Przejdź do treści
Letnie

Mazzini SuperSportChaser-SSC5

Etykieta UE dla każdego rozmiaru: 17 rozmiarów – opona letnia na tle reszty rynku

Mazzini SuperSportChaser-SSC5 to opona letnia do samochodów osobowych. Dostawca zarejestrował ją w unijnej bazie produktów (EPREL) w 17 rozmiarach (17 wpisów z wariantami indeksu nośności i prędkości), na felgi 16″–19″.

Przyczepność na mokrym to klasa B–C zależnie od rozmiaru, efektywność paliwowa D, a zewnętrzny hałas toczenia 71 dB.

Etykieta zależy od rozmiaru. Według przyczepności na mokrym, potem efektywności paliwowej, potem hałasu, najlepiej oceniony rozmiar w sprzedaży to 205/45 RF17 (Przyczepność na mokrej nawierzchni B · Efektywność paliwowa D · 71 dB), najsłabszy 205/55 RF16 (Przyczepność na mokrej nawierzchni C · Efektywność paliwowa D · 71 dB).

Na rynku UE od: marzec 2021; najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 01/2021.

Przyczepność na mokrej nawierzchni
BC
B 88% · C 12%
Efektywność paliwowa
D
D 100%
Hałas toczenia71 dBmediana 71 dB
Rozmiary17felgi 16″–19″
Śnieg i lód—3PMSF brak · lód brak

Jak wypada w swoich rozmiarach

Porównaliśmy każdy rozmiar ze wszystkimi innymi oponami (opony letnie) o tym samym rozmiarze i klasie w EPREL (17 rozmiarów miało co najmniej czterech konkurentów). Rozmiar zalicza punkt, gdy jego etykieta jest co najmniej tak dobra jak u 75% z nich.

Przyczepność na mokrej nawierzchni88% porównanych rozmiarów
Efektywność paliwowa100% porównanych rozmiarów
Hałas toczenia82% porównanych rozmiarów

Mocna strona: efektywność paliwowa.

Co etykieta oznacza na drodze (225/50ZRF17)

Przykład: rozmiar 225/50ZRF17 na tle 64 innych w kategorii opony letnie zarejestrowanych w tym rozmiarze.

Hamowanie na mokrym od 80 km/h

≈37 m przy klasie B, najczęstszej w tym rozmiarze.

Efektywność paliwowa

Klasa D, najczęstsza w tym rozmiarze: brak różnicy względem typowej opony.

Hałas toczenia

71 dB przy medianie 71 dB w tym rozmiarze.

Szacunki na podstawie przedziałów klas z rozporządzenia (UE) 2020/740. Klasa to przedział, więc rzeczywista opona może leżeć w dowolnym jego miejscu. Każde 3 dB to dwa razy więcej energii akustycznej.

Wszystkie rozmiary (17)

Mała liczba pod każdą klasą to odsetek opon o tym samym rozmiarze i sezonie, którym ten rozmiar dorównuje lub które przewyższa („–”, gdy rozmiar ma mniej niż pięć opon).

RozmiarNośność / prędkośćMokraPaliwoHałasŚnieg / lódProdukcja od
Felgi 16″
195/55RF1687VC56%D92%71 dBB77%—01/2021
205/55RF1691VC72%D100%71 dBB72%—01/2021
Felgi 17″
205/45RF1784VB90%D100%71 dBB70%—01/2021
205/50ZRF1789WB100%D90%71 dBB71%—01/2021
205/55ZRF1795W XLB100%D91%71 dBB100%—01/2021
225/45ZRF1791WB97%D84%71 dBB77%—01/2021
225/50ZRF1794WB99%D83%71 dBB83%—01/2021
225/55ZRF1797WB100%D80%71 dBB82%—01/2021
Felgi 18″
225/40ZRF1888WB95%D79%71 dBB75%—01/2021
225/45ZRF1891WB96%D85%71 dBB82%—01/2021
225/50ZRF1895WB100%D81%71 dBB90%—01/2021
235/50ZRF1897WB92%D75%71 dBB100%—01/2023
245/40ZRF1897W XLB98%D85%71 dBB88%—01/2021
245/45ZRF1896WB99%D82%71 dBB90%—01/2021
255/45ZRF1899WB100%D84%71 dBB100%—01/2021
Felgi 19″
225/35ZRF1988Y XLB100%D100%71 dBB100%—01/2021
225/45ZRF1996W XLB86%D100%71 dBB100%—01/2021

Opony letnie z najlepszą etykietą w rozmiarze 225/50ZRF17

Inne opony w sprzedaży w tym samym rozmiarze, według przyczepności na mokrym, potem hałasu, potem efektywności paliwowej.

Wszystkie opony 225/50 ZRF17 według etykiety →

Pytania

Czy Mazzini SuperSportChaser-SSC5 to cicha opona?

Deklarowany hałas toczenia wynosi 71 dB w każdym rozmiarze. W 82% porównywalnych rozmiarów jest co najmniej tak cicha jak trzy czwarte konkurentów w tym samym rozmiarze.

Jak Mazzini SuperSportChaser-SSC5 radzi sobie na mokrej nawierzchni?

Klasa przyczepności na mokrym to B–C. W 88% porównanych rozmiarów to co najmniej tyle, co u trzech czwartych konkurentów w tym samym rozmiarze.

Czy Mazzini SuperSportChaser-SSC5 nadaje się na śnieg?

Żaden rozmiar nie ma symbolu 3PMSF, więc opona nie ma certyfikatu na ciężkie warunki śnieżne. W krajach z obowiązkiem opon zimowych nie liczy się jako opona zimowa.

Kiedy pojawiła się Mazzini SuperSportChaser-SSC5?

Jest na rynku UE od: marzec 2021. Najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 01/2021; kod DOT na boku opony pokazuje tydzień i rok Twojej opony.

Więcej opon Mazzini

Źródło: EPREL, rejestr Komisji Europejskiej do celów etykietowania energetycznego — 17 wpisów, dane z 25 października 2026. Dostawcy zaktualizowali 1 z tych wpisów od pierwszej publikacji. Wartości etykiety to deklaracje dostawcy.