Przejdź do treści
Letnie

Yosun Durato DV1

Etykieta UE dla każdego rozmiaru: 24 rozmiary – opona letnia na tle reszty rynku

Yosun Durato DV1 to opona letnia do dostawczych i lekkich ciężarówek. Dostawca zarejestrował ją w unijnej bazie produktów (EPREL) w 24 rozmiarach (24 wpisy z wariantami indeksu nośności i prędkości), na felgi 14″–17″.

Przyczepność na mokrym to klasa B–C zależnie od rozmiaru, efektywność paliwowa C, a zewnętrzny hałas toczenia 71 dB.

Etykieta zależy od rozmiaru. Według przyczepności na mokrym, potem efektywności paliwowej, potem hałasu, najlepiej oceniony rozmiar w sprzedaży to 175/70 R14C (Przyczepność na mokrej nawierzchni B · Efektywność paliwowa C · 71 dB), najsłabszy 225/65 R16C (Przyczepność na mokrej nawierzchni C · Efektywność paliwowa C · 71 dB).

Na rynku UE od: styczeń 2025; najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 21/2025.

Przyczepność na mokrej nawierzchni
BC
B 96% · C 4%
Efektywność paliwowa
C
C 100%
Hałas toczenia71 dBmediana 71 dB
Rozmiary24felgi 14″–17″
Śnieg i lód—3PMSF brak · lód brak

Jak wypada w swoich rozmiarach

Porównaliśmy każdy rozmiar ze wszystkimi innymi oponami (opony letnie) o tym samym rozmiarze i klasie w EPREL (24 rozmiary miało co najmniej czterech konkurentów). Rozmiar zalicza punkt, gdy jego etykieta jest co najmniej tak dobra jak u 75% z nich.

Przyczepność na mokrej nawierzchni96% porównanych rozmiarów
Efektywność paliwowa100% porównanych rozmiarów
Hałas toczenia88% porównanych rozmiarów

Mocna strona: efektywność paliwowa.

Wszystkie rozmiary (24)

Mała liczba pod każdą klasą to odsetek opon o tym samym rozmiarze i sezonie, którym ten rozmiar dorównuje lub które przewyższa („–”, gdy rozmiar ma mniej niż pięć opon).

RozmiarNośność / prędkośćMokraPaliwoHałasŚnieg / lódProdukcja od
Felgi 14″
175/70R14CC295/93TB91%C92%71 dBB72%—21/2025
185R14CC2102/100RB93%C94%71 dBB79%—21/2025
195R14CC2106/104RB94%C95%71 dBB79%—21/2025
Felgi 15″
195R15CC2106/104RB95%C99%71 dBB83%—21/2025
195/70R15CC2104/102RB88%C94%71 dBB80%—21/2025
205/65R15CC2102/100TB85%C93%71 dBB78%—21/2025
205/70R15CC2106/104TB90%C94%71 dBB86%—21/2025
215/65R15CC2104/102TB87%C93%71 dBB85%—21/2025
215/70R15CC2109/107RB89%C91%71 dBB84%—21/2025
225/70R15CC2112/110RB87%C92%71 dBB85%—21/2025
Felgi 16″
175/75R16CC2101/99RB90%C91%71 dBB72%—21/2025
185/75R16CC2104/102SB89%C93%71 dBB79%—21/2025
195/60R16CC299/97TB87%C98%71 dBB76%—21/2025
195/65R16CC2104/102TB90%C96%71 dBB80%—21/2025
195/75R16CC2107/105RB85%C93%71 dBB78%—21/2025
205/65R16CC2107/105TB87%C94%71 dBB81%—21/2025
205/75R16CC2110/108RB85%C91%71 dBB80%—21/2025
215/60R16CC2108/106TB86%C97%71 dBB83%—21/2025
215/65R16CC2109/107TB84%C91%71 dBB80%—21/2025
215/75R16CC2116/114RB85%C91%71 dBB82%—21/2025
225/65R16CC2112/110TC41%C91%71 dBB80%—21/2025
225/75R16CC2121/120RB85%C84%71 dBB81%—21/2025
235/65R16CC2115/113TB81%C85%71 dBB83%—21/2025
Felgi 17″
215/60R17CC2109/107TB78%C83%71 dBB74%—21/2025

Ta sama etykieta, inna marka

Te opony mają dokładnie te same wartości etykiety co Yosun Durato DV1 w większości wspólnych rozmiarów, a obie zarejestrował w EPREL ten sam producent. Identyczne etykiety nie dowodzą, że opony są takie same: klasy są szerokie. Ale stała zgodność w wielu rozmiarach wskazuje na wspólną rodzinę produkcyjną.

Pytania

Czy Yosun Durato DV1 to cicha opona?

Deklarowany hałas toczenia wynosi 71 dB w każdym rozmiarze. W 88% porównywalnych rozmiarów jest co najmniej tak cicha jak trzy czwarte konkurentów w tym samym rozmiarze.

Jak Yosun Durato DV1 radzi sobie na mokrej nawierzchni?

Klasa przyczepności na mokrym to B–C. W 96% porównanych rozmiarów to co najmniej tyle, co u trzech czwartych konkurentów w tym samym rozmiarze.

Czy Yosun Durato DV1 nadaje się na śnieg?

Żaden rozmiar nie ma symbolu 3PMSF, więc opona nie ma certyfikatu na ciężkie warunki śnieżne. W krajach z obowiązkiem opon zimowych nie liczy się jako opona zimowa.

Kiedy pojawiła się Yosun Durato DV1?

Jest na rynku UE od: styczeń 2025. Najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 21/2025; kod DOT na boku opony pokazuje tydzień i rok Twojej opony.

Więcej opon Yosun

Źródło: EPREL, rejestr Komisji Europejskiej do celów etykietowania energetycznego — 24 wpisy, dane z 25 października 2026. Dostawcy zaktualizowali 2 z tych wpisów od pierwszej publikacji. Wartości etykiety to deklaracje dostawcy.