Przejdź do treści
Letnie

Nankang NEV-1

Etykieta UE dla każdego rozmiaru: 10 rozmiarów – opona letnia na tle reszty rynku

Nankang NEV-1 to opona letnia do samochodów osobowych. Dostawca zarejestrował ją w unijnej bazie produktów (EPREL) w 10 rozmiarach (10 wpisów z wariantami indeksu nośności i prędkości), na felgi 15″–18″.

Przyczepność na mokrym to klasa B we wszystkich rozmiarach, efektywność paliwowa B–C, a zewnętrzny hałas toczenia 69 dB.

Etykieta zależy od rozmiaru. Według przyczepności na mokrym, potem efektywności paliwowej, potem hałasu, najlepiej oceniony rozmiar w sprzedaży to 215/60 R16 (Przyczepność na mokrej nawierzchni B · Efektywność paliwowa B · 69 dB), najsłabszy 215/55 R17 (Przyczepność na mokrej nawierzchni B · Efektywność paliwowa C · 69 dB).

Na rynku UE od: lipiec 2019; najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 32/2019.

Przyczepność na mokrej nawierzchni
B
B 100%
Efektywność paliwowa
BC
B 20% · C 80%
Hałas toczenia69 dBmediana 69 dB
Rozmiary10felgi 15″–18″
Śnieg i lód—3PMSF brak · lód brak

Jak wypada w swoich rozmiarach

Porównaliśmy każdy rozmiar ze wszystkimi innymi oponami (opony letnie) o tym samym rozmiarze i klasie w EPREL (10 rozmiarów miało co najmniej czterech konkurentów). Rozmiar zalicza punkt, gdy jego etykieta jest co najmniej tak dobra jak u 75% z nich.

Przyczepność na mokrej nawierzchni70% porównanych rozmiarów
Efektywność paliwowa80% porównanych rozmiarów
Hałas toczenia100% porównanych rozmiarów

Mocna strona: hałas toczenia.

Co etykieta oznacza na drodze (195/65R15)

Przykład: rozmiar 195/65R15 na tle 947 innych w kategorii opony letnie zarejestrowanych w tym rozmiarze.

Hamowanie na mokrym od 80 km/h

≈37 m przy klasie B, wobec ≈41 m dla najczęstszej klasy w tym rozmiarze (C).

Efektywność paliwowa

Klasa C, najczęstsza w tym rozmiarze: brak różnicy względem typowej opony.

Hałas toczenia

69 dB przy medianie 71 dB w tym rozmiarze (ciszej o 2 dB).

Szacunki na podstawie przedziałów klas z rozporządzenia (UE) 2020/740. Klasa to przedział, więc rzeczywista opona może leżeć w dowolnym jego miejscu. Każde 3 dB to dwa razy więcej energii akustycznej.

Wszystkie rozmiary (10)

Mała liczba pod każdą klasą to odsetek opon o tym samym rozmiarze i sezonie, którym ten rozmiar dorównuje lub które przewyższa („–”, gdy rozmiar ma mniej niż pięć opon).

RozmiarNośność / prędkośćMokraPaliwoHałasŚnieg / lódProdukcja od
Felgi 15″
185/60R1588H XLB93%C94%69 dBB88%—50/2023
185/65R1588HB91%C89%69 dBB88%—35/2019
195/65R1591HB90%C89%69 dBB91%—19/2021
Felgi 16″
205/55ZR1691WB89%C87%69 dBB89%—32/2019
205/60R1696V XLB84%C80%69 dBA91%—16/2021
215/60R1699V XLB86%B98%69 dBA90%—15/2021
Felgi 17″
205/55R1791VB69%C63%69 dBB92%—40/2023
215/50R1795V XLB75%C79%69 dBA95%—06/2025
215/55R1794VB72%C71%69 dBB89%—50/2020
Felgi 18″
225/55R1898V XLB79%B92%69 dBB95%—32/2019

Opony letnie z najlepszą etykietą w rozmiarze 195/65R15

Inne opony w sprzedaży w tym samym rozmiarze, według przyczepności na mokrym, potem hałasu, potem efektywności paliwowej.

Wszystkie opony 195/65 R15 według etykiety →

Pytania

Czy Nankang NEV-1 to cicha opona?

Deklarowany hałas toczenia wynosi 69 dB w każdym rozmiarze. W 100% porównywalnych rozmiarów jest co najmniej tak cicha jak trzy czwarte konkurentów w tym samym rozmiarze.

Jak Nankang NEV-1 radzi sobie na mokrej nawierzchni?

Klasa przyczepności na mokrym to B. W 70% porównanych rozmiarów to co najmniej tyle, co u trzech czwartych konkurentów w tym samym rozmiarze.

Czy Nankang NEV-1 nadaje się na śnieg?

Żaden rozmiar nie ma symbolu 3PMSF, więc opona nie ma certyfikatu na ciężkie warunki śnieżne. W krajach z obowiązkiem opon zimowych nie liczy się jako opona zimowa.

Kiedy pojawiła się Nankang NEV-1?

Jest na rynku UE od: lipiec 2019. Najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 32/2019; kod DOT na boku opony pokazuje tydzień i rok Twojej opony.

Więcej opon Nankang

Źródło: EPREL, rejestr Komisji Europejskiej do celów etykietowania energetycznego — 10 wpisów, dane z 25 października 2026. Dostawcy zaktualizowali 7 z tych wpisów od pierwszej publikacji. Wartości etykiety to deklaracje dostawcy.