Przejdź do treści
3PMSF

Gripmax Inception A/T II

Etykieta UE dla każdego rozmiaru: 8 rozmiarów – opona terenowa z 3PMSF na tle reszty rynku

Gripmax Inception A/T II to opona terenowa z 3PMSF do samochodów osobowych. Dostawca zarejestrował ją w unijnej bazie produktów (EPREL) w 8 rozmiarach (8 wpisów z wariantami indeksu nośności i prędkości), na felgi 15″–16″.

Przyczepność na mokrym to klasa B–C zależnie od rozmiaru, efektywność paliwowa C–D, a zewnętrzny hałas toczenia 71–72 dB. Każdy rozmiar ma symbol 3PMSF (trzy szczyty górskie i płatek śniegu), przyznawany oponom przebadanym w ciężkich warunkach śnieżnych.

Etykieta zależy od rozmiaru. Według przyczepności na mokrym, potem efektywności paliwowej, potem hałasu, najlepiej oceniony rozmiar w sprzedaży to 235/75 R15 (Przyczepność na mokrej nawierzchni B · Efektywność paliwowa C · 72 dB), najsłabszy 175/80 R16 (Przyczepność na mokrej nawierzchni C · Efektywność paliwowa D · 71 dB).

Na rynku UE od: sierpień 2023; najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 10/2023.

Przyczepność na mokrej nawierzchni
BC
B 50% · C 50%
Efektywność paliwowa
CD
C 38% · D 63%
Hałas toczenia71–72 dBmediana 71,5 dB
Rozmiary8felgi 15″–16″
Śnieg i lód3PMSF ✓3PMSF wszystkie rozmiary · lód brak

Jak wypada w swoich rozmiarach

Porównaliśmy każdy rozmiar ze wszystkimi innymi oponami (opony zimowe i z 3PMSF) o tym samym rozmiarze i klasie w EPREL (8 rozmiarów miało co najmniej czterech konkurentów). Rozmiar zalicza punkt, gdy jego etykieta jest co najmniej tak dobra jak u 75% z nich.

Przyczepność na mokrej nawierzchni88% porównanych rozmiarów
Efektywność paliwowa75% porównanych rozmiarów
Hałas toczenia25% porównanych rozmiarów

Mocna strona: przyczepność na mokrej nawierzchni.

Co etykieta oznacza na drodze (185/60R15)

Przykład: rozmiar 185/60R15 na tle 666 innych w kategorii opony zimowe i z 3PMSF zarejestrowanych w tym rozmiarze.

Hamowanie na mokrym od 80 km/h

≈41 m przy klasie C, najczęstszej w tym rozmiarze.

Efektywność paliwowa

Klasa D, najczęstsza w tym rozmiarze: brak różnicy względem typowej opony.

Hałas toczenia

71 dB przy medianie 71 dB w tym rozmiarze.

Szacunki na podstawie przedziałów klas z rozporządzenia (UE) 2020/740. Klasa to przedział, więc rzeczywista opona może leżeć w dowolnym jego miejscu. Każde 3 dB to dwa razy więcej energii akustycznej.

Wszystkie rozmiary (8)

Mała liczba pod każdą klasą to odsetek opon o tym samym rozmiarze i sezonie, którym ten rozmiar dorównuje lub które przewyższa („–”, gdy rozmiar ma mniej niż pięć opon).

RozmiarNośność / prędkośćMokraPaliwoHałasŚnieg / lódProdukcja od
Felgi 15″
165/60R1577TC68%D90%71 dBB50%3PMSF10/2023
165/65R1581TC85%D86%71 dBB49%3PMSF10/2023
185/60R1584HC79%D72%71 dBB64%3PMSF10/2023
205/70R1596TB98%D66%72 dBB57%3PMSF10/2023
235/75R15109T XLB100%C98%72 dBB77%3PMSF10/2023
Felgi 16″
175/80R1691SC100%D90%71 dBB70%3PMSF10/2023
245/70R16111T XLB99%C96%72 dBB71%3PMSF10/2023
265/70R16112TB100%C96%72 dBB81%3PMSF10/2023

Opony zimowe i z 3PMSF z najlepszą etykietą w rozmiarze 185/60R15

Inne opony w sprzedaży w tym samym rozmiarze, według przyczepności na mokrym, potem hałasu, potem efektywności paliwowej.

Wszystkie opony 185/60 R15 według etykiety →

Pytania

Czy Gripmax Inception A/T II to cicha opona?

Deklarowany hałas toczenia wynosi od 71 dB do 72 dB (mediana 71,5 dB). W 25% porównywalnych rozmiarów jest co najmniej tak cicha jak trzy czwarte konkurentów w tym samym rozmiarze.

Jak Gripmax Inception A/T II radzi sobie na mokrej nawierzchni?

Klasa przyczepności na mokrym to B–C. W 88% porównanych rozmiarów to co najmniej tyle, co u trzech czwartych konkurentów w tym samym rozmiarze.

Czy Gripmax Inception A/T II nadaje się na śnieg?

8 z 8 wpisów ma symbol 3PMSF, co oznacza zaliczony unijny test w ciężkich warunkach śnieżnych. Sprawdź dokładny rozmiar w tabeli.

Kiedy pojawiła się Gripmax Inception A/T II?

Jest na rynku UE od: sierpień 2023. Najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 10/2023; kod DOT na boku opony pokazuje tydzień i rok Twojej opony.

Więcej opon Gripmax

Źródło: EPREL, rejestr Komisji Europejskiej do celów etykietowania energetycznego — 8 wpisów, dane z 25 października 2026. Dostawcy zaktualizowali 0 z tych wpisów od pierwszej publikacji. Wartości etykiety to deklaracje dostawcy.