Przejdź do treści
Całoroczne

Tercelo Croseason Van

Etykieta UE dla każdego rozmiaru: 18 rozmiarów – opona całoroczna na tle reszty rynku

Tercelo Croseason Van to opona całoroczna do dostawczych i lekkich ciężarówek. Dostawca zarejestrował ją w unijnej bazie produktów (EPREL) w 18 rozmiarach (18 wpisów z wariantami indeksu nośności i prędkości), na felgi 14″–17″.

Przyczepność na mokrym to klasa B we wszystkich rozmiarach, efektywność paliwowa C–D, a zewnętrzny hałas toczenia 72 dB. Każdy rozmiar ma symbol 3PMSF (trzy szczyty górskie i płatek śniegu), przyznawany oponom przebadanym w ciężkich warunkach śnieżnych.

Etykieta zależy od rozmiaru. Według przyczepności na mokrym, potem efektywności paliwowej, potem hałasu, najlepiej oceniony rozmiar w sprzedaży to 175/70 R14C (Przyczepność na mokrej nawierzchni B · Efektywność paliwowa C · 72 dB), najsłabszy 175/65 R14C (Przyczepność na mokrej nawierzchni B · Efektywność paliwowa D · 72 dB).

Na rynku UE od: sierpień 2023; najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 23/2023.

Przyczepność na mokrej nawierzchni
B
B 100%
Efektywność paliwowa
CD
C 94% · D 6%
Hałas toczenia72 dBmediana 72 dB
Rozmiary18felgi 14″–17″
Śnieg i lód3PMSF ✓3PMSF wszystkie rozmiary · lód brak

Jak wypada w swoich rozmiarach

Porównaliśmy każdy rozmiar ze wszystkimi innymi oponami (opony całoroczne) o tym samym rozmiarze i klasie w EPREL (18 rozmiarów miało co najmniej czterech konkurentów). Rozmiar zalicza punkt, gdy jego etykieta jest co najmniej tak dobra jak u 75% z nich.

Przyczepność na mokrej nawierzchni83% porównanych rozmiarów
Efektywność paliwowa100% porównanych rozmiarów
Hałas toczenia50% porównanych rozmiarów

Mocna strona: efektywność paliwowa.

Wszystkie rozmiary (18)

Mała liczba pod każdą klasą to odsetek opon o tym samym rozmiarze i sezonie, którym ten rozmiar dorównuje lub które przewyższa („–”, gdy rozmiar ma mniej niż pięć opon).

RozmiarNośność / prędkośćMokraPaliwoHałasŚnieg / lódProdukcja od
Felgi 14″
175/65R14CC290/88TB94%D77%72 dBB62%3PMSF23/2023
175/70R14CC295/93TB100%C100%72 dBB61%3PMSF23/2023
Felgi 15″
195/70R15CC2104/102SB81%C98%72 dBB70%3PMSF23/2023
205/70R15CC2106/104SB92%C99%72 dBB58%3PMSF23/2023
215/70R15CC2109/107SB76%C98%72 dBB82%3PMSF23/2023
225/70R15CC2112/110SB78%C97%72 dBB81%3PMSF23/2023
Felgi 16″
185/75R16CC2104/102SB88%C97%72 dBB65%3PMSF23/2023
195/60R16CC299/97HB78%C98%72 dBB76%3PMSF23/2023
195/65R16CC2104/102SB86%C97%72 dBB68%3PMSF23/2023
195/75R16CC2107/105SB76%C98%72 dBB70%3PMSF23/2023
205/65R16CC2107/105TB77%C98%72 dBB68%3PMSF23/2023
205/75R16CC2113/111SB75%C95%72 dBB71%3PMSF23/2023
215/65R16CC2109/107TB75%C95%72 dBB81%3PMSF23/2023
215/75R16CC2113/111SB76%C95%72 dBB82%3PMSF23/2023
225/65R16CC2112/110SB72%C95%72 dBB81%3PMSF23/2023
225/75R16CC2121/120RB71%C89%72 dBB79%3PMSF23/2023
235/65R16CC2115/113SB69%C87%72 dBB81%3PMSF23/2023
Felgi 17″
215/60R17CC2109/107TB82%C93%72 dBB88%3PMSF23/2023

Pytania

Czy Tercelo Croseason Van to cicha opona?

Deklarowany hałas toczenia wynosi 72 dB w każdym rozmiarze. W 50% porównywalnych rozmiarów jest co najmniej tak cicha jak trzy czwarte konkurentów w tym samym rozmiarze.

Jak Tercelo Croseason Van radzi sobie na mokrej nawierzchni?

Klasa przyczepności na mokrym to B. W 83% porównanych rozmiarów to co najmniej tyle, co u trzech czwartych konkurentów w tym samym rozmiarze.

Czy Tercelo Croseason Van nadaje się na śnieg?

18 z 18 wpisów ma symbol 3PMSF, co oznacza zaliczony unijny test w ciężkich warunkach śnieżnych. Sprawdź dokładny rozmiar w tabeli.

Kiedy pojawiła się Tercelo Croseason Van?

Jest na rynku UE od: sierpień 2023. Najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 23/2023; kod DOT na boku opony pokazuje tydzień i rok Twojej opony.

Więcej opon Tercelo

Źródło: EPREL, rejestr Komisji Europejskiej do celów etykietowania energetycznego — 18 wpisów, dane z 25 października 2026. Dostawcy zaktualizowali 18 z tych wpisów od pierwszej publikacji. Wartości etykiety to deklaracje dostawcy.