Przejdź do treści
3PMSF

Comforser CF9000

Etykieta UE dla każdego rozmiaru: 23 rozmiary – opona z oznaczeniem 3PMSF na tle reszty rynku

Comforser CF9000 to opona z oznaczeniem 3PMSF do ciężarówek i autobusów. Dostawca zarejestrował ją w unijnej bazie produktów (EPREL) w 23 rozmiarach (23 wpisy z wariantami indeksu nośności i prędkości), na felgi 16″–22″.

Przyczepność na mokrym to klasa B we wszystkich rozmiarach, efektywność paliwowa C, a zewnętrzny hałas toczenia 74 dB. Każdy rozmiar ma symbol 3PMSF (trzy szczyty górskie i płatek śniegu), przyznawany oponom przebadanym w ciężkich warunkach śnieżnych.

Na rynku UE od: styczeń 2025; najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 01/2025.

Przyczepność na mokrej nawierzchni
B
B 100%
Efektywność paliwowa
C
C 100%
Hałas toczenia74 dBmediana 74 dB
Rozmiary23felgi 16″–22″
Śnieg i lód3PMSF ✓3PMSF wszystkie rozmiary · lód brak

Jak wypada w swoich rozmiarach

Porównaliśmy każdy rozmiar ze wszystkimi innymi oponami (opony zimowe i z 3PMSF) o tym samym rozmiarze i klasie w EPREL (13 rozmiarów miało co najmniej czterech konkurentów). Rozmiar zalicza punkt, gdy jego etykieta jest co najmniej tak dobra jak u 75% z nich.

Przyczepność na mokrej nawierzchni85% porównanych rozmiarów
Efektywność paliwowa100% porównanych rozmiarów
Hałas toczenia15% porównanych rozmiarów

Mocna strona: efektywność paliwowa. Słabsza strona: hałas toczenia – tu większość konkurentów w tym samym rozmiarze wypada tak samo lub lepiej.

Wszystkie rozmiary (23)

Mała liczba pod każdą klasą to odsetek opon o tym samym rozmiarze i sezonie, którym ten rozmiar dorównuje lub które przewyższa („–”, gdy rozmiar ma mniej niż pięć opon).

RozmiarNośność / prędkośćMokraPaliwoHałasŚnieg / lódProdukcja od
Felgi 16″
LT265/75R16C3123/120QB70%C95%74 dBB65%3PMSF01/2025
Felgi 17″
35×12.50R17LTC3128QB–C–74 dBB–3PMSF01/2025
37×12.50R17LTC3128QB–C–74 dBB–3PMSF01/2025
37×13.50R17LTC3128QB–C–74 dBB–3PMSF01/2025
40×13.50R17LTC3128QB–C–74 dBB–3PMSF01/2025
LT265/70R17C3123/120QB88%C100%74 dBB81%3PMSF01/2025
LT275/70R17C3124/121QB100%C100%74 dBB57%3PMSF01/2025
LT285/70R17C3126/123QB80%C93%74 dBB60%3PMSF01/2025
LT295/70R17C3128/125QB–C–74 dBB–3PMSF01/2025
LT305/70R17C3125/122QB100%C100%74 dBB0%3PMSF01/2025
LT315/70R17C3128/125QB67%C100%74 dBB67%3PMSF01/2025
Felgi 18″
35×12.50R18LTC3128QB100%C100%74 dBB67%3PMSF01/2025
LT265/65R18C3122/119QB75%C100%74 dBB67%3PMSF01/2025
LT275/65R18C3123/120QB78%C94%74 dBB50%3PMSF01/2025
LT285/65R18C3125/122QB75%C83%74 dBB83%3PMSF01/2025
LT285/70R18C3127/124QB100%C100%74 dBB40%3PMSF01/2025
LT325/65R18C3128/125QB–C–74 dBB–3PMSF01/2025
Felgi 20″
35×12.50R20LTC3125QB–C–74 dBB–3PMSF01/2025
38×15.50R20LTC3128QB–C–74 dBB–3PMSF01/2025
40×15.50R20LTC3128QB–C–74 dBB–3PMSF01/2025
LT275/60R20C3123/120QB100%C100%74 dBB63%3PMSF01/2025
LT285/55R20C3122/119QB100%C100%74 dBB67%3PMSF01/2025
Felgi 22″
37×13.50R22LTC3128QB–C–74 dBB–3PMSF01/2025

Pytania

Czy Comforser CF9000 to cicha opona?

Deklarowany hałas toczenia wynosi 74 dB w każdym rozmiarze. W 15% porównywalnych rozmiarów jest co najmniej tak cicha jak trzy czwarte konkurentów w tym samym rozmiarze.

Jak Comforser CF9000 radzi sobie na mokrej nawierzchni?

Klasa przyczepności na mokrym to B. W 85% porównanych rozmiarów to co najmniej tyle, co u trzech czwartych konkurentów w tym samym rozmiarze.

Czy Comforser CF9000 nadaje się na śnieg?

23 z 23 wpisów ma symbol 3PMSF, co oznacza zaliczony unijny test w ciężkich warunkach śnieżnych. Sprawdź dokładny rozmiar w tabeli.

Kiedy pojawiła się Comforser CF9000?

Jest na rynku UE od: styczeń 2025. Najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 01/2025; kod DOT na boku opony pokazuje tydzień i rok Twojej opony.

Więcej opon Comforser

Źródło: EPREL, rejestr Komisji Europejskiej do celów etykietowania energetycznego — 23 wpisy, dane z 23 października 2026. Dostawcy zaktualizowali 23 z tych wpisów od pierwszej publikacji. Wartości etykiety to deklaracje dostawcy.