Przejdź do treści
Letnie

Aonaite 896

Etykieta UE dla każdego rozmiaru: 4 rozmiary – opona letnia na tle reszty rynku

Aonaite 896 to opona letnia do ciężarówek i autobusów. Dostawca zarejestrował ją w unijnej bazie produktów (EPREL) w 4 rozmiarach (4 wpisy z wariantami indeksu nośności i prędkości), na felgi 16″–20″.

Przyczepność na mokrym to klasa C we wszystkich rozmiarach, efektywność paliwowa C, a zewnętrzny hałas toczenia 72 dB.

Na rynku UE od: styczeń 2018; najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 02/2018.

Przyczepność na mokrej nawierzchni
C
C 100%
Efektywność paliwowa
C
C 100%
Hałas toczenia72 dBmediana 72 dB
Rozmiary4felgi 16″–20″
Śnieg i lód—3PMSF brak · lód brak

Jak wypada w swoich rozmiarach

Porównaliśmy każdy rozmiar ze wszystkimi innymi oponami (opony letnie) o tym samym rozmiarze i klasie w EPREL (4 rozmiary miało co najmniej czterech konkurentów). Rozmiar zalicza punkt, gdy jego etykieta jest co najmniej tak dobra jak u 75% z nich.

Przyczepność na mokrej nawierzchni25% porównanych rozmiarów
Efektywność paliwowa100% porównanych rozmiarów
Hałas toczenia50% porównanych rozmiarów

Mocna strona: efektywność paliwowa.

Wszystkie rozmiary (4)

Mała liczba pod każdą klasą to odsetek opon o tym samym rozmiarze i sezonie, którym ten rozmiar dorównuje lub które przewyższa („–”, gdy rozmiar ma mniej niż pięć opon).

RozmiarNośność / prędkośćMokraPaliwoHałasŚnieg / lódProdukcja od
Felgi 16″
7.00R16C3118/114LC75%C100%72 dBB50%—02/2018
8.25R16C3128/124LC63%C95%72 dBB63%—02/2018
Felgi 20″
10.00R20C3149/146KC61%C100%72 dBB77%—02/2018
11.00R20C3152/149KC65%C100%72 dBB80%—02/2018

Pytania

Czy Aonaite 896 to cicha opona?

Deklarowany hałas toczenia wynosi 72 dB w każdym rozmiarze. W 50% porównywalnych rozmiarów jest co najmniej tak cicha jak trzy czwarte konkurentów w tym samym rozmiarze.

Jak Aonaite 896 radzi sobie na mokrej nawierzchni?

Klasa przyczepności na mokrym to C. W 25% porównanych rozmiarów to co najmniej tyle, co u trzech czwartych konkurentów w tym samym rozmiarze.

Czy Aonaite 896 nadaje się na śnieg?

Żaden rozmiar nie ma symbolu 3PMSF, więc opona nie ma certyfikatu na ciężkie warunki śnieżne. W krajach z obowiązkiem opon zimowych nie liczy się jako opona zimowa.

Kiedy pojawiła się Aonaite 896?

Jest na rynku UE od: styczeń 2018. Najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 02/2018; kod DOT na boku opony pokazuje tydzień i rok Twojej opony.

Źródło: EPREL, rejestr Komisji Europejskiej do celów etykietowania energetycznego — 4 wpisy, dane z 23 października 2026. Dostawcy zaktualizowali 0 z tych wpisów od pierwszej publikacji. Wartości etykiety to deklaracje dostawcy.