Przejdź do treści
3PMSF

Avantech STR1000

Etykieta UE dla każdego rozmiaru: 8 rozmiarów – opona z oznaczeniem 3PMSF na tle reszty rynku

Avantech STR1000 to opona z oznaczeniem 3PMSF do ciężarówek i autobusów. Dostawca zarejestrował ją w unijnej bazie produktów (EPREL) w 8 rozmiarach (9 wpisów z wariantami indeksu nośności i prędkości), na felgi 22,5″.

Przyczepność na mokrym to klasa A–B zależnie od rozmiaru, efektywność paliwowa C, a zewnętrzny hałas toczenia 72–73 dB. Każdy rozmiar ma symbol 3PMSF (trzy szczyty górskie i płatek śniegu), przyznawany oponom przebadanym w ciężkich warunkach śnieżnych.

Etykieta zależy od rozmiaru. Według przyczepności na mokrym, potem efektywności paliwowej, potem hałasu, najlepiej oceniony rozmiar w sprzedaży to 275/70 R22.5 (Przyczepność na mokrej nawierzchni A · Efektywność paliwowa C · 73 dB), najsłabszy 315/80 R22.5 (Przyczepność na mokrej nawierzchni B · Efektywność paliwowa C · 72 dB).

Na rynku UE od: grudzień 2024; najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 40/2024.

Przyczepność na mokrej nawierzchni
AB
A 89% · B 11%
Efektywność paliwowa
C
C 100%
Hałas toczenia72–73 dBmediana 73 dB
Rozmiary8felgi 22,5″
Śnieg i lód3PMSF ✓3PMSF wszystkie rozmiary · lód brak

Jak wypada w swoich rozmiarach

Porównaliśmy każdy rozmiar ze wszystkimi innymi oponami (opony zimowe i z 3PMSF) o tym samym rozmiarze i klasie w EPREL (8 rozmiarów miało co najmniej czterech konkurentów). Rozmiar zalicza punkt, gdy jego etykieta jest co najmniej tak dobra jak u 75% z nich.

Przyczepność na mokrej nawierzchni100% porównanych rozmiarów
Efektywność paliwowa75% porównanych rozmiarów
Hałas toczenia13% porównanych rozmiarów

Mocna strona: przyczepność na mokrej nawierzchni. Słabsza strona: hałas toczenia – tu większość konkurentów w tym samym rozmiarze wypada tak samo lub lepiej.

Wszystkie rozmiary (8)

Mała liczba pod każdą klasą to odsetek opon o tym samym rozmiarze i sezonie, którym ten rozmiar dorównuje lub które przewyższa („–”, gdy rozmiar ma mniej niż pięć opon).

RozmiarNośność / prędkośćMokraPaliwoHałasŚnieg / lódProdukcja od
Felgi 22,5″
275/70R22.5C3150/148MA100%C93%73 dBB45%3PMSF40/2024
295/60R22.5C3150/147K (147L)A100%C88%73 dBB68%3PMSF40/2024
295/80R22.5C3154/149MA100%C93%73 dBB63%3PMSF40/2024
315/60R22.5C3154/150L (150M)A100%C79%73 dBB59%3PMSF40/2024
315/70R22.5C3156/150LA100%C84%73 dBB68%3PMSF40/2024
315/80R22.5C3156/150L (150M)A100%C93%73 dBB67%3PMSF40/2024
315/80R22.5C3158/150LB92%C93%72 dBB80%3PMSF01/2026
385/55R22.5C3160K (L)A100%C67%73 dBB54%3PMSF40/2024
385/65R22.5C3164K (L)A100%C75%73 dBB50%3PMSF40/2024

Ta sama etykieta, inna marka

Te opony mają dokładnie te same wartości etykiety co Avantech STR1000 w większości wspólnych rozmiarów, a obie zarejestrował w EPREL ten sam producent. Identyczne etykiety nie dowodzą, że opony są takie same: klasy są szerokie. Ale stała zgodność w wielu rozmiarach wskazuje na wspólną rodzinę produkcyjną.

Pytania

Czy Avantech STR1000 to cicha opona?

Deklarowany hałas toczenia wynosi od 72 dB do 73 dB (mediana 73 dB). W 13% porównywalnych rozmiarów jest co najmniej tak cicha jak trzy czwarte konkurentów w tym samym rozmiarze.

Jak Avantech STR1000 radzi sobie na mokrej nawierzchni?

Klasa przyczepności na mokrym to A–B. W 100% porównanych rozmiarów to co najmniej tyle, co u trzech czwartych konkurentów w tym samym rozmiarze.

Czy Avantech STR1000 nadaje się na śnieg?

9 z 9 wpisów ma symbol 3PMSF, co oznacza zaliczony unijny test w ciężkich warunkach śnieżnych. Sprawdź dokładny rozmiar w tabeli.

Kiedy pojawiła się Avantech STR1000?

Jest na rynku UE od: grudzień 2024. Najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 40/2024; kod DOT na boku opony pokazuje tydzień i rok Twojej opony.

Więcej opon Avantech

Źródło: EPREL, rejestr Komisji Europejskiej do celów etykietowania energetycznego — 9 wpisów, dane z 23 października 2026. Dostawcy zaktualizowali 0 z tych wpisów od pierwszej publikacji. Wartości etykiety to deklaracje dostawcy.