Przejdź do treści
Letnie

Luxxan Inspirer F6

Etykieta UE dla każdego rozmiaru: 8 rozmiarów – opona letnia na tle reszty rynku

Luxxan Inspirer F6 to opona letnia do samochodów osobowych. Dostawca zarejestrował ją w unijnej bazie produktów (EPREL) w 8 rozmiarach (8 wpisów z wariantami indeksu nośności i prędkości), na felgi 16″–20″.

Przyczepność na mokrym to klasa C we wszystkich rozmiarach, efektywność paliwowa C, a zewnętrzny hałas toczenia 69–73 dB.

Na rynku UE od: maj 2021; najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 10/2020.

Przyczepność na mokrej nawierzchni
C
C 100%
Efektywność paliwowa
C
C 100%
Hałas toczenia69–73 dBmediana 70 dB
Rozmiary8felgi 16″–20″
Śnieg i lód—3PMSF brak · lód brak

Jak wypada w swoich rozmiarach

Porównaliśmy każdy rozmiar ze wszystkimi innymi oponami (opony letnie) o tym samym rozmiarze i klasie w EPREL (8 rozmiarów miało co najmniej czterech konkurentów). Rozmiar zalicza punkt, gdy jego etykieta jest co najmniej tak dobra jak u 75% z nich.

Przyczepność na mokrej nawierzchni38% porównanych rozmiarów
Efektywność paliwowa75% porównanych rozmiarów
Hałas toczenia88% porównanych rozmiarów

Mocna strona: hałas toczenia.

Co etykieta oznacza na drodze (225/60R18)

Przykład: rozmiar 225/60R18 na tle 539 innych w kategorii opony letnie zarejestrowanych w tym rozmiarze.

Hamowanie na mokrym od 80 km/h

≈41 m przy klasie C, najczęstszej w tym rozmiarze.

Efektywność paliwowa

Klasa C, najczęstsza w tym rozmiarze: brak różnicy względem typowej opony.

Hałas toczenia

70 dB przy medianie 71 dB w tym rozmiarze (ciszej o 1 dB).

Szacunki na podstawie przedziałów klas z rozporządzenia (UE) 2020/740. Klasa to przedział, więc rzeczywista opona może leżeć w dowolnym jego miejscu. Każde 3 dB to dwa razy więcej energii akustycznej.

Wszystkie rozmiary (8)

Mała liczba pod każdą klasą to odsetek opon o tym samym rozmiarze i sezonie, którym ten rozmiar dorównuje lub które przewyższa („–”, gdy rozmiar ma mniej niż pięć opon).

RozmiarNośność / prędkośćMokraPaliwoHałasŚnieg / lódProdukcja od
Felgi 16″
255/65R16109HC77%C97%70 dBB99%—10/2020
Felgi 17″
215/65R1799VC47%C72%69 dBB91%—10/2020
255/65R17110HC76%C90%70 dBB100%—10/2020
265/65R17112HC78%C88%70 dBB99%—01/2026
Felgi 18″
225/60R18104H XLC49%C72%70 dBB85%—10/2020
235/65R18110H XLC61%C81%70 dBB92%—01/2022
Felgi 19″
235/65R19109H XLC46%C82%70 dBB100%—10/2020
Felgi 20″
285/50R20116V XLC56%C83%73 dBB74%—10/2020

Opony letnie z najlepszą etykietą w rozmiarze 225/60R18

Inne opony w sprzedaży w tym samym rozmiarze, według przyczepności na mokrym, potem hałasu, potem efektywności paliwowej.

Wszystkie opony 225/60 R18 według etykiety →

Pytania

Czy Luxxan Inspirer F6 to cicha opona?

Deklarowany hałas toczenia wynosi od 69 dB do 73 dB (mediana 70 dB). W 88% porównywalnych rozmiarów jest co najmniej tak cicha jak trzy czwarte konkurentów w tym samym rozmiarze.

Jak Luxxan Inspirer F6 radzi sobie na mokrej nawierzchni?

Klasa przyczepności na mokrym to C. W 38% porównanych rozmiarów to co najmniej tyle, co u trzech czwartych konkurentów w tym samym rozmiarze.

Czy Luxxan Inspirer F6 nadaje się na śnieg?

Żaden rozmiar nie ma symbolu 3PMSF, więc opona nie ma certyfikatu na ciężkie warunki śnieżne. W krajach z obowiązkiem opon zimowych nie liczy się jako opona zimowa.

Kiedy pojawiła się Luxxan Inspirer F6?

Jest na rynku UE od: maj 2021. Najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 10/2020; kod DOT na boku opony pokazuje tydzień i rok Twojej opony.

Więcej opon Luxxan

Źródło: EPREL, rejestr Komisji Europejskiej do celów etykietowania energetycznego — 8 wpisów, dane z 26 października 2026. Dostawcy zaktualizowali 2 z tych wpisów od pierwszej publikacji. Wartości etykiety to deklaracje dostawcy.