Przejdź do treści
3PMSF

Aplus ASV909

Etykieta UE dla każdego rozmiaru: 21 rozmiarów – opona z oznaczeniem 3PMSF na tle reszty rynku

Aplus ASV909 to opona z oznaczeniem 3PMSF do dostawczych i lekkich ciężarówek. Dostawca zarejestrował ją w unijnej bazie produktów (EPREL) w 21 rozmiarach (51 wpisów z wariantami indeksu nośności i prędkości), na felgi 14″–17″.

Przyczepność na mokrym to klasa B we wszystkich rozmiarach, efektywność paliwowa C, a zewnętrzny hałas toczenia 72 dB. Każdy rozmiar ma symbol 3PMSF (trzy szczyty górskie i płatek śniegu), przyznawany oponom przebadanym w ciężkich warunkach śnieżnych.

Na rynku UE od: styczeń 2022; najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 01/2022.

Przyczepność na mokrej nawierzchni
B
B 100%
Efektywność paliwowa
C
C 100%
Hałas toczenia72 dBmediana 72 dB
Rozmiary21felgi 14″–17″
Śnieg i lód3PMSF ✓3PMSF wszystkie rozmiary · lód brak

Jak wypada w swoich rozmiarach

Porównaliśmy każdy rozmiar ze wszystkimi innymi oponami (opony zimowe i z 3PMSF) o tym samym rozmiarze i klasie w EPREL (21 rozmiarów miało co najmniej czterech konkurentów). Rozmiar zalicza punkt, gdy jego etykieta jest co najmniej tak dobra jak u 75% z nich.

Przyczepność na mokrej nawierzchni95% porównanych rozmiarów
Efektywność paliwowa100% porównanych rozmiarów
Hałas toczenia52% porównanych rozmiarów

Mocna strona: efektywność paliwowa.

Wszystkie rozmiary (21)

Mała liczba pod każdą klasą to odsetek opon o tym samym rozmiarze i sezonie, którym ten rozmiar dorównuje lub które przewyższa („–”, gdy rozmiar ma mniej niż pięć opon).

RozmiarNośność / prędkośćMokraPaliwoHałasŚnieg / lódProdukcja od
Felgi 14″
175/65R14CC290/88T · 90/88TB86%C100%72 dBC83%3PMSF01/2022
175/70R14CC295/93T · 95/93TB79%C100%72 dBC71%3PMSF01/2022
Felgi 15″
195/70R15CC2104/102R · 104/102R · 104/102SB89%C100%72 dBB70%3PMSF01/2022
205/70R15CC2106/104R · 106/104R · 106/104SB91%C99%72 dBB63%3PMSF01/2022
215/65R15CC2104/102T · 104/102TB83%C100%72 dBB76%3PMSF01/2022
215/70R15CC2109/107R · 109/107R · 109/107TB87%C100%72 dBB72%3PMSF01/2022
225/70R15CC2112/110R · 112/110R · 112/110SB87%C99%72 dBB77%3PMSF01/2022
Felgi 16″
185/75R16CC2104/102R · 104/102R · 104/102SB88%C99%72 dBC70%3PMSF01/2022
195/60R16CC299/97H · 99/97HB85%C100%72 dBB73%3PMSF01/2022
195/65R16CC2104/102T · 104/102TB90%C100%72 dBB63%3PMSF01/2022
195/75R16CC2107/105R · 107/105R · 110/108TB84%C100%72 dBB72%3PMSF01/2022
205/65R16CC2107/105T · 107/105TB88%C99%72 dBB72%3PMSF01/2022
205/75R16CC2113/111R · 113/111RB82%C99%72 dBB76%3PMSF01/2022
215/60R16CC2103/101T · 103/101TB88%C100%72 dBB74%3PMSF01/2022
215/65R16CC2109/107T · 109/107TB87%C99%72 dBB75%3PMSF01/2022
215/75R16CC2113/111R · 113/111R · 116/114RB88%C99%72 dBB76%3PMSF01/2022
225/65R16CC2112/110R · 112/110R · 112/110SB86%C99%72 dBB75%3PMSF01/2022
225/75R16CC2121/120R · 121/120RB86%C98%72 dBB76%3PMSF01/2022
235/65R16CC2115/113R · 115/113R · 121/119RB84%C97%72 dBB76%3PMSF01/2022
Felgi 17″
215/60R17CC2109/107T · 109/107TB82%C96%72 dBB81%3PMSF01/2022
225/55R17CC2109/107H · 109/107HB72%C100%72 dBB94%3PMSF01/2023

Pytania

Czy Aplus ASV909 to cicha opona?

Deklarowany hałas toczenia wynosi 72 dB w każdym rozmiarze. W 52% porównywalnych rozmiarów jest co najmniej tak cicha jak trzy czwarte konkurentów w tym samym rozmiarze.

Jak Aplus ASV909 radzi sobie na mokrej nawierzchni?

Klasa przyczepności na mokrym to B. W 95% porównanych rozmiarów to co najmniej tyle, co u trzech czwartych konkurentów w tym samym rozmiarze.

Czy Aplus ASV909 nadaje się na śnieg?

51 z 51 wpisów ma symbol 3PMSF, co oznacza zaliczony unijny test w ciężkich warunkach śnieżnych. Sprawdź dokładny rozmiar w tabeli.

Kiedy pojawiła się Aplus ASV909?

Jest na rynku UE od: styczeń 2022. Najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 01/2022; kod DOT na boku opony pokazuje tydzień i rok Twojej opony.

Więcej opon Aplus

Źródło: EPREL, rejestr Komisji Europejskiej do celów etykietowania energetycznego — 51 wpisów, dane z 23 października 2026. Dostawcy zaktualizowali 20 z tych wpisów od pierwszej publikacji. Wartości etykiety to deklaracje dostawcy.