Przejdź do treści
Opona zimowa

Milemax WS207

Etykieta UE dla każdego rozmiaru: 13 rozmiarów – opona zimowa na tle reszty rynku

Milemax WS207 to opona zimowa do samochodów osobowych. Dostawca zarejestrował ją w unijnej bazie produktów (EPREL) w 13 rozmiarach (13 wpisów z wariantami indeksu nośności i prędkości), na felgi 16″–19″.

Przyczepność na mokrym to klasa C we wszystkich rozmiarach, efektywność paliwowa C, a zewnętrzny hałas toczenia 71–74 dB. Każdy rozmiar ma symbol 3PMSF (trzy szczyty górskie i płatek śniegu), przyznawany oponom przebadanym w ciężkich warunkach śnieżnych.

Na rynku UE od: luty 2026; najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 04/2026.

Przyczepność na mokrej nawierzchni
C
C 100%
Efektywność paliwowa
C
C 100%
Hałas toczenia71–74 dBmediana 72 dB
Rozmiary13felgi 16″–19″
Śnieg i lód3PMSF ✓3PMSF wszystkie rozmiary · lód brak

Jak wypada w swoich rozmiarach

Porównaliśmy każdy rozmiar ze wszystkimi innymi oponami (opony zimowe i z 3PMSF) o tym samym rozmiarze i klasie w EPREL (13 rozmiarów miało co najmniej czterech konkurentów). Rozmiar zalicza punkt, gdy jego etykieta jest co najmniej tak dobra jak u 75% z nich.

Przyczepność na mokrej nawierzchni92% porównanych rozmiarów
Efektywność paliwowa100% porównanych rozmiarów
Hałas toczenia54% porównanych rozmiarów

Mocna strona: efektywność paliwowa.

Co etykieta oznacza na drodze (215/65R16)

Przykład: rozmiar 215/65R16 na tle 766 innych w kategorii opony zimowe i z 3PMSF zarejestrowanych w tym rozmiarze.

Hamowanie na mokrym od 80 km/h

≈41 m przy klasie C, najczęstszej w tym rozmiarze.

Efektywność paliwowa

Klasa C, najczęstsza w tym rozmiarze: brak różnicy względem typowej opony.

Hałas toczenia

71 dB przy medianie 72 dB w tym rozmiarze (ciszej o 1 dB).

Szacunki na podstawie przedziałów klas z rozporządzenia (UE) 2020/740. Klasa to przedział, więc rzeczywista opona może leżeć w dowolnym jego miejscu. Każde 3 dB to dwa razy więcej energii akustycznej.

Wszystkie rozmiary (13)

Mała liczba pod każdą klasą to odsetek opon o tym samym rozmiarze i sezonie, którym ten rozmiar dorównuje lub które przewyższa („–”, gdy rozmiar ma mniej niż pięć opon).

RozmiarNośność / prędkośćMokraPaliwoHałasŚnieg / lódProdukcja od
Felgi 16″
215/65R1698TC77%C94%71 dBB79%3PMSF10/2026
215/70R16100TC79%C98%71 dBB81%3PMSF10/2026
225/60R1698TC84%C97%71 dBB71%3PMSF10/2026
235/70R16106TC91%C99%71 dBB89%3PMSF10/2026
Felgi 17″
215/60R1796TC76%C94%72 dBB63%3PMSF04/2026
225/60R1799TC78%C94%72 dBB65%3PMSF04/2026
225/65R17102TC79%C93%72 dBB67%3PMSF04/2026
265/65R17112TC85%C92%72 dBB86%3PMSF10/2026
Felgi 18″
225/60R18100TC78%C94%72 dBB62%3PMSF04/2026
235/60R18103TC75%C90%71 dBB84%3PMSF10/2026
285/60R18116TC89%C93%74 dBB55%3PMSF10/2026
Felgi 19″
235/60R19103TC81%C91%71 dBB85%3PMSF20/2026
255/60R19109TC89%C95%72 dBB88%3PMSF20/2026

Opony zimowe i z 3PMSF z najlepszą etykietą w rozmiarze 215/65R16

Inne opony w sprzedaży w tym samym rozmiarze, według przyczepności na mokrym, potem hałasu, potem efektywności paliwowej.

Wszystkie opony 215/65 R16 według etykiety →

Pytania

Czy Milemax WS207 to cicha opona?

Deklarowany hałas toczenia wynosi od 71 dB do 74 dB (mediana 72 dB). W 54% porównywalnych rozmiarów jest co najmniej tak cicha jak trzy czwarte konkurentów w tym samym rozmiarze.

Jak Milemax WS207 radzi sobie na mokrej nawierzchni?

Klasa przyczepności na mokrym to C. W 92% porównanych rozmiarów to co najmniej tyle, co u trzech czwartych konkurentów w tym samym rozmiarze.

Czy Milemax WS207 nadaje się na śnieg?

13 z 13 wpisów ma symbol 3PMSF, co oznacza zaliczony unijny test w ciężkich warunkach śnieżnych. Sprawdź dokładny rozmiar w tabeli.

Kiedy pojawiła się Milemax WS207?

Jest na rynku UE od: luty 2026. Najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 04/2026; kod DOT na boku opony pokazuje tydzień i rok Twojej opony.

Więcej opon Milemax

Źródło: EPREL, rejestr Komisji Europejskiej do celów etykietowania energetycznego — 13 wpisów, dane z 23 października 2026. Dostawcy zaktualizowali 0 z tych wpisów od pierwszej publikacji. Wartości etykiety to deklaracje dostawcy.