Przejdź do treści
3PMSF

Pirelli FR:01

Etykieta UE dla każdego rozmiaru: 6 rozmiarów – opona z oznaczeniem 3PMSF na tle reszty rynku

Pirelli FR:01 to opona z oznaczeniem 3PMSF do ciężarówek i autobusów. Dostawca zarejestrował ją w unijnej bazie produktów (EPREL) w 6 rozmiarach (6 wpisów z wariantami indeksu nośności i prędkości), na felgi 19,5″–22,5″.

Przyczepność na mokrym to klasa B we wszystkich rozmiarach, efektywność paliwowa C–D, a zewnętrzny hałas toczenia 66–73 dB. 4 z 6 wpisów ma symbol 3PMSF do jazdy w ciężkich warunkach śnieżnych.

Etykieta zależy od rozmiaru. Według przyczepności na mokrym, potem efektywności paliwowej, potem hałasu, najlepiej oceniony rozmiar w sprzedaży to 305/70 R19.5 (Przyczepność na mokrej nawierzchni B · Efektywność paliwowa C · 66 dB), najsłabszy 11R22.5 (Przyczepność na mokrej nawierzchni B · Efektywność paliwowa D · 73 dB).

Na rynku UE od: luty 2016; najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 44/2015.

Przyczepność na mokrej nawierzchni
B
B 100%
Efektywność paliwowa
CD
C 33% · D 67%
Hałas toczenia66–73 dBmediana 71,5 dB
Rozmiary6felgi 19,5″–22,5″
Śnieg i lód4/63PMSF 4 · lód brak

Jak wypada w swoich rozmiarach

Porównaliśmy każdy rozmiar ze wszystkimi innymi oponami (opony zimowe i z 3PMSF) o tym samym rozmiarze i klasie w EPREL (6 rozmiarów miało co najmniej czterech konkurentów). Rozmiar zalicza punkt, gdy jego etykieta jest co najmniej tak dobra jak u 75% z nich.

Przyczepność na mokrej nawierzchni100% porównanych rozmiarów
Efektywność paliwowa67% porównanych rozmiarów
Hałas toczenia50% porównanych rozmiarów

Mocna strona: przyczepność na mokrej nawierzchni.

Wszystkie rozmiary (6)

Mała liczba pod każdą klasą to odsetek opon o tym samym rozmiarze i sezonie, którym ten rozmiar dorównuje lub które przewyższa („–”, gdy rozmiar ma mniej niż pięć opon).

RozmiarNośność / prędkośćMokraPaliwoHałasŚnieg / lódProdukcja od
Felgi 19,5″
245/70R19.5C3136/134MB98%D71%72 dBB59%3PMSF51/2017
265/70R19.5C3140/138MB96%D71%71 dBB85%3PMSF46/2017
285/70R19.5C3146/144LB97%C99%71 dBB88%3PMSF23/2017
305/70R19.5C3148/145MB100%C100%66 dBA100%3PMSF17/2018
Felgi 20″
9.00R20C3140/137LB91%D100%73 dBB45%—25/2017
Felgi 22,5″
11R22.5C3148/145LB99%D86%73 dBB55%—44/2015

Pytania

Czy Pirelli FR:01 to cicha opona?

Deklarowany hałas toczenia wynosi od 66 dB do 73 dB (mediana 71,5 dB). W 50% porównywalnych rozmiarów jest co najmniej tak cicha jak trzy czwarte konkurentów w tym samym rozmiarze.

Jak Pirelli FR:01 radzi sobie na mokrej nawierzchni?

Klasa przyczepności na mokrym to B. W 100% porównanych rozmiarów to co najmniej tyle, co u trzech czwartych konkurentów w tym samym rozmiarze.

Czy Pirelli FR:01 nadaje się na śnieg?

4 z 6 wpisów ma symbol 3PMSF, co oznacza zaliczony unijny test w ciężkich warunkach śnieżnych. Sprawdź dokładny rozmiar w tabeli.

Kiedy pojawiła się Pirelli FR:01?

Jest na rynku UE od: luty 2016. Najwcześniejszy zarejestrowany tydzień produkcji to 44/2015; kod DOT na boku opony pokazuje tydzień i rok Twojej opony.

Więcej opon Pirelli

Źródło: EPREL, rejestr Komisji Europejskiej do celów etykietowania energetycznego — 6 wpisów, dane z 26 października 2026. Dostawcy zaktualizowali 6 z tych wpisów od pierwszej publikacji. Wartości etykiety to deklaracje dostawcy.