Przejdź do treści
3PMSF

Tekpro PowiGo Van V9

Etykieta UE dla każdego rozmiaru: 20 rozmiarów – opona z oznaczeniem 3PMSF na tle reszty rynku

Tekpro PowiGo Van V9 to opona z oznaczeniem 3PMSF do dostawczych i lekkich ciężarówek. Dostawca zarejestrował ją w unijnej bazie produktów (EPREL) w 20 rozmiarach (22 wpisy z wariantami indeksu nośności i prędkości), na felgi 14″–17″.

Przyczepność na mokrym to klasa B we wszystkich rozmiarach, efektywność paliwowa C, a zewnętrzny hałas toczenia 72 dB. Każdy rozmiar ma symbol 3PMSF (trzy szczyty górskie i płatek śniegu), przyznawany oponom przebadanym w ciężkich warunkach śnieżnych.

Na rynku UE od: sierpień 2026; najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 34/2026.

Przyczepność na mokrej nawierzchni
B
B 100%
Efektywność paliwowa
C
C 100%
Hałas toczenia72 dBmediana 72 dB
Rozmiary20felgi 14″–17″
Śnieg i lód3PMSF ✓3PMSF wszystkie rozmiary · lód brak

Jak wypada w swoich rozmiarach

Porównaliśmy każdy rozmiar ze wszystkimi innymi oponami (opony zimowe i z 3PMSF) o tym samym rozmiarze i klasie w EPREL (20 rozmiarów miało co najmniej czterech konkurentów). Rozmiar zalicza punkt, gdy jego etykieta jest co najmniej tak dobra jak u 75% z nich.

Przyczepność na mokrej nawierzchni90% porównanych rozmiarów
Efektywność paliwowa100% porównanych rozmiarów
Hałas toczenia55% porównanych rozmiarów

Mocna strona: efektywność paliwowa.

Wszystkie rozmiary (20)

Mała liczba pod każdą klasą to odsetek opon o tym samym rozmiarze i sezonie, którym ten rozmiar dorównuje lub które przewyższa („–”, gdy rozmiar ma mniej niż pięć opon).

RozmiarNośność / prędkośćMokraPaliwoHałasŚnieg / lódProdukcja od
Felgi 14″
175/65R14CC290/88TB86%C100%72 dBB83%3PMSF34/2026
175/70R14CC295/93TB79%C100%72 dBB71%3PMSF34/2026
185R14CC2102/100RB90%C100%72 dBB65%3PMSF34/2026
Felgi 15″
185/65R15CC297/95SB68%C100%72 dBB94%3PMSF34/2026
195/70R15CC2104/102SB89%C100%72 dBB70%3PMSF34/2026
215/65R15CC2104/102TB83%C100%72 dBB76%3PMSF34/2026
215/70R15CC2109/107SB87%C100%72 dBB72%3PMSF34/2026
225/70R15CC2112/110SB87%C99%72 dBB77%3PMSF34/2026
Felgi 16″
195/60R16CC299/97HB85%C100%72 dBB73%3PMSF34/2026
195/65R16CC2104/102SB90%C100%72 dBB63%3PMSF34/2026
195/75R16CC2107/105S · 110/108SB84%C100%72 dBB72%3PMSF34/2026
205/65R16CC2107/105TB88%C99%72 dBB72%3PMSF34/2026
205/75R16CC2113/111SB82%C99%72 dBB76%3PMSF34/2026
215/60R16CC2103/101TB88%C100%72 dBB74%3PMSF34/2026
215/65R16CC2109/107TB87%C99%72 dBB75%3PMSF34/2026
225/65R16CC2112/110SB86%C99%72 dBB75%3PMSF34/2026
225/75R16CC2121/120RB86%C98%72 dBB76%3PMSF34/2026
235/65R16CC2115/113S · 121/119RB84%C97%72 dBB76%3PMSF34/2026
Felgi 17″
215/60R17CC2109/107TB82%C96%72 dBB81%3PMSF34/2026
225/55R17CC2109/107HB72%C100%72 dBB94%3PMSF34/2026

Pytania

Czy Tekpro PowiGo Van V9 to cicha opona?

Deklarowany hałas toczenia wynosi 72 dB w każdym rozmiarze. W 55% porównywalnych rozmiarów jest co najmniej tak cicha jak trzy czwarte konkurentów w tym samym rozmiarze.

Jak Tekpro PowiGo Van V9 radzi sobie na mokrej nawierzchni?

Klasa przyczepności na mokrym to B. W 90% porównanych rozmiarów to co najmniej tyle, co u trzech czwartych konkurentów w tym samym rozmiarze.

Czy Tekpro PowiGo Van V9 nadaje się na śnieg?

22 z 22 wpisów ma symbol 3PMSF, co oznacza zaliczony unijny test w ciężkich warunkach śnieżnych. Sprawdź dokładny rozmiar w tabeli.

Kiedy pojawiła się Tekpro PowiGo Van V9?

Jest na rynku UE od: sierpień 2026. Najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 34/2026; kod DOT na boku opony pokazuje tydzień i rok Twojej opony.

Więcej opon Tekpro

Źródło: EPREL, rejestr Komisji Europejskiej do celów etykietowania energetycznego — 22 wpisy, dane z 25 października 2026. Dostawcy zaktualizowali 0 z tych wpisów od pierwszej publikacji. Wartości etykiety to deklaracje dostawcy.