Przejdź do treści
Letnie

Michelin E Primacy 2 MO

Etykieta UE dla każdego rozmiaru: 3 rozmiary – opona letnia na tle reszty rynku

Michelin E Primacy 2 MO to opona letnia do samochodów osobowych. Dostawca zarejestrował ją w unijnej bazie produktów (EPREL) w 3 rozmiarach (3 wpisy z wariantami indeksu nośności i prędkości), na felgi 17″–19″.

Przyczepność na mokrym to klasa B we wszystkich rozmiarach, efektywność paliwowa A, a zewnętrzny hałas toczenia 70 dB.

Na rynku UE od: lipiec 2024; najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 15/2023.

Przyczepność na mokrej nawierzchni
B
B 100%
Efektywność paliwowa
A
A 100%
Hałas toczenia70 dBmediana 70 dB
Rozmiary3felgi 17″–19″
Śnieg i lód—3PMSF brak · lód brak

Jak wypada w swoich rozmiarach

Porównaliśmy każdy rozmiar ze wszystkimi innymi oponami (opony letnie) o tym samym rozmiarze i klasie w EPREL (3 rozmiary miało co najmniej czterech konkurentów). Rozmiar zalicza punkt, gdy jego etykieta jest co najmniej tak dobra jak u 75% z nich.

Przyczepność na mokrej nawierzchni33% porównanych rozmiarów
Efektywność paliwowa100% porównanych rozmiarów
Hałas toczenia67% porównanych rozmiarów

Mocna strona: efektywność paliwowa.

Co etykieta oznacza na drodze (225/50R17)

Przykład: rozmiar 225/50R17 na tle 443 innych w kategorii opony letnie zarejestrowanych w tym rozmiarze.

Hamowanie na mokrym od 80 km/h

≈37 m przy klasie B, najczęstszej w tym rozmiarze.

Efektywność paliwowa

Klasa A wobec typowej C: ≈0,32 l/100 km mniej, czyli ok. 47 l mniej na 15 000 km w aucie o masie 1500 kg.

Hałas toczenia

70 dB przy medianie 71 dB w tym rozmiarze (ciszej o 1 dB).

Szacunki na podstawie przedziałów klas z rozporządzenia (UE) 2020/740. Klasa to przedział, więc rzeczywista opona może leżeć w dowolnym jego miejscu. Każde 3 dB to dwa razy więcej energii akustycznej.

Wszystkie rozmiary (3)

Mała liczba pod każdą klasą to odsetek opon o tym samym rozmiarze i sezonie, którym ten rozmiar dorównuje lub które przewyższa („–”, gdy rozmiar ma mniej niż pięć opon).

RozmiarNośność / prędkośćMokraPaliwoHałasŚnieg / lódProdukcja od
Felgi 17″
225/50R1798W XLB70%A100%70 dBB84%—15/2023
Felgi 18″
215/60R18102W XLB77%A100%70 dBB67%—15/2023
Felgi 19″
225/40R1993W XLB54%A100%70 dBB85%—15/2023

Opony letnie z najlepszą etykietą w rozmiarze 225/50R17

Inne opony w sprzedaży w tym samym rozmiarze, według przyczepności na mokrym, potem hałasu, potem efektywności paliwowej.

Wszystkie opony 225/50 R17 według etykiety →

Pytania

Czy Michelin E Primacy 2 MO to cicha opona?

Deklarowany hałas toczenia wynosi 70 dB w każdym rozmiarze. W 67% porównywalnych rozmiarów jest co najmniej tak cicha jak trzy czwarte konkurentów w tym samym rozmiarze.

Jak Michelin E Primacy 2 MO radzi sobie na mokrej nawierzchni?

Klasa przyczepności na mokrym to B. W 33% porównanych rozmiarów to co najmniej tyle, co u trzech czwartych konkurentów w tym samym rozmiarze.

Czy Michelin E Primacy 2 MO nadaje się na śnieg?

Żaden rozmiar nie ma symbolu 3PMSF, więc opona nie ma certyfikatu na ciężkie warunki śnieżne. W krajach z obowiązkiem opon zimowych nie liczy się jako opona zimowa.

Kiedy pojawiła się Michelin E Primacy 2 MO?

Jest na rynku UE od: lipiec 2024. Najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 15/2023; kod DOT na boku opony pokazuje tydzień i rok Twojej opony.

Więcej opon Michelin

Źródło: EPREL, rejestr Komisji Europejskiej do celów etykietowania energetycznego — 3 wpisy, dane z 25 października 2026. Dostawcy zaktualizowali 0 z tych wpisów od pierwszej publikacji. Wartości etykiety to deklaracje dostawcy.