Przejdź do treści
3PMSF

Infinity Ecogrip

Etykieta UE dla każdego rozmiaru: 5 rozmiarów – opona z oznaczeniem 3PMSF na tle reszty rynku

Infinity Ecogrip to opona z oznaczeniem 3PMSF do samochodów osobowych. Dostawca zarejestrował ją w unijnej bazie produktów (EPREL) w 5 rozmiarach (5 wpisów z wariantami indeksu nośności i prędkości), na felgi 15″–17″.

Przyczepność na mokrym to klasa C–D zależnie od rozmiaru, efektywność paliwowa C–D, a zewnętrzny hałas toczenia 72–73 dB. Każdy rozmiar ma symbol 3PMSF (trzy szczyty górskie i płatek śniegu), przyznawany oponom przebadanym w ciężkich warunkach śnieżnych.

Etykieta zależy od rozmiaru. Według przyczepności na mokrym, potem efektywności paliwowej, potem hałasu, najlepiej oceniony rozmiar w sprzedaży to 235/75 R15 (Przyczepność na mokrej nawierzchni C · Efektywność paliwowa C · 73 dB), najsłabszy 225/65 R17 (Przyczepność na mokrej nawierzchni D · Efektywność paliwowa D · 72 dB).

Na rynku UE od: październik 2013; najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 42/2013.

Przyczepność na mokrej nawierzchni
CD
C 40% · D 60%
Efektywność paliwowa
CD
C 60% · D 40%
Hałas toczenia72–73 dBmediana 72 dB
Rozmiary5felgi 15″–17″
Śnieg i lód3PMSF ✓3PMSF wszystkie rozmiary · lód brak

Jak wypada w swoich rozmiarach

Porównaliśmy każdy rozmiar ze wszystkimi innymi oponami (opony zimowe i z 3PMSF) o tym samym rozmiarze i klasie w EPREL (5 rozmiarów miało co najmniej czterech konkurentów). Rozmiar zalicza punkt, gdy jego etykieta jest co najmniej tak dobra jak u 75% z nich.

Przyczepność na mokrej nawierzchni40% porównanych rozmiarów
Efektywność paliwowa60% porównanych rozmiarów
Hałas toczenia20% porównanych rozmiarów

Mocna strona: efektywność paliwowa. Słabsza strona: hałas toczenia – tu większość konkurentów w tym samym rozmiarze wypada tak samo lub lepiej.

Co etykieta oznacza na drodze (225/65R17)

Przykład: rozmiar 225/65R17 na tle 650 innych w kategorii opony zimowe i z 3PMSF zarejestrowanych w tym rozmiarze.

Hamowanie na mokrym od 80 km/h

≈47 m przy klasie D, wobec ≈41 m dla najczęstszej klasy w tym rozmiarze (C).

Efektywność paliwowa

Klasa D wobec typowej C: ≈0,18 l/100 km więcej, czyli ok. 28 l więcej na 15 000 km w aucie o masie 1500 kg.

Hałas toczenia

72 dB przy medianie 72 dB w tym rozmiarze.

Szacunki na podstawie przedziałów klas z rozporządzenia (UE) 2020/740. Klasa to przedział, więc rzeczywista opona może leżeć w dowolnym jego miejscu. Każde 3 dB to dwa razy więcej energii akustycznej.

Wszystkie rozmiary (5)

Mała liczba pod każdą klasą to odsetek opon o tym samym rozmiarze i sezonie, którym ten rozmiar dorównuje lub które przewyższa („–”, gdy rozmiar ma mniej niż pięć opon).

RozmiarNośność / prędkośćMokraPaliwoHałasŚnieg / lódProdukcja od
Felgi 15″
235/75R15109T XLC91%C98%73 dBB3%3PMSF47/2013
Felgi 16″
225/70R16103TD41%C99%72 dBB59%3PMSF42/2013
225/75R16104QD66%C100%72 dBB85%3PMSF49/2013
235/60R16100TC87%D43%72 dBB63%3PMSF45/2013
Felgi 17″
225/65R17102TD31%D46%72 dBB67%3PMSF48/2013

Opony zimowe i z 3PMSF z najlepszą etykietą w rozmiarze 225/65R17

Inne opony w sprzedaży w tym samym rozmiarze, według przyczepności na mokrym, potem hałasu, potem efektywności paliwowej.

Wszystkie opony 225/65 R17 według etykiety →

Pytania

Czy Infinity Ecogrip to cicha opona?

Deklarowany hałas toczenia wynosi od 72 dB do 73 dB (mediana 72 dB). W 20% porównywalnych rozmiarów jest co najmniej tak cicha jak trzy czwarte konkurentów w tym samym rozmiarze.

Jak Infinity Ecogrip radzi sobie na mokrej nawierzchni?

Klasa przyczepności na mokrym to C–D. W 40% porównanych rozmiarów to co najmniej tyle, co u trzech czwartych konkurentów w tym samym rozmiarze.

Czy Infinity Ecogrip nadaje się na śnieg?

5 z 5 wpisów ma symbol 3PMSF, co oznacza zaliczony unijny test w ciężkich warunkach śnieżnych. Sprawdź dokładny rozmiar w tabeli.

Kiedy pojawiła się Infinity Ecogrip?

Jest na rynku UE od: październik 2013. Najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 42/2013; kod DOT na boku opony pokazuje tydzień i rok Twojej opony.

Więcej opon Infinity

Źródło: EPREL, rejestr Komisji Europejskiej do celów etykietowania energetycznego — 5 wpisów, dane z 25 października 2026. Dostawcy zaktualizowali 5 z tych wpisów od pierwszej publikacji. Wartości etykiety to deklaracje dostawcy.