Przejdź do treści
Całoroczne

Sailun Commercio 4 Seasons

Etykieta UE dla każdego rozmiaru: 19 rozmiarów – opona całoroczna na tle reszty rynku

Sailun Commercio 4 Seasons to opona całoroczna do dostawczych i lekkich ciężarówek. Dostawca zarejestrował ją w unijnej bazie produktów (EPREL) w 19 rozmiarach (19 wpisów z wariantami indeksu nośności i prędkości), na felgi 15″–17″.

Przyczepność na mokrym to klasa A–B zależnie od rozmiaru, efektywność paliwowa C–D, a zewnętrzny hałas toczenia 72 dB. Każdy rozmiar ma symbol 3PMSF (trzy szczyty górskie i płatek śniegu), przyznawany oponom przebadanym w ciężkich warunkach śnieżnych.

Etykieta zależy od rozmiaru. Według przyczepności na mokrym, potem efektywności paliwowej, potem hałasu, najlepiej oceniony rozmiar w sprzedaży to 215/70 R15C 8PR (Przyczepność na mokrej nawierzchni A · Efektywność paliwowa C · 72 dB), najsłabszy 195/65 R16C 8PR (Przyczepność na mokrej nawierzchni B · Efektywność paliwowa D · 72 dB).

Na rynku UE od: sierpień 2016; najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 08/2019.

Przyczepność na mokrej nawierzchni
AB
A 79% · B 21%
Efektywność paliwowa
CD
C 47% · D 53%
Hałas toczenia72 dBmediana 72 dB
Rozmiary19felgi 15″–17″
Śnieg i lód3PMSF ✓3PMSF wszystkie rozmiary · lód brak

Jak wypada w swoich rozmiarach

Porównaliśmy każdy rozmiar ze wszystkimi innymi oponami (opony całoroczne) o tym samym rozmiarze i klasie w EPREL (19 rozmiarów miało co najmniej czterech konkurentów). Rozmiar zalicza punkt, gdy jego etykieta jest co najmniej tak dobra jak u 75% z nich.

Przyczepność na mokrej nawierzchni100% porównanych rozmiarów
Efektywność paliwowa53% porównanych rozmiarów
Hałas toczenia74% porównanych rozmiarów

Mocna strona: przyczepność na mokrej nawierzchni.

Wszystkie rozmiary (19)

Mała liczba pod każdą klasą to odsetek opon o tym samym rozmiarze i sezonie, którym ten rozmiar dorównuje lub które przewyższa („–”, gdy rozmiar ma mniej niż pięć opon).

RozmiarNośność / prędkośćMokraPaliwoHałasŚnieg / lódProdukcja od
Felgi 15″
185/65R15C 6PRC297/95SB88%D75%72 dBB100%3PMSF32/2024
195/70R15C 8PRC2104/102TB81%D45%72 dBB70%3PMSF08/2019
215/65R15C 6PRC2104/102TA100%D59%72 dBB86%3PMSF32/2024
215/70R15C 8PRC2109/107SA100%C98%72 dBB82%3PMSF08/2019
225/70R15C 8PRC2112/110SA100%C97%72 dBB81%3PMSF08/2019
Felgi 16″
195/60R16C 6PRC299/97HA100%D61%72 dBB76%3PMSF08/2019
195/65R16C 8PRC2104/102TB86%D43%72 dBB68%3PMSF08/2019
195/75R16C 10PRC2110/108RB76%C98%72 dBB70%3PMSF08/2019
205/65R16C 8PRC2107/105TA100%D34%72 dBB68%3PMSF08/2019
205/75R16C 10PRC2113/111RA100%C95%72 dBB71%3PMSF08/2019
215/60R16C 6PRC2103/101TA100%D44%72 dBB88%3PMSF08/2019
215/65R16C 8PRC2109/107TA100%D29%72 dBB81%3PMSF08/2019
215/75R16C 10PRC2116/114RA100%C95%72 dBB82%3PMSF08/2019
225/65R16C 8PRC2112/110TA100%C95%72 dBB81%3PMSF08/2019
225/75R16C 10PRC2121/120RA100%C89%72 dBB79%3PMSF08/2019
235/65R16C 10PRC2121/119RA100%C87%72 dBB81%3PMSF08/2019
Felgi 17″
215/60R17C 8PRC2109/107TA100%D35%72 dBB88%3PMSF08/2019
225/55R17C 8PRC2109/107HA100%D23%72 dBB79%3PMSF10/2024
235/60R17C 10PRC2117/115RA100%C85%72 dBB100%3PMSF10/2024

Pytania

Czy Sailun Commercio 4 Seasons to cicha opona?

Deklarowany hałas toczenia wynosi 72 dB w każdym rozmiarze. W 74% porównywalnych rozmiarów jest co najmniej tak cicha jak trzy czwarte konkurentów w tym samym rozmiarze.

Jak Sailun Commercio 4 Seasons radzi sobie na mokrej nawierzchni?

Klasa przyczepności na mokrym to A–B. W 100% porównanych rozmiarów to co najmniej tyle, co u trzech czwartych konkurentów w tym samym rozmiarze.

Czy Sailun Commercio 4 Seasons nadaje się na śnieg?

19 z 19 wpisów ma symbol 3PMSF, co oznacza zaliczony unijny test w ciężkich warunkach śnieżnych. Sprawdź dokładny rozmiar w tabeli.

Kiedy pojawiła się Sailun Commercio 4 Seasons?

Jest na rynku UE od: sierpień 2016. Najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 08/2019; kod DOT na boku opony pokazuje tydzień i rok Twojej opony.

Więcej opon Sailun

Źródło: EPREL, rejestr Komisji Europejskiej do celów etykietowania energetycznego — 19 wpisów, dane z 25 października 2026. Dostawcy zaktualizowali 0 z tych wpisów od pierwszej publikacji. Wartości etykiety to deklaracje dostawcy.