Przejdź do treści
3PMSF

Fulda Multicontrol SUV

Etykieta UE dla każdego rozmiaru: 8 rozmiarów – opona z oznaczeniem 3PMSF na tle reszty rynku

Fulda Multicontrol SUV to opona z oznaczeniem 3PMSF do samochodów osobowych. Dostawca zarejestrował ją w unijnej bazie produktów (EPREL) w 8 rozmiarach (8 wpisów z wariantami indeksu nośności i prędkości), na felgi 17″–19″.

Przyczepność na mokrym to klasa C we wszystkich rozmiarach, efektywność paliwowa B–C, a zewnętrzny hałas toczenia 72 dB. Każdy rozmiar ma symbol 3PMSF (trzy szczyty górskie i płatek śniegu), przyznawany oponom przebadanym w ciężkich warunkach śnieżnych.

Etykieta zależy od rozmiaru. Według przyczepności na mokrym, potem efektywności paliwowej, potem hałasu, najlepiej oceniony rozmiar w sprzedaży to 215/60 R17 (Przyczepność na mokrej nawierzchni C · Efektywność paliwowa B · 72 dB), najsłabszy 255/55 R18 (Przyczepność na mokrej nawierzchni C · Efektywność paliwowa C · 72 dB).

Na rynku UE od: maj 2021; najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 27/2018.

Przyczepność na mokrej nawierzchni
C
C 100%
Efektywność paliwowa
BC
B 50% · C 50%
Hałas toczenia72 dBmediana 72 dB
Rozmiary8felgi 17″–19″
Śnieg i lód3PMSF ✓3PMSF wszystkie rozmiary · lód brak

Jak wypada w swoich rozmiarach

Porównaliśmy każdy rozmiar ze wszystkimi innymi oponami (opony zimowe i z 3PMSF) o tym samym rozmiarze i klasie w EPREL (8 rozmiarów miało co najmniej czterech konkurentów). Rozmiar zalicza punkt, gdy jego etykieta jest co najmniej tak dobra jak u 75% z nich.

Przyczepność na mokrej nawierzchni50% porównanych rozmiarów
Efektywność paliwowa100% porównanych rozmiarów
Hałas toczenia13% porównanych rozmiarów

Mocna strona: efektywność paliwowa. Słabsza strona: hałas toczenia – tu większość konkurentów w tym samym rozmiarze wypada tak samo lub lepiej.

Co etykieta oznacza na drodze (225/65R17)

Przykład: rozmiar 225/65R17 na tle 650 innych w kategorii opony zimowe i z 3PMSF zarejestrowanych w tym rozmiarze.

Hamowanie na mokrym od 80 km/h

≈41 m przy klasie C, najczęstszej w tym rozmiarze.

Efektywność paliwowa

Klasa C, najczęstsza w tym rozmiarze: brak różnicy względem typowej opony.

Hałas toczenia

72 dB przy medianie 72 dB w tym rozmiarze.

Szacunki na podstawie przedziałów klas z rozporządzenia (UE) 2020/740. Klasa to przedział, więc rzeczywista opona może leżeć w dowolnym jego miejscu. Każde 3 dB to dwa razy więcej energii akustycznej.

Wszystkie rozmiary (8)

Mała liczba pod każdą klasą to odsetek opon o tym samym rozmiarze i sezonie, którym ten rozmiar dorównuje lub które przewyższa („–”, gdy rozmiar ma mniej niż pięć opon).

RozmiarNośność / prędkośćMokraPaliwoHałasŚnieg / lódProdukcja od
Felgi 17″
215/60R17100V XLC76%B100%72 dBB63%3PMSF24/2022
225/65R17102HC79%C93%72 dBB67%3PMSF27/2018
235/55R17103W XLC72%B100%72 dBB69%3PMSF18/2022
235/65R17108V XLC80%C93%72 dBB69%3PMSF32/2018
Felgi 18″
235/55R18104V XLC74%B100%72 dBB67%3PMSF47/2022
235/60R18107V XLC75%C90%72 dBB67%3PMSF51/2018
255/55R18109V XLC77%C90%72 dBB84%3PMSF07/2019
Felgi 19″
245/45R19102W XLC68%B100%72 dBB61%3PMSF49/2022

Opony zimowe i z 3PMSF z najlepszą etykietą w rozmiarze 225/65R17

Inne opony w sprzedaży w tym samym rozmiarze, według przyczepności na mokrym, potem hałasu, potem efektywności paliwowej.

Wszystkie opony 225/65 R17 według etykiety →

Pytania

Czy Fulda Multicontrol SUV to cicha opona?

Deklarowany hałas toczenia wynosi 72 dB w każdym rozmiarze. W 13% porównywalnych rozmiarów jest co najmniej tak cicha jak trzy czwarte konkurentów w tym samym rozmiarze.

Jak Fulda Multicontrol SUV radzi sobie na mokrej nawierzchni?

Klasa przyczepności na mokrym to C. W 50% porównanych rozmiarów to co najmniej tyle, co u trzech czwartych konkurentów w tym samym rozmiarze.

Czy Fulda Multicontrol SUV nadaje się na śnieg?

8 z 8 wpisów ma symbol 3PMSF, co oznacza zaliczony unijny test w ciężkich warunkach śnieżnych. Sprawdź dokładny rozmiar w tabeli.

Kiedy pojawiła się Fulda Multicontrol SUV?

Jest na rynku UE od: maj 2021. Najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 27/2018; kod DOT na boku opony pokazuje tydzień i rok Twojej opony.

Więcej opon Fulda

Źródło: EPREL, rejestr Komisji Europejskiej do celów etykietowania energetycznego — 8 wpisów, dane z 25 października 2026. Dostawcy zaktualizowali 0 z tych wpisów od pierwszej publikacji. Wartości etykiety to deklaracje dostawcy.