Przejdź do treści
Letnie

Hanmix Grandrank HX07

Etykieta UE dla każdego rozmiaru: 10 rozmiarów – opona letnia na tle reszty rynku

Hanmix Grandrank HX07 to opona letnia do samochodów osobowych. Dostawca zarejestrował ją w unijnej bazie produktów (EPREL) w 10 rozmiarach (10 wpisów z wariantami indeksu nośności i prędkości), na felgi 17″–20″.

Przyczepność na mokrym to klasa B we wszystkich rozmiarach, efektywność paliwowa C, a zewnętrzny hałas toczenia 71–72 dB.

Na rynku UE od: maj 2024; najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 18/2024.

Przyczepność na mokrej nawierzchni
B
B 100%
Efektywność paliwowa
C
C 100%
Hałas toczenia71–72 dBmediana 71 dB
Rozmiary10felgi 17″–20″
Śnieg i lód—3PMSF brak · lód brak

Jak wypada w swoich rozmiarach

Porównaliśmy każdy rozmiar ze wszystkimi innymi oponami (opony letnie) o tym samym rozmiarze i klasie w EPREL (10 rozmiarów miało co najmniej czterech konkurentów). Rozmiar zalicza punkt, gdy jego etykieta jest co najmniej tak dobra jak u 75% z nich.

Przyczepność na mokrej nawierzchni80% porównanych rozmiarów
Efektywność paliwowa100% porównanych rozmiarów
Hałas toczenia50% porównanych rozmiarów

Mocna strona: efektywność paliwowa.

Co etykieta oznacza na drodze (235/55R17)

Przykład: rozmiar 235/55R17 na tle 491 innych w kategorii opony letnie zarejestrowanych w tym rozmiarze.

Hamowanie na mokrym od 80 km/h

≈37 m przy klasie B, najczęstszej w tym rozmiarze.

Efektywność paliwowa

Klasa C, najczęstsza w tym rozmiarze: brak różnicy względem typowej opony.

Hałas toczenia

71 dB przy medianie 71 dB w tym rozmiarze.

Szacunki na podstawie przedziałów klas z rozporządzenia (UE) 2020/740. Klasa to przedział, więc rzeczywista opona może leżeć w dowolnym jego miejscu. Każde 3 dB to dwa razy więcej energii akustycznej.

Wszystkie rozmiary (10)

Mała liczba pod każdą klasą to odsetek opon o tym samym rozmiarze i sezonie, którym ten rozmiar dorównuje lub które przewyższa („–”, gdy rozmiar ma mniej niż pięć opon).

RozmiarNośność / prędkośćMokraPaliwoHałasŚnieg / lódProdukcja od
Felgi 17″
215/50R1791VB75%C79%71 dBB63%—18/2024
215/55ZR1798W XLB88%C87%71 dBB74%—18/2024
225/50ZR1798W XLB85%C90%71 dBB75%—18/2024
225/55ZR17101W XLB85%C84%71 dBB72%—18/2024
235/55R1799VB75%C76%71 dBB71%—18/2024
Felgi 18″
225/45ZR1895W XLB82%C90%71 dBB76%—18/2024
245/45ZR18100W XLB83%C88%71 dBB78%—18/2024
Felgi 19″
245/45ZR1998WB83%C84%71 dBB75%—18/2024
255/45ZR19104W XLB74%C81%72 dBB58%—18/2024
Felgi 20″
245/45ZR20103W XLB83%C84%71 dBB76%—18/2024

Opony letnie z najlepszą etykietą w rozmiarze 235/55R17

Inne opony w sprzedaży w tym samym rozmiarze, według przyczepności na mokrym, potem hałasu, potem efektywności paliwowej.

Wszystkie opony 235/55 R17 według etykiety →

Pytania

Czy Hanmix Grandrank HX07 to cicha opona?

Deklarowany hałas toczenia wynosi od 71 dB do 72 dB (mediana 71 dB). W 50% porównywalnych rozmiarów jest co najmniej tak cicha jak trzy czwarte konkurentów w tym samym rozmiarze.

Jak Hanmix Grandrank HX07 radzi sobie na mokrej nawierzchni?

Klasa przyczepności na mokrym to B. W 80% porównanych rozmiarów to co najmniej tyle, co u trzech czwartych konkurentów w tym samym rozmiarze.

Czy Hanmix Grandrank HX07 nadaje się na śnieg?

Żaden rozmiar nie ma symbolu 3PMSF, więc opona nie ma certyfikatu na ciężkie warunki śnieżne. W krajach z obowiązkiem opon zimowych nie liczy się jako opona zimowa.

Kiedy pojawiła się Hanmix Grandrank HX07?

Jest na rynku UE od: maj 2024. Najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 18/2024; kod DOT na boku opony pokazuje tydzień i rok Twojej opony.

Więcej opon Hanmix

Źródło: EPREL, rejestr Komisji Europejskiej do celów etykietowania energetycznego — 10 wpisów, dane z 25 października 2026. Dostawcy zaktualizowali 0 z tych wpisów od pierwszej publikacji. Wartości etykiety to deklaracje dostawcy.