Przejdź do treści
Letnie

Fulda Conveo Tour 2

Etykieta UE dla każdego rozmiaru: 20 rozmiarów – opona letnia na tle reszty rynku

Fulda Conveo Tour 2 to opona letnia do dostawczych i lekkich ciężarówek. Dostawca zarejestrował ją w unijnej bazie produktów (EPREL) w 20 rozmiarach (22 wpisy z wariantami indeksu nośności i prędkości), na felgi 14″–16″.

Przyczepność na mokrym to klasa B–D zależnie od rozmiaru, efektywność paliwowa B–D, a zewnętrzny hałas toczenia 70–72 dB.

Etykieta zależy od rozmiaru. Według przyczepności na mokrym, potem efektywności paliwowej, potem hałasu, najlepiej oceniony rozmiar w sprzedaży to 195/65 R16C (Przyczepność na mokrej nawierzchni B · Efektywność paliwowa C · 72 dB), najsłabszy 225/75 R16C (Przyczepność na mokrej nawierzchni D · Efektywność paliwowa B · 71 dB).

Na rynku UE od: maj 2021; najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 44/2016.

Przyczepność na mokrej nawierzchni
BCD
B 32% · C 64% · D 5%
Efektywność paliwowa
BCD
B 5% · C 64% · D 32%
Hałas toczenia70–72 dBmediana 72 dB
Rozmiary20felgi 14″–16″
Śnieg i lód—3PMSF brak · lód brak

Jak wypada w swoich rozmiarach

Porównaliśmy każdy rozmiar ze wszystkimi innymi oponami (opony letnie) o tym samym rozmiarze i klasie w EPREL (20 rozmiarów miało co najmniej czterech konkurentów). Rozmiar zalicza punkt, gdy jego etykieta jest co najmniej tak dobra jak u 75% z nich.

Przyczepność na mokrej nawierzchni35% porównanych rozmiarów
Efektywność paliwowa75% porównanych rozmiarów
Hałas toczenia15% porównanych rozmiarów

Mocna strona: efektywność paliwowa. Słabsza strona: hałas toczenia – tu większość konkurentów w tym samym rozmiarze wypada tak samo lub lepiej.

Wszystkie rozmiary (20)

Mała liczba pod każdą klasą to odsetek opon o tym samym rozmiarze i sezonie, którym ten rozmiar dorównuje lub które przewyższa („–”, gdy rozmiar ma mniej niż pięć opon).

RozmiarNośność / prędkośćMokraPaliwoHałasŚnieg / lódProdukcja od
Felgi 14″
185R14CC2102/100RC50%D44%72 dBB57%—44/2016
185/75R14CC2102/100RC35%D58%72 dBB42%—48/2016
195R14CC2106/104SC49%C95%72 dBB57%—46/2016
Felgi 15″
195/70R15CC2104/102SC46%C94%72 dBB58%—09/2020
205/65R15CC2102/100TC35%C93%72 dBB52%—09/2017
205/70R15CC2106/104SC41%C94%72 dBB60%—46/2016
215/70R15CC2109/107SC43%C91%72 dBB62%—26/2019
225/70R15CC2112/110SC44%D37%72 dBB63%—14/2017
Felgi 16″
185/75R16CC2104/102RC47%C93%72 dBB55%—47/2016
195/60R16CC299/97HB87%D50%70 dBB95%—44/2016
195/65R16CC2104/102TB90%C96%72 dBB59%—20/2017
195/75R16CC2107/105SB85%C93%72 dBB54%—13/2017
205/65R16CC2107/105TC44%C94%72 dBB59%—31/2017
205/75R16CC2110/108RB85%C91%72 dBB60%—18/2017
215/60R16CC2103/101TB86%C97%72 dBB56%—07/2017
215/65R16CC2106/104T · 109/107TC41%D33%72 dBB59%—08/2020
215/65R16CC2109/107TB84%C91%72 dBB59%—08/2020
215/75R16CC2113/111RC40%C91%72 dBB60%—38/2017
225/65R16CC2112/110RB85%C91%72 dBB59%—41/2017
225/75R16CC2121/120RD3%B99%71 dBB81%—14/2017
235/65R16CC2115/113SC38%D28%71 dBB83%—44/2016

Pytania

Czy Fulda Conveo Tour 2 to cicha opona?

Deklarowany hałas toczenia wynosi od 70 dB do 72 dB (mediana 72 dB). W 15% porównywalnych rozmiarów jest co najmniej tak cicha jak trzy czwarte konkurentów w tym samym rozmiarze.

Jak Fulda Conveo Tour 2 radzi sobie na mokrej nawierzchni?

Klasa przyczepności na mokrym to B–D. W 35% porównanych rozmiarów to co najmniej tyle, co u trzech czwartych konkurentów w tym samym rozmiarze.

Czy Fulda Conveo Tour 2 nadaje się na śnieg?

Żaden rozmiar nie ma symbolu 3PMSF, więc opona nie ma certyfikatu na ciężkie warunki śnieżne. W krajach z obowiązkiem opon zimowych nie liczy się jako opona zimowa.

Kiedy pojawiła się Fulda Conveo Tour 2?

Jest na rynku UE od: maj 2021. Najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 44/2016; kod DOT na boku opony pokazuje tydzień i rok Twojej opony.

Więcej opon Fulda

Źródło: EPREL, rejestr Komisji Europejskiej do celów etykietowania energetycznego — 22 wpisy, dane z 25 października 2026. Dostawcy zaktualizowali 0 z tych wpisów od pierwszej publikacji. Wartości etykiety to deklaracje dostawcy.