Przejdź do treści
3PMSF

Kumho KRS50

Etykieta UE dla każdego rozmiaru: 9 rozmiarów – opona z oznaczeniem 3PMSF na tle reszty rynku

Kumho KRS50 to opona z oznaczeniem 3PMSF do ciężarówek i autobusów. Dostawca zarejestrował ją w unijnej bazie produktów (EPREL) w 9 rozmiarach (18 wpisów z wariantami indeksu nośności i prędkości), na felgi 17,5″–22,5″.

Przyczepność na mokrym to klasa B–C zależnie od rozmiaru, efektywność paliwowa C–E, a zewnętrzny hałas toczenia 69–71 dB. Każdy rozmiar ma symbol 3PMSF (trzy szczyty górskie i płatek śniegu), przyznawany oponom przebadanym w ciężkich warunkach śnieżnych.

Etykieta zależy od rozmiaru. Według przyczepności na mokrym, potem efektywności paliwowej, potem hałasu, najlepiej oceniony rozmiar w sprzedaży to 295/80 R22.5 (Przyczepność na mokrej nawierzchni B · Efektywność paliwowa C · 71 dB), najsłabszy 205/75 R17.5 (Przyczepność na mokrej nawierzchni C · Efektywność paliwowa E · 71 dB).

Na rynku UE od: luty 2013; najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 05/2021.

Przyczepność na mokrej nawierzchni
BC
B 44% · C 56%
Efektywność paliwowa
CDE
C 28% · D 67% · E 6%
Hałas toczenia69–71 dBmediana 71 dB
Rozmiary9felgi 17,5″–22,5″
Śnieg i lód3PMSF ✓3PMSF wszystkie rozmiary · lód brak

Jak wypada w swoich rozmiarach

Porównaliśmy każdy rozmiar ze wszystkimi innymi oponami (opony zimowe i z 3PMSF) o tym samym rozmiarze i klasie w EPREL (9 rozmiarów miało co najmniej czterech konkurentów). Rozmiar zalicza punkt, gdy jego etykieta jest co najmniej tak dobra jak u 75% z nich.

Przyczepność na mokrej nawierzchni44% porównanych rozmiarów
Efektywność paliwowa67% porównanych rozmiarów
Hałas toczenia100% porównanych rozmiarów

Mocna strona: hałas toczenia.

Wszystkie rozmiary (9)

Mała liczba pod każdą klasą to odsetek opon o tym samym rozmiarze i sezonie, którym ten rozmiar dorównuje lub które przewyższa („–”, gdy rozmiar ma mniej niż pięć opon).

RozmiarNośność / prędkośćMokraPaliwoHałasŚnieg / lódProdukcja od
Felgi 17,5″
205/75R17.5C3122/120MC56%D84%71 dBB84%3PMSF05/2021
205/75 R17.5C3122/120M · 124/122MC56%D84%69 dBA94%3PMSF03/2023
205/75R17.5C3124/122MC56%E16%71 dBB84%3PMSF05/2021
215/75R17.5C3126/124M · 128/126MB97%D86%71 dBB82%3PMSF05/2021
215/75 R17.5C3126/124MB97%D86%69 dBA94%3PMSF03/2023
225/75R17.5C3129/127MB95%D85%71 dBB84%3PMSF05/2021
Felgi 19,5″
245/70 R19.5C3136/134M · 137/135MC54%D71%71 dBB79%3PMSF05/2021
265/70R19.5C3140/138MC54%D71%71 dBB85%3PMSF05/2021
265/70 R19.5C3140/138MC54%C99%71 dBA85%3PMSF33/2024
Felgi 22,5″
295/80R22.5C3152/148MB92%C93%71 dBB87%3PMSF05/2021
295/80R22.5C3154/149MB92%D60%71 dBB87%3PMSF05/2021
315/70R22.5C3156/150LC50%D50%71 dBB91%3PMSF05/2021
315/80R22.5C3158/150LC48%C93%71 dBB91%3PMSF05/2021
385/65R22.5C3160K · 164KB91%C75%71 dBB83%3PMSF05/2021

Pytania

Czy Kumho KRS50 to cicha opona?

Deklarowany hałas toczenia wynosi od 69 dB do 71 dB (mediana 71 dB). W 100% porównywalnych rozmiarów jest co najmniej tak cicha jak trzy czwarte konkurentów w tym samym rozmiarze.

Jak Kumho KRS50 radzi sobie na mokrej nawierzchni?

Klasa przyczepności na mokrym to B–C. W 44% porównanych rozmiarów to co najmniej tyle, co u trzech czwartych konkurentów w tym samym rozmiarze.

Czy Kumho KRS50 nadaje się na śnieg?

18 z 18 wpisów ma symbol 3PMSF, co oznacza zaliczony unijny test w ciężkich warunkach śnieżnych. Sprawdź dokładny rozmiar w tabeli.

Kiedy pojawiła się Kumho KRS50?

Jest na rynku UE od: luty 2013. Najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 05/2021; kod DOT na boku opony pokazuje tydzień i rok Twojej opony.

Więcej opon Kumho

Źródło: EPREL, rejestr Komisji Europejskiej do celów etykietowania energetycznego — 18 wpisów, dane z 25 października 2026. Dostawcy zaktualizowali 17 z tych wpisów od pierwszej publikacji. Wartości etykiety to deklaracje dostawcy.