Przejdź do treści
3PMSF

Anteo Pro-t

Etykieta UE dla każdego rozmiaru: 6 rozmiarów – opona z oznaczeniem 3PMSF na tle reszty rynku

Anteo Pro-t to opona z oznaczeniem 3PMSF do ciężarówek i autobusów. Dostawca zarejestrował ją w unijnej bazie produktów (EPREL) w 6 rozmiarach (6 wpisów z wariantami indeksu nośności i prędkości), na felgi 17,5″–22,5″.

Przyczepność na mokrym to klasa A–C zależnie od rozmiaru, efektywność paliwowa B–D, a zewnętrzny hałas toczenia 69–71 dB. Każdy rozmiar ma symbol 3PMSF (trzy szczyty górskie i płatek śniegu), przyznawany oponom przebadanym w ciężkich warunkach śnieżnych.

Etykieta zależy od rozmiaru. Według przyczepności na mokrym, potem efektywności paliwowej, potem hałasu, najlepiej oceniony rozmiar w sprzedaży to 385/55 R22.5 (Przyczepność na mokrej nawierzchni A · Efektywność paliwowa C · 69 dB), najsłabszy 435/50 R19.5 (Przyczepność na mokrej nawierzchni C · Efektywność paliwowa B · 71 dB).

Na rynku UE od: listopad 2019; najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 30/2019.

Przyczepność na mokrej nawierzchni
ABC
A 67% · B 17% · C 17%
Efektywność paliwowa
BCD
B 17% · C 33% · D 50%
Hałas toczenia69–71 dBmediana 69 dB
Rozmiary6felgi 17,5″–22,5″
Śnieg i lód3PMSF ✓3PMSF wszystkie rozmiary · lód brak

Jak wypada w swoich rozmiarach

Porównaliśmy każdy rozmiar ze wszystkimi innymi oponami (opony zimowe i z 3PMSF) o tym samym rozmiarze i klasie w EPREL (6 rozmiarów miało co najmniej czterech konkurentów). Rozmiar zalicza punkt, gdy jego etykieta jest co najmniej tak dobra jak u 75% z nich.

Przyczepność na mokrej nawierzchni83% porównanych rozmiarów
Efektywność paliwowa50% porównanych rozmiarów
Hałas toczenia100% porównanych rozmiarów

Mocna strona: hałas toczenia.

Wszystkie rozmiary (6)

Mała liczba pod każdą klasą to odsetek opon o tym samym rozmiarze i sezonie, którym ten rozmiar dorównuje lub które przewyższa („–”, gdy rozmiar ma mniej niż pięć opon).

RozmiarNośność / prędkośćMokraPaliwoHałasŚnieg / lódProdukcja od
Felgi 17,5″
215/75R17.5C3135/133JB97%C100%69 dBB94%3PMSF46/2019
235/75R17.5C3143/141J (141F)A100%D79%70 dBA93%3PMSF04/2020
245/70R17.5C3143/141J (141F)A100%D75%69 dBA96%3PMSF06/2020
Felgi 19,5″
265/70R19.5C3143/141JA100%D71%69 dBA99%3PMSF41/2020
435/50R19.5C3164JC35%B94%71 dBA91%3PMSF22/2025
Felgi 22,5″
385/55R22.5C3160KA100%C67%69 dBA99%3PMSF30/2019

Pytania

Czy Anteo Pro-t to cicha opona?

Deklarowany hałas toczenia wynosi od 69 dB do 71 dB (mediana 69 dB). W 100% porównywalnych rozmiarów jest co najmniej tak cicha jak trzy czwarte konkurentów w tym samym rozmiarze.

Jak Anteo Pro-t radzi sobie na mokrej nawierzchni?

Klasa przyczepności na mokrym to A–C. W 83% porównanych rozmiarów to co najmniej tyle, co u trzech czwartych konkurentów w tym samym rozmiarze.

Czy Anteo Pro-t nadaje się na śnieg?

6 z 6 wpisów ma symbol 3PMSF, co oznacza zaliczony unijny test w ciężkich warunkach śnieżnych. Sprawdź dokładny rozmiar w tabeli.

Kiedy pojawiła się Anteo Pro-t?

Jest na rynku UE od: listopad 2019. Najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 30/2019; kod DOT na boku opony pokazuje tydzień i rok Twojej opony.

Więcej opon Anteo

Źródło: EPREL, rejestr Komisji Europejskiej do celów etykietowania energetycznego — 6 wpisów, dane z 23 października 2026. Dostawcy zaktualizowali 5 z tych wpisów od pierwszej publikacji. Wartości etykiety to deklaracje dostawcy.