Przejdź do treści
Letnie

Goldshield HD158

Etykieta UE dla każdego rozmiaru: 11 rozmiarów – opona letnia na tle reszty rynku

Goldshield HD158 to opona letnia do ciężarówek i autobusów. Dostawca zarejestrował ją w unijnej bazie produktów (EPREL) w 11 rozmiarach (15 wpisów z wariantami indeksu nośności i prędkości), na felgi 20″–24,5″.

Przyczepność na mokrym to klasa C we wszystkich rozmiarach, efektywność paliwowa C, a zewnętrzny hałas toczenia 71–73 dB.

Na rynku UE od: maj 2021; najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 10/2020.

Przyczepność na mokrej nawierzchni
C
C 100%
Efektywność paliwowa
C
C 100%
Hałas toczenia71–73 dBmediana 71 dB
Rozmiary11felgi 20″–24,5″
Śnieg i lód—3PMSF brak · lód brak

Jak wypada w swoich rozmiarach

Porównaliśmy każdy rozmiar ze wszystkimi innymi oponami (opony letnie) o tym samym rozmiarze i klasie w EPREL (11 rozmiarów miało co najmniej czterech konkurentów). Rozmiar zalicza punkt, gdy jego etykieta jest co najmniej tak dobra jak u 75% z nich.

Przyczepność na mokrej nawierzchni27% porównanych rozmiarów
Efektywność paliwowa100% porównanych rozmiarów
Hałas toczenia82% porównanych rozmiarów

Mocna strona: efektywność paliwowa.

Wszystkie rozmiary (11)

Mała liczba pod każdą klasą to odsetek opon o tym samym rozmiarze i sezonie, którym ten rozmiar dorównuje lub które przewyższa („–”, gdy rozmiar ma mniej niż pięć opon).

RozmiarNośność / prędkośćMokraPaliwoHałasŚnieg / lódProdukcja od
Felgi 20″
9.00R20C3143/141KC77%C100%71 dBB100%—05/2025
9.00R20C3144/141KC77%C100%73 dBB58%—01/2023
10.00R20C3149/146KC61%C100%71 dBB98%—10/2020
11.00R20C3151/148K · 152/149KC65%C100%71 dBB97%—10/2020
12.00R20C3154/151K · 156/153KC68%C100%71 dBB99%—10/2020
Felgi 22,5″
11R22.5C3146/143MC67%C97%71 dBB92%—10/2020
11R22.5C3149/146MC67%C97%73 dBB55%—01/2023
13R22.5C3156/150LC60%C99%71 dBB96%—10/2020
295/80R22.5C3152/149MC59%C95%71 dBB87%—10/2020
315/80R22.5C3156/150MC57%C95%71 dBB91%—10/2020
Felgi 24″
12.00R24C3160/156KC59%C94%73 dBB63%—01/2026
1200R24C3160/157KC88%C100%71 dBB88%—10/2020
Felgi 24,5″
11R24.5C3149/146MC80%C100%73 dBB52%—01/2023

Pytania

Czy Goldshield HD158 to cicha opona?

Deklarowany hałas toczenia wynosi od 71 dB do 73 dB (mediana 71 dB). W 82% porównywalnych rozmiarów jest co najmniej tak cicha jak trzy czwarte konkurentów w tym samym rozmiarze.

Jak Goldshield HD158 radzi sobie na mokrej nawierzchni?

Klasa przyczepności na mokrym to C. W 27% porównanych rozmiarów to co najmniej tyle, co u trzech czwartych konkurentów w tym samym rozmiarze.

Czy Goldshield HD158 nadaje się na śnieg?

Żaden rozmiar nie ma symbolu 3PMSF, więc opona nie ma certyfikatu na ciężkie warunki śnieżne. W krajach z obowiązkiem opon zimowych nie liczy się jako opona zimowa.

Kiedy pojawiła się Goldshield HD158?

Jest na rynku UE od: maj 2021. Najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 10/2020; kod DOT na boku opony pokazuje tydzień i rok Twojej opony.

Źródło: EPREL, rejestr Komisji Europejskiej do celów etykietowania energetycznego — 15 wpisów, dane z 23 października 2026. Dostawcy zaktualizowali 3 z tych wpisów od pierwszej publikacji. Wartości etykiety to deklaracje dostawcy.