyczepności na mokrym, potem hałasu, potem efektywności paliwowej.

Wszystkie opony 235/55 R20 według etykiety →

Pytania

Czy Michelin Pilot Alpin 5 SUV NE0 to cicha opona?

Deklarowany hałas toczenia wynosi od 71 dB do 74 dB (mediana 73 dB). W 25% porównywalnych rozmiarów jest co najmniej tak cicha jak trzy czwarte konkurentów w tym samym rozmiarze.

Jak Michelin Pilot Alpin 5 SUV NE0 radzi sobie na mokrej nawierzchni?

Klasa przyczepności na mokrym to C. W 50% porównanych rozmiarów to co najmniej tyle, co u trzech czwartych konkurentów w tym samym rozmiarze.

Czy Michelin Pilot Alpin 5 SUV NE0 nadaje się na śnieg?

4 z 4 wpisów ma symbol 3PMSF, co oznacza zaliczony unijny test w ciężkich warunkach śnieżnych. Sprawdź dokładny rozmiar w tabeli.

Kiedy pojawiła się Michelin Pilot Alpin 5 SUV NE0?

Jest na rynku UE od: wrzesień 2023. Najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 48/2019; kod DOT na boku opony pokazuje tydzień i rok Twojej opony.

Więcej opon Michelin

Źródło: EPREL, rejestr Komisji Europejskiej do celów etykietowania energetycznego — 4 wpisy, dane z 26 października 2026. Dostawcy zaktualizowali 0 z tych wpisów od pierwszej publikacji. Wartości etykiety to deklaracje dostawcy.