Przejdź do treści
3PMSF

Avantech TRR1000

Etykieta UE dla każdego rozmiaru: 8 rozmiarów – opona z oznaczeniem 3PMSF na tle reszty rynku

Avantech TRR1000 to opona z oznaczeniem 3PMSF do ciężarówek i autobusów. Dostawca zarejestrował ją w unijnej bazie produktów (EPREL) w 8 rozmiarach (8 wpisów z wariantami indeksu nośności i prędkości), na felgi 17,5″–22,5″.

Przyczepność na mokrym to klasa B we wszystkich rozmiarach, efektywność paliwowa C–D, a zewnętrzny hałas toczenia 73 dB. Każdy rozmiar ma symbol 3PMSF (trzy szczyty górskie i płatek śniegu), przyznawany oponom przebadanym w ciężkich warunkach śnieżnych.

Etykieta zależy od rozmiaru. Według przyczepności na mokrym, potem efektywności paliwowej, potem hałasu, najlepiej oceniony rozmiar w sprzedaży to 385/55 R19.5 (Przyczepność na mokrej nawierzchni B · Efektywność paliwowa C · 73 dB), najsłabszy 245/70 R17.5 (Przyczepność na mokrej nawierzchni B · Efektywność paliwowa D · 73 dB).

Na rynku UE od: grudzień 2024; najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 40/2024.

Przyczepność na mokrej nawierzchni
B
B 100%
Efektywność paliwowa
CD
C 63% · D 38%
Hałas toczenia73 dBmediana 73 dB
Rozmiary8felgi 17,5″–22,5″
Śnieg i lód3PMSF ✓3PMSF wszystkie rozmiary · lód brak

Jak wypada w swoich rozmiarach

Porównaliśmy każdy rozmiar ze wszystkimi innymi oponami (opony zimowe i z 3PMSF) o tym samym rozmiarze i klasie w EPREL (8 rozmiarów miało co najmniej czterech konkurentów). Rozmiar zalicza punkt, gdy jego etykieta jest co najmniej tak dobra jak u 75% z nich.

Przyczepność na mokrej nawierzchni100% porównanych rozmiarów
Efektywność paliwowa63% porównanych rozmiarów
Hałas toczenia25% porównanych rozmiarów

Mocna strona: przyczepność na mokrej nawierzchni.

Wszystkie rozmiary (8)

Mała liczba pod każdą klasą to odsetek opon o tym samym rozmiarze i sezonie, którym ten rozmiar dorównuje lub które przewyższa („–”, gdy rozmiar ma mniej niż pięć opon).

RozmiarNośność / prędkośćMokraPaliwoHałasŚnieg / lódProdukcja od
Felgi 17,5″
215/75R17.5C3136/134JB97%D86%73 dBB49%3PMSF40/2024
235/75R17.5C3143/141J (141F)B96%D79%73 dBB50%3PMSF40/2024
245/70R17.5C3143/141J (141F)B96%D75%73 dBB46%3PMSF40/2024
Felgi 19,5″
385/55R19.5C3156JB94%C87%73 dBB76%3PMSF40/2024
Felgi 22,5″
385/55R22.5C3160KB89%C67%73 dBB54%3PMSF40/2024
385/65R22.5C3164KB91%C75%73 dBB50%3PMSF40/2024
425/65R22.5C3165KB93%C90%73 dBB76%3PMSF40/2024
445/65R22.5C3169KB89%C82%73 dBB72%3PMSF40/2024

Ta sama etykieta, inna marka

Te opony mają dokładnie te same wartości etykiety co Avantech TRR1000 w większości wspólnych rozmiarów, a obie zarejestrował w EPREL ten sam producent. Identyczne etykiety nie dowodzą, że opony są takie same: klasy są szerokie. Ale stała zgodność w wielu rozmiarach wskazuje na wspólną rodzinę produkcyjną.

Pytania

Czy Avantech TRR1000 to cicha opona?

Deklarowany hałas toczenia wynosi 73 dB w każdym rozmiarze. W 25% porównywalnych rozmiarów jest co najmniej tak cicha jak trzy czwarte konkurentów w tym samym rozmiarze.

Jak Avantech TRR1000 radzi sobie na mokrej nawierzchni?

Klasa przyczepności na mokrym to B. W 100% porównanych rozmiarów to co najmniej tyle, co u trzech czwartych konkurentów w tym samym rozmiarze.

Czy Avantech TRR1000 nadaje się na śnieg?

8 z 8 wpisów ma symbol 3PMSF, co oznacza zaliczony unijny test w ciężkich warunkach śnieżnych. Sprawdź dokładny rozmiar w tabeli.

Kiedy pojawiła się Avantech TRR1000?

Jest na rynku UE od: grudzień 2024. Najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 40/2024; kod DOT na boku opony pokazuje tydzień i rok Twojej opony.

Więcej opon Avantech

Źródło: EPREL, rejestr Komisji Europejskiej do celów etykietowania energetycznego — 8 wpisów, dane z 23 października 2026. Dostawcy zaktualizowali 0 z tych wpisów od pierwszej publikacji. Wartości etykiety to deklaracje dostawcy.